Egri Dózsa - Békéscsabai Előre Spartacus SC 4 : 0 15:00

2023.01.12, 16:16 (szerk.: 2023.01.14, 20:08)
    Egri Dózsa - Békéscsabai Előre 4:0 (2:0)

Eger, 5000 néző
    V: Bircsák
    Eger: Landi — Kárpáti, Kiss, Szonda, Tátrai, Rajna, Tóth M., Ambrus, Bánkuti, Kovács F. (Czeczeli, 65. percben), Szűcs. Edző: Kovács Ferenc.
    Békéscsaba: Tóth M. — Kvasz, Koródy, Tolnai, Láza, Szűcs, Dobó (Lengyel, a szünetben), Moós (Száraz, a 65. percben), Imri, Németh, Tóth Cs. Edző: Piller Sándor.

18. perc: Szűcs Tátraihoz, ő Ambrushoz adott, s Ambrus labdája a jobb kapufáról a bal kapufára vágódott, onnan pedig a hálóba pattant, 1:0.
    32. perc: jobb oldali támadás végén Tóth M. beadását Kovács F. előrevetődve, csukafejessel juttatta a bal felső sarokba, 2:0.
    38. perc: Láza tört be az egri kapu előterébe, majd hajszállal a bal sarok mellé lőtt.
    40. perc: Imri lövésébe Kiss beletette a lábát, a labda a felső lécről vágódott vissza.
    70. perc: Szűcs átadását Czeczeli Bánkutihoz továbbította, Bánkuti egy csel után lőtt és a labda a menteni akaró Koródy fejéről a bal sarokba perdült, 3:0. Öngól.
    82. perc: Bánkuti szögletét Czeczeli a jobb alsó sarokba fejelte, 4:0.

A mély, csúszós talaj ellenére nagy iramú, időnként színvonalas küzdelmet vívott a két csapat.
    A hazaiak az I. félidő egyes szakaszaitól eltekintve uralták a mezőnyt, győzelmük ilyen arányban is megérdemelt.

Jó: Bánkuti (a mezőny legjobbja), Rajna, Tóth M., Kiss, ill. Láza, Németh, Imri.

1. Eger 2 2 - - 6:1 4
    ...
    5. Békéscsaba 2 1 - 1 2:5 2

Népsport, 1970. március 9 (Arcanum DT)
    Kovács F. a csabai védők gyűrűjében előrevetődve fejel a hálóba. (Molnár I. felv.)

Népújság, 1970. március 10.

V: Bircsák.
    Dózsa: Landi (7) — Kárpáti (7), Kiss (9), Szonda (7), Tátrai (8), Rajna (8), Tóth M. (8), Ambrus (7), Bánkúti (9), Kovács (7), Szűcs (7). Edző: Kovács Ferenc.
    Előre: Tóth M. (6) — Kvasz (7), Koródi (5), Tolnai (4), Láza (7), Szűcs (6), Dobó (6), Imri (7), Moós (5), Németh (5), Tóth Cs. (5). Edző: Piller Sándor.
    Csere: Dobó helyett Lengyel (5) a szünetben, Moós helyett Száraz (—) a 65. percben, ill. Kovács helyett Czeczeli (7) a 65. percben.

A hótól letakarított, nagyon csúszós, mély talajú pályán az egri Tóth M. elől Koródi partra hárított.
    Az Előre kapkodva, idegesen játszott, nem tudott kibontakozni.
    A 16. percben vezetéshez jutottak a hazaiak. Szűcs a saját térfeléről indított, majd Tátraihoz játszott. A fedezet a tisztán álló Ambrus elé adott, aki senkitől sem zavarva mintegy 12 méterről kapura bombázott. A labda a lécről vágódott a hálóba, 1:0.
    A 27. percben Németh két csel után még eggyel próbálkozott, s - elcsúszott.
    Egy perccel később Moós távoli lövése a léc fölött suhant el.
    A 32. percben ismét a jobb szélen vezetett támadást a Dózsa. Tóth M. beadását Kovács a dermedten álló csabai kapus mellett a jobb felső sarokba fejelte, 2:0.
    A gól után Láza nagy lövése nem sokkal kerülte el a sarkot.
    A 38. percben Németh ügyetlenkedett el egy helyzetet
    A másik oldalon Tóth M. védte Bánkúti lövését, majd Imri 18 méteres bombája egy védő lábán irányt változtatva, a felső lécről vágódott a mezőnybe.
    A 42. percben Imri szabadrúgása magasan a kapu fölé szállt.
    Fordulás után az egriek voltak a kezdeményezők.
    Tóth M. két alkalommal is remekül védett, majd a 63. percben Láza húszméteres lövését Landi szögletre ütötte.
    A 70. percben Szűcs, az egri balszélső Bánkútihoz továbbított. A középcsatár 12 méteres lövése a menteni akaró Koródi fejéről az elmozdult Tóth M. mellett került a hálóba, 3:0.
    Korszerű egri akció után Tóth M. a kapu torkából fölé bombázott. Az ellentámadás során Tóth Cs. 20 méteres lövését Landi kiöklözte.
    A 83. percben az egymást zavaró csabai védők és a vonalon ragadt Tóth M. mellett Czeczeli 8 méterről fejjel a kapuba csúsztatta Bánkúti szögletét, 4:0.
    Az utolsó percekben Lázát a 16-oson belül úgy szerelték, hogy a csabai játékos nagyot huppant. A játékvezető nem látott okot a beavatkozásra.

BÍRÁLAT
    Ezen a mérkőzésen nem várt nagy gólarányú vereséget szenvedett a csabai csapat.
    Az egriek hamar mezőnyfölénybe kerültek, s 2:0-ás vezetést szereztek. Az Előre idegesen, nehézkesen, kapkodva játszott, bár az első félidő hajrájában úgy tűnt, csökkenteni tudja hátrányát.
    Fordulás után azonban Bánkúti vezérletével a dózsások irányították a mérkőzést és technikailag képzettebb, rutinosabb játékosaik révén teljesen megérdemelt győzelmet arattak.

Jók: Kiss, Bánkúti, Tátrai, Rajna, Tóth M., ill. Kvasz, Láza, Imri.

Békés Megyei Népújság, 1970. március 10.