FŐSPED Szállítók SE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 0 : 1 16:30

2020.05.31, 23:25
    Békéscsaba - FŐSPED Szállítók 1:0 (1:0)

Czabán Samu tér, 2000 néző. V: Körös
    B.-csaba: Tóth — Kvasz, Dobó, Láza, Lengyel, Ambrus, Kriskó, Moós, Kovács (Lukoviczki, a 86. percben), Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor
    FŐSPED: Soltész — Hierbeck, Simitska, Pagella, Bocsák (Kemerle, az 54. percben), Kanyó, Szabó, Turai, Bakk, Alapi (Vágási, a 70. percben), Stefán. Edző: Buzánszky Jenő.

13. perc: a hátrahúzódott Schneider hazaadását Turai elcsípte, a kapus azonban mentett.
    39. perc: gyors, helycserés, remek támadás után Németh futtából lőtt a hálóba, 1:0.
    46. perc: Moóst a FŐSPED-védők végigkísérték, a 16-oson belül visszarántották, a csatár gyengén mellé lőtt.
    72. perc: Stefán nagy lövése a csabai kapu helyett Bakkot találta el.
    79. perc: Németh a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki. Rossz hazaadást elcsípve az üres kapu mellé lőtt.
    82. perc: Bakk 3 m-ről, a kapus mellett, kapufa mellé helyezett.

Sok mozgásos, korszerű játékkal a csabaiak akár több góllal is vezethettek volna az I. félidőben.
    Később erősen feljött a FŐSPED, de körülményes csatárjátékával nem tudott eredményes lenni, lelkesedése pedig, kevés volt a döntetlen kivívására.
    Jó: Dobó, Ambrus, Kriskó, Németh, ill. Pagella, Kanyó, Kemerle.
    (Pál László)

6. Békéscsaba 29 11 12 6 38-31 34
    ...
    16. FŐSPED 29 6 7 16 28-51 19

Népsport, 1972. május 22.
    Biztos győzelem - idegenben
    Bcs. Előre Sp. - FŐSPED Szállítók 1-0 (1-0)

Budapest, Czabám Samu tér, 2000 néző V: Körös (4)
    Előre Sp.: Tóth (7) — Kvasz (7), Dobó (8), Láza (8), Lengyel (7), Ambrus (6), Kriskó (6), Moós (7), Kovács (6), Németh (9), Schneider (7). Edző: Piller Sándor
    FŐSPED: Soltész (7) — Hierbeck (6), Pagella (5), Bocsák (5), Kanyó (6), Szabó (6), Turai (7), Bakk (6), Alapi (6), Stefán (6). Edző: Buzánszky Jenő
    Csere: Kovács helyett Lukoviczki (—) a 86. percben, ill. Bocsák helyett Kemerle (5) az 54. percben, Alapi helyett Vágási (5) a 70. percben.

Már az első percekben látszott, hogy a FŐSPED védekezésre rendezkedett be. Bocsák, mint az árnyék követte Némethet, ennek ellenére a csatár már a 6. percben „lélegzethez” jutott, de lövése centiméterekkel fölé szállt.
    A 12. percben Németh bombáját Soltész szerencsével védte.
    A másik oldalon Schneider röviden adott haza, Turai rácsapott a labdára, a csatár elől azonban Tóth bravúrosan mentett.
    A 15. percben ismét Németh adott munkát a FŐSPED kapusának.
    A következő tíz percben Ambrus és Schneider két-két alkalommal célozta meg a kaput, de lövéseik célt tévesztettek.
    A 30. percben érvénytelen — lesgólt — lőtt a csabai csapat.
    Levegőben lógott a csabaiak vezető gólja, amely a 30. percben így született meg:
    Németh nagyszerűen tört ki a jobbösszekötő helyén és hatalmas gólt „ragasztott” a hosszú sarokba, 1-0.

A 41. percben a sokat szabálytalankodó Simitska kapott sárga lapot.
    A 43. percben szorongatott helyzetben ismét Németh lőtt — a kapu fölé.

Nyomban szünet után Moóst a 11-es pontnál a FŐSPED-védők ollóba fogták, visszarántották, de Kőrös sípja néma maradt!
    A 48. percben Némethet a 16-oson belül gólhelyzetben fellökték, de ezt a 11-est sem adta meg a játékvezető.
    Négy perccel később, a kitűnően jásztó csabai balösszekötőt választották el a 16-oson belül három méterrel a labdától, Körös azonban másképp látta a dolgot — a 16-oson kívülről rúgatott szabadrúgást.
    A három megtorlatlan szabálytalanság kissé visszavetette a vendégcsapatot, s szárnyakat adott a Szállítóknak. Több veszélyes támadást vezettek a fővárosiak, de a csabai védelem, Dobóval az élen, a „helyén” volt.
    A 74. percben egy kavarodás nyomán Láza megsérült de rövid ápolás után tovább játszott.
    A 75. percben Lengyel mintaszerűen ívelt középre, Németh a balösszekötő helyéről kapásból alig lőtt fölé.
    A 78. percben ismét Németh szólózott. Kicselezett három védőt, sőt a kapus mellett is elhúzta a labdát, de nagyon kisodródott, s végül az üres kapu mellé gurított!
    A 83. percben Kovács lábát görcs húzta, s helyére az utolsó négy percre Lukoviczki szállt be. Még egy említésre méltó esemény: a hajrában Hierbeck is sárga lapot kapott.

Amint az várható volt, a kiesés ellen harcoló FŐSPED Szállítók minden eszközt megragadtak, hogy legalább az egyik pontot otthon tartsák. Ennek ellenére az első félidőben macska-egér harc folyt a pályán, az Előre Spartacus úgyszólván egy kapura játszott, a hazaiak 7-8 emberrel védekeztek. A csabaiak sokmozgásos játékával szemben nem volt ellenszere a FŐSPED csapatának. A vendéglátók csak a kettős csere után lángoltak fel — minden eredmény nélkül!
    A két csapat között kondíció, taktika, technika és kiváltképp gyorsaság tekintetében olyan plusz mutatkozott az Előre Spartacus javára, amit az eredmény nem tükröz híven.
    Ha Körös játékvezető a második félidő elején a szabályok adta lehetőségeivel helyesen él, úgy minden valószínűség szerint a csabai győzelem sokkal nagyobb arányú lett volna!
    Kellemesen hatott, hogy a mérkőzés végén a Czabán Samu téri pálya nézői nagy tapssal jutalmazták az Előre Spartacus teljesítményét!