Békéscsabai Előre Spartacus SC - Ózdi Kohász SE 2 : 0 16:00

2023.01.01, 22:03 (szerk.: 2023.01.02, 20:18)
    Békéscsabai Előre - Ózdi Kohász 2:0 (0:0)

Békéscsaba, 5000 néző
    V: Jármai dr.
    Békéscsaba: Tóth M. — Szűcs, Láza, Ambrus, Lengyel, Schneider, Száraz, Dobó, Moós, Imri, Tóth Cs. Edző: Piller Sándor.
    Ózd: Csank — Rási, Murányi, Várkonyi, Várallyay (Szendrei, a szünetben), Abuczki, Dolezsál, Suller, Egri, Fükő, Váradi. Edző: Dobó Zoltán.

8. perc: szögletrúgás után röviden szabadított fel az ózdi védelem. Moós az ötös sarkáról a jobb kapufa mellé fejelt.
    10. perc: tömörülés támadt az ózdi kapu előtt, Moós jó helyzetből mellé lőtt.
    48. perc: Váradi kapura tört, erős lövését a csabai kapus nagy üggyel-bajjal hárította.
    60. perc: Láza az egész védelmet kicselezte, majd öt méterről, senkitől sem zavartatva, gyatrán a kapu mellé gurított.
    68. perc: Schneider bomalövését a léc alól ütötte a mezőnybe az ózdi kapus.
    76. perc: Schneider beívelt szögletét Méós fejelte kapura, a labda a jobboldali léc mellett jutott a hálóba, 1:0.
    80. perc: Száraz az alapvonalig jutott, majd Láza középre ívelt és a jó időben érkező Imri nagy erővel lőtt a léc alá, 2:0.

A játék első részében mindkét csapat sok hibával játszott. A csabaiak lendületesebbek voltak, többet támadtak, de játékukból hiányzott az átütőerő és így a befejezések nem sikerültek. Az ózdiak támadásai csak a 16-osig jutottak el.
    Szünet után a Békéscsaba fokozta az iramot, és második félidei jobb játékával, helyzeteit jobban kihasználva, biztosan győzött.

Jó: Kiss M., Láza, Lengyel, Schneider, ill. Csank, Murányi, Fükő.

5. Békéscsaba 14 7 - 7 21:21 14
    ...
    8. Ózd 14 5 2 7 20:24 12

Népsport, 1970. június 1. (Arcanum DT)
    A 80. percben tört meg a jég...

Békéscsaba, 6000 néző
    Előre: Tóth M. (7) — Szűcs (7), Láza (8), Ambrus (6), Lengyel (8), Schneider (7), Száraz (7), Dobó (6), Moós (6), Imri (7), Tóth Cs. (6). Edző: Piller Sándor.
    Kohász: Csank (7) — Rási (5), Murányi (8), Várkonyi (6), Várallyai (6), Abuczki (7), Dolezsál (6), Suller (6), Egri (8), Fükő (7), Váradi (6). Edző: Dobó Zoltán.
    Csere: Várallyai helyett a szünetben Szendrei (6).

A hazai együttes lépett fél támadólag, s mintegy 20 percen keresztül az ózdiak térfélén folyt a játék.
    A csabai támadósor körülményesen szőtte akcióit, így a szívósan védekező Kohász kapuja előtt nem sok helyzet akadt.
    Lengyel lövése ment mellé, majd Moós elől hárítottak a védők.
    A 24. percben adódott az első nagy helyzet, de Dobó Murányiba vágta a labdát.
    Várallyait ápolták, majd több kemény belemenés tarkította a mérkőzést. Murányi Imrivel, a másik oldalon lengyel Fükővel szemben szabálytalankodott.
    A csabaiak irányították a játékot, az Ózd csak ritkán jutott túl a felezővonalon.
    A 39. percben Moós és Dobó próbálkozott kapuralövéssel, de ezek célt tévesztettek.
    Egy gyors ellentámadás végén Suller váratlan lövése a léc fölött csúszott él.
    Azután Moós, majd Imri veszélyetette Csank kapuját.
    Szünetben Piller edző Dobót állította a hátvédsor tengelyébe, míg Láza ment előre középcsatárnak. Lendületes Előre-rohamok vezették be a második félidőt.
    Láza két remek csel után a bal kapufa mellé lőtt.
    Eleredt az eső, csúszós lett a talaj. Száraz sokat ígérő helyzetben elcsúszott.
    Az 58. percben Váradi lövését Tóth M. jó érzékkel hárította.
    Imri-Fükő összecsapásnál a ózdi játékos a földön maradt, ezért két percig állt a játék.
    A csabai kapu előtt Szűcs mentett az utolsó pillanatban, majd a 65. percben Láza még a kapust is kicselezte, de lövése mellécsúszott.
    Teljesen egyoldalúvá vált a játék. A csabai csapat nyomasztó fölénybe került.
    Ambrus pattogós lövését nehezen védte Csank, azután Schneider bombáját ütötte ki a Kohász kapusa.
    Az ellentámadás során Dolezsál becsapta Ambrust, nagy helyzetbe került, lövését azonban a kifutó Tóth mentette.
    Láza fejese alig kerülte el a bal alsó sarkot a 76. percben.
    A hajrában óriási iramot diktált az Előre. A közönség nagy biztatásba kezdett, s a gól nem is maradt el.
    A 80. percben Schneider szögletét Moós úgy fejelte kapura, hogy a labda a jobboldali lécet érintve jutott a hálóba, 1:0.
    Ózdi szabadrúgást követően Murányi alig lőtt mellé, majd Suller éles, lövésszerű beadását Tóth M. kivetődéssel hárította.
    A 85. percben Schneider szabadrúgását Száraz kapta, a szélső lefutott az alapvonalig, majd visszagurított. Imri a kimozduló kapus mellett a kapu bal oldalába helyezett, 2:0kép
    A 85. percben született meg a csabai csapat második gólja.
    Száraz (a kép jobb oldalán, a kapufától takarva) beadását Imri (a kép bal szélén) a hálóba lőtte. Abuczki (hatos mezben) már hiába nyúl a labda után. Murányi, Csank kapus, a háttérben Rási „szemlélői” a jelenetnek.kép
    Csank magas beadást hárít Száraz és Láza elől az ózdi kapu előterében (Fotók: Barnácz István)

BÍRÁLAT:
    Jól kezdett a hazai csapat, hosszú időn át az ózdiak térfelén folyt a játék, ekkor azonban sokat idegeskedtek a csatárok. Az ózdi védők mindig közbe tudtak lépni.
    Fordulás után valamivel élénkebb lett a játék, szinte állandóan a Kohász térfelén pattogott a labda. A meg-megújuló hazai rohamokat a vendégek egy-két játékosa sérülést színlelve próbálta megtörni. (Emiatt többször állt a játék.)
    Végeredményben közepes iramú és színvonalú mérkőzésen megérdemelt csabai győzelem született, a játékidőt jórészt védekezéssel töltő Kohásszal szemben.
    A játékvezetői hármas kitűnően működött.