Szolnoki MTE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 1 : 1 16:00

Békéscsabai Előre Spartacus - Szolnoki MTE 1:1 (1:0)

Szolnok, 2500 néző. V: Maczkó
    Békéscsaba: Tóth M. — Kvasz, Dobó, Rácz, Lengyel, Ambrus, Kriskó, Imri, Kovács, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor
    SZMTE: Gerhát — Papp II., Heidrich, Kovács, Sebők, Árvai, Szatmári, Czirnák, Mile, Nagy F., Rozsán. Edző: Szollár Lajos

28. perc: Németh lövése az egyik szolnoki védő lábán megperdült és a labda a vetődő Gerhát fölött a kapu közepébe hullt, 1:0. Öngól!
    40. perc: Papp beadását Mile 4 m-ről fölé vágta.
    56. perc: Szatmári fejesét Tóth a bal felső sarokból ütötte ki.
    68. perc: Németh a védők közül kiugrott, de a kifutó Gerhát fölött a kapu fölé lőtt.
    75. perc: Nagy F. beadását Szatmári a bal felső sarokba fejelte, 1:1.
    89. perc: az öt és felesen teljesen egyedül álló Rozsán fölé fejelt.

Nagyiramú, kemény, de sportszerű küzdelmet vívott a két csapat.
    A szerencsésnek mondható gól után nagy nyomás nehezedett a békéscsabaiak kapujára, két ízben is a védők melléről pattant ki az üres kapuba tartó labda.
    Szünet után mintegy fél óráig lélegzethez is alig jutottak az elszántan védekező csabai játékosok.
    A döntetlen a vendégekre nézve hízelgő.
    Jó: Kvasz, Dobó, Ambrus, Németh, ill. Papp II., Sebők, Árvai, Szatmári, Nagy F.
    (Pataki István)

7. Békéscsaba 22 7 9 6 29-26 23
    ...
    12. Szolnok 22 6 7 9 26-29 19

Népsport, 1972. április 5. (Arcanum DT)
    Bcs. Előre Spartacus — Szolnoki MTE 1-1 (1-0)

Szolnok, 2500 néző. V: Maczkó (5)
    Előre Spartacus: Tóth (7) — Kvasz (8), Dobó (7), Rácz (7), Lengyel (7), Ambrus (9), Kriskó (7), Imri (7), Kovács (7), Németh (7), Schneider (8). Edző: Piller Sándor
    SZMTE: Gerhát (6) — Papp II. (7), Heidrich (8), Kovács (6), Sebők (8), Árvai (7), Szatmári (6), Czirnák (7), Mile (7), Nagy F. (8), Rozsán (7). Edző: Szollár Lajos

Az első percben Mile kiugrott, de Ambrus szögletre szerelte.
    A 20. percben Papp II. beadásánál Tóth bentragadt, szerencsére Nagy F. fölé fejelte a labdát. A 21. percben Németh remekül tört ki, lőtt, de a labda a kapufát súrolva elhagyta a játékteret.
    A 28. percben reklamálás miatt szabadrúgáshoz jutott a csabai csapat. Lengyel—Kriskó volt a labda útja, aki Némethez továbbított. A balösszekötő lövése valamelyik szolnoki játékost érintve a tehetetlen Gerhát mellett a hálóba jutott, 1-0.
    A félidő befejezése előtt Papp II. 20 méteres lövése a kapufa tövénél csúszott az alapvonalon túlra.

A 47. percben Szatmári fejesét Tóth pompásan hárította.
    MTE-támadások közben Németh faképnél hagyta a szolnoki védelmet, már a 16-osnál járt, de kivárt a lövéssel és Heidrich hátulról benyúlva szögletre rúgta a labdát. Nagy meglepetésre a játékvezető kapukirúgást ítélt.
    A 75. percben egy ártatlannak tűnő akciónál a teljes csabai védelem baloldalra helyezkedett. A labda a másik oldalra került és a tisztán hagyott Szatmári Tóth mellett befejelte a hazaiak egyenlítő gólját, 1-1.
    A Szolnok mindent egy lapra feltéve támadott, így a fellazult védelem mellett a 80. percben Kriskó nagy gólhelyzetbe került, de megbotlott a labdában és a keresztező Heidrich úgy mentett, hogy a nézők közé rúgta a labdát.
    A 89. percben a tisztán álló Rozsán hat méterről a kapu fődé fejelte a labdát.

Nagy iramú, kemény mérkőzés volt. Igaz, hogy az MTE többet birtokolta a labdát, de a csabai támadások sokkal veszélyesebbek voltak és ha a helyzeteket Németh, Kriskó kihasználja, a csabai csapat haza hozhatta volna a két pontot.
    Végeredményben a mutatott játék és a helyzetek alapján a pontosztozkodás igazságos.