FŐSPED Szállítók SE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 2 : 0 15:00

2023.01.12, 16:01 (szerk.: 2023.01.12, 16:05)
    FŐSPED Szállítók - Békéscsabai Előre 2:0 (2:0)

Czabán Samu tér, 1100 néző
    Vezette: Kamarás dr.
    Szállítók: Timler — Rutai, Keul, Pagella, Kanyó, Simicska, Túrai (Bakk, 79. p.), Kaszás, Alapi (Rixer, 86. p.), Magyarossy, Szabó. Edző: Sárosi László.
    Békéscsaba: Tóth M. — Kvasz, Koródi, Tolnai (Lengyel a szünetben), Láza, Szűcs, Dobó, Imri, Németh, Schneider (Dupsi, 64. p.), Tóth Cs. Edző: Piller Sándor.

9. perc: a kecsegtető helyzetben lévő Turait - les címén - tévesen állította meg a bírói sípszó.
    17. perc: a kitörő Némethet a Szállítók védői csak üggyel-bajjal tudták szerelni.
    18. perc: Kaszás ügyes cselek után lőtt, de labdája az oldalhálóba jutott.
    23. perc: Kanyó szabadrúgását a csabaiak röviden mentették, Magyarossy „lecsapott” a labdára és védhetetlenül lőtt a bal felső sarokba, 1:0.
    25. perc: jobb oldali támadás után Kaszás lapos beadását a kapu előterében többen is elvétették. Alapi labdája a jobb alsó sarokba vágódott, 2:0.
    40. perc: Láza megsérült, egy percig állt a játék.
    61. perc: Szabó elől Kvasz az utolsó pillanatban mentett szögletre.
    63. perc: Schneider közelről erőtlenül fejelt, Timler könnyedén védett.
    80. perc: Szabó tiszta helyzetben oldalról fölé bombázott.

Negyedórás csabai fölény után, félidőig a Szállítók csapata irányította a játékot. Fölényére jellemző, hogy olykor csak szabálytalanság árán tudták szerelni a vendégjátékosok.
    Szünet után lényegesen többet támadott a Békéscsaba, de gólhelyzetet nem tudott összehozni, a 16-os térségében ugyanis „elfogyott” a csatárok tudománya. Keveset és rosszul lőttek.
    Kár, hogy az utolsó percekben néhány durva belemenés is akadt.

Jó: Alapi (a mezőny legjobbja), Rutai, Kaszás, Magyarossy, ill. Kvasz, Koródi, Imri.

6. Szállítók 3 1 1 1 3:3 3
    ...
    9. Békéscsaba 3 1 - 2 2:7 2

képMagas színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. Kóródi középhátvéd látványos szerelése sem tudta megakadályozni a Szállítók győzelmét (Geleta Pál felvétele)

Népsport, 1970. március 22. (Arcanum DT)
    Fősped Szállítók - Bcs. Előre 2:0 (2:0)

Budapest, 1100 néző
    V: Kamarás dr.
    Szállítók: Timler (-) — Rutai (6), Keul (8), Pagella (7), Kanyó (7), Simitska (6), Turai (6), Kaszás (7), Alapi (8), Magyarossy (8), Szabó (7). Edző: Sárosi László.
    Előre: Tóth M. (8) — Kvasz (9), Koródi (7), Dobó (5), Tolnai (4), Láza (6), Szűcs (6), Imri (7), Németh (7), Schneider (5). Edző: Piller Sándor.
    Csere: Turai helyett Bakk a 79. percben, Alapi helyett Rixer a 86. percben, Tolnai helyett Lengyel (7) a szünetben, Schneider helyett Dupsi a 64. percben.

Régen látott kitűnő talajú pályán az Előre kezdte a játékot.
    A második percben Láza-Imri-Németh adogatás után Timler könnyedén hárította a csabai középcsatár lövését.
    A Szállítók első támadásánál, amely a 4. percben futott a pályán, az Alapit keresztező Szűcs és Koródi összefutott, Dobó azonban felszabadított.
    Az első negyedóra enyhe csabai fölényyel telt el.
    A 16. percben a nagy lendülettel kitörő Némethet a Szállítók védői csak üggyel-bajjal tudták szögletre szerelni.
    A következő percekben feljött a hazai csapat és fölénye tartóssá vált. A pálya középső részén a hátravonult középcsatárt játszó Alapi ügyesen szervezte a Szállítók támadásait.
    A 20. percben Alapi-Kaszás volt a labda útja, s az utóbbi ügyes cselek után lőtt, de labdája az oldalhálóba jutott.
    A 23. percben a csabai kaputól mintegy 30 m-re szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat, Kanyó benyesett labdáját az Előre baloldali védelme röviden mentette, s Magyarossy 8 m-ről védhetetlen gólt lőtt a bal felső sarokba, 1:0.
    Két perc múlva jobboldali támadás után Kaszás Tolnai, majd Szűcs mellett elhúzott, s lapos beadását Alapi 3 m-ről a hálóba lőtte, 2:0.

A gól után a csabai csapat több támadást vezetett, de a kemény és gyors hazai védelem biztosan rombolt.
    A 33. percben Schneider az alapvonal közelében elcsúszott, s odalett a kecsegtető helyzet.
    A 40. percben Láza megsérült, de két perc múlva tovább játszott.
    A félidő utolsó percében Alapi 20 m-es bombáját bravúrosan hárította Tóth M.
    Szünet után az El őrében Szűcs játszott balhátvédet, Lengyel fedezetet, s Dobó jobbszélsőt. Az átszervezett csabai csapot ragadta magához a kezdeményezést.
    A 49. percben Kvasz jól hozta fel a labdát a jobb oldalon, beadását Dobó fölé lőtte.
    Két perc múlva az eset megismétlődött, de most Szűcs hozta fel a balszélső helyén a labdát.
    A Szállítók csapata az eredmény tartására törekedett, igyekezett lassítani a játékot, s három csatárával ellentámadásokat vezetett.
    A 61. percben a gólhelyzetben levő Szabó elől Kvasz az utolsó pillanatban önfeláldozóan szögletre mentett.
    Két perc múlva Schneider az ötösről fejelt, s Timler könnyedén védett.
    Az ellentámadás során a jobbösszekötő helyén Kaszás kiugrott, lövését Tóth M. bravúrosan a kapu fölé tornászta.
    A 70. percben Imri-Tóth Cs.-Németh adogatás után a csabai középcsatár élesen a kapu mellé lőtt.
    A Szállítók 16-osáig jól gördültek ezekben a percekben a csabai támadások, de döntő helyzetekben nem volt elég átütőerő a csatársorban.
    A 80. porcban Kaszás-Magyarossy-Szabó akció után a balszélső az ötösön gólhelyzetbe került, de Kvasz nagyszerű ütemben érkezett, s szögletre hárított.
    Az utolsó percekben a csabai támadásokat a FŐSPED-védők kemény eszközökkel hárították.

Bírálat
    A 4—2—4-es felállású csabai csapot magabiztosan kezdett, s az első húsz percben fölényt harcolt ki.
    Húsz perc eltelte után feljött a hazai csapat. Alapi irányításával a mozgékony hazai csatárok többször zavarba hozták az Előre baloldali védelmét.
    Fordulás után az öt csatárral játszó Előre többet támadott, de a körülményes csatársor s egyes játékosok félénksége miatt nem tudták bevenni a keményen védekező Szállítók kapuját.

Jók: Keul, Alapi, Magyarossy, Kaszás, ill. Tóth M., Kvasz, Lengyel, Imri, Németh.