Szolnoki MTE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 2 : 0 16:00

2023.01.07, 20:58 (szerk.: 2023.01.08, 17:16)
    Szolnoki MTE - Békéscsabai Előre 2:0 (1:0)

Szolnok, 2000 néző
    V: Szlávik
    Szolnok: Gerhát — Vincze, Heidrich I, Kovács, Árvai, Papp II, Pallai (Himer, 55. perc), Sebők, Mile, Nagy, Papp III. Edző: Somogyvári József.
    Békéscsaba: Tóth M. — Kvasz, Tolnai (Szűcs, szünetben), Láza, Dobó, Ambrus, Tóth Cs., Imri, Moós, Németh, Schneider (Száraz, szünetben). Edző: Piller Sándor.

1. perc: Mile elfutott a jobb szélen, beadását Papp III a hálóba továbbította, de a játékvezető nem adta meg a gólt, mert szerinte a labdát kézzel ütötték be.
    8. perc: Pallai ívelt szögletét Nagy a hálóba fejelte, 1:0.
    42. perc: Mité egyedül maradt a kapu előtt, de az ötösön kecsegtető helyzetben elcsúszott. 56. perc: tűzijáték folyt az MTE kapuja előtt, végül Imri lövését Gerhát hárította.
    64. perc: Imri veszélyes szögletét Gerhát kiütötte. Ezután egy perc alatt még három szögletet rúgott a Békéscsaba.
    68. perc: a békéscsabai kaputól 18 méterre közvetett szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak. Nagy legurított labdáját Papp II óriási erővel vágta a bal felső sarokba, 2:0.
    70. perc: Némethet a 16-oson belül elsodorták, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

Harcos erényeket csillogtatva, a szél támogatását kihasználva nagy iramban kezdett a hazai csapat. Ennek meg is lett az eredménye: hamarosan a békéscsabai kapuba került a labda.
    Később ellaposodott és jobbára a két 16-os között folyt az esemény nélküli játék, bár ekkor is az SZMTE volt fölényben.
    Szünet után friss erőket dobott be az Előre. Ekkor a békéscsabaiakat támogatta a szél, és időszakonként fölényt harcoltak ki. Csatársoruk azonban mélyen formája alatt játszott, alig tudott helyzetet teremteni.
    Papp II gólja után végleg eldőlt a mérkőzés sorsa - megérdemelten - a hazaiak javára.

Jó: Heidrich I, Kovács, Árvai, Nagy, Papp III, ill. Dobó, Imri, Moós.

6. Szolnoki MTE 9 3 2 4 12:14 8
    7. Békéscsaba 9 4 - 5 11:14 8

Népsport, 1970. május 3. (Arcanum DT)
    Papp II. jól eltalált lövése a bal felső sarokba vágódott.

Szolnok Megyei Néplap, 1970. május 4.
    Szív nélkül nem mehet...
    Szolnoki MTE - Bcs. Előre 2:0 (1:0)

V: Szlávik
    SZMTE: Gerhát (7) — Vincze (7), Heidrich (8),Kovács (7), Árvai (6), Papp II (6), Pallai (6), Sebők (6), Mile (6), Nagy (8), Papp III. (7). Edző: Somogyvári József.
    Előre: Tóth M. (7) — Kvasz (7), Tolnai (5), Láza (6), Dobó (5), Ambrus (5), Tóth Cs.
    (4), Imri (8), Moós (7), Németh (4), Schneider (4). Edző: Piller Sándor.
    Cserék: Pallai helyett Himer (6), az 55. percben, ill. Tolnai helyett Szűcs (6) a szünetben, Schneider helyett Száraz (7) a szünetben.

Szolnoki támadásokkal indult a mérkőzés, az első percben Mile elfutott a jobb oldalon, beadását Papp III. kézzel ütötte maga élé, majd a hálóba lőtt. A gólt Szlávik játékvezető természetesen nem adta meg.
    Továbbra is a szolnoki csapat maradt támadásban, az Előre nem tudott kibontakozni.
    A 8. percben Pallai balról szögletet ívelt be, s a rövid sarok mellett szabadon hagyott apró termetű Nagy F. az álmélkodó csabai védők mellett a hálóba fejelt. 1:0.
    A gól után sok említésre méltó esemény nem történt, ha „csak” az nem volt feltűnő, hogy a csabai csatársor enerváltan, ötlettelenül, erőtlenül vergődött a pályán. Ebben a gyenge sorban a lelkes, jól játszó Imri teljesen magára maradt.
    A félidő második felében a két 16-os között vándorolt céltalanul a labda. Nem sok örömet talált a 2000 főnyi közönség a két csapat alacsony színvonalú játékában.
    Fordulás után az élénk szél a vendégcsapatot támogatta, de a szétesően játszó csatársort e természeti erő hiába segítette...
    A második félidőről a következőket érdemes feljegyezni:
    A Láza, Pallai párharc az 50. percben a földön „fejeződött” be, s emiatt a hangulat mindkét oldalon még idegesebb lett.
    Az 52. percben a két dicsérhető csabai csatár - Száraz, Imri - támadás után az utóbbi kecsegtető helyzetben mellé lőtt.
    Az 56. percben a hazai kapu előtt óriási kavarodás támadt, sok láb közül Imrié érte el a labdát, de a lövést Gerhát hárította.
    A 65. percben a meddő csabai támadásokat rendre szögletre hárította a szolnoki védelem.
    Mint ahogy az labdarúgó-mérkőzéseken lenni szokott, az Előre támadott, az Előre bánta...
    A 68. percben egy szolnoki ellentámadás során a csabai kaputól 18 m-re Dobó miatt (feltartás) közvetett szabadrúgást ítélt a játékvezető. Nagy F. cselesen visszagurította a labdát, s Papp II. óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. 2:0.
    A jól eltalált labda mellett közrejátszott az a tény is, hogy az Előre-sorfal mindössze háromtagú (!) volt.
    Két perc múlva felcsillant a szépítés lehetősége, de Németh lábát a I6-oson belül elhúzták. (Szlávik továbbot intett?!)
    Az utolsó negyedóráról említésre méltó eseményt nem lehet elmondani.
    A mérkőzés lefújása után a hazai közönség nagy ovációval fogadta a nem várt könnyű győzelmet.

Bírálat
    A szerény játékerőt képviselő szolnoki és a gyenge formában levő csabai csapat találkozóján nem sokat láthattunk a labdarúgás szépségeiből.
    A lelkesedés nélkül játszó csabai támadósor szinte egyetlenegy valamirevaló gólhelyzetet nem tudott kidolgozni a 90 perc alatt. Ebből a sorból csak Imri igyekezete dicsérhető, csatártársai teljesen magára hagyták.
    A szünetben végrehajtott két csere némileg feljavította a csapat játékát, de a csatársor kulcsembereinek rossz formája és lélek nélküli játéka ezen a mérkőzésen gólt nem eredményezhetett.
    A szolnoki győzelem megérdemelt.

Jók: Heidrich I., Kovács. Nagy F., Papp III., ill. Imri, Moós, Kvasz.
    (Such Sándor)

Békés Megyei Népújság, 1970. május 4.
    Németh elől ment a szolnoki középhátvéd. Háttal Tóth Csaba.
    Csabai szöglet, ami nem okozott gondot Gerhátnak. A kapus kiöklözi a labdát Moós elől. A háttérben a balszélső Száraz ugrik fel. (Fotók: Barnácz István)