Ganz-MÁVAG SE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 1 : 2 13:30

2021.01.01, 20:03
    Békéscsabai Előre - Ganz-MÁVAG 2:1 (1:1)

Kőbányai út, 600 néző. V: Marton
    Békéscsaba: Tóth M. - Kvasz, Koródi, Láza, Dobó, Ambrus, Száraz (Tóth Cs., a 61. percben), Moós, Imri, Németh, Schneider (Lengyel, a 77. percben). Edző: Piller Sándor
    Ganz: Szilasi - Vida, Monostori, Marczell, Balogh, Kvassay, Ananiadisz (Bősze, a 68. percben), Dinopulosz (Bakos, a 61. percben), Végh, Fister, Fenyvesi. Edző: Rózner Győző

8. perc: bal oldali támadás után Száraz beadott, Imri, teljesen tisztán állva, védhetetlenül fejelt a bal sarokba, 1:0.
    12. perc: Fenyvesi egy csel után, jobb külsővel a bal sarokba csavarta a labdát, 1:1.
    40. perc: Fenyvesi lesről elfutott - a partjelző intett - a játékvezető nem sípolt, s a szélső a kifutó kapusba lőtt.
    47. perc: Imri lövését Monostori a gólvonalról vágta ki.
    56. perc: Végh elől az utolsó pillanatban mentett Kvasz - szögletre!
    66. perc: Balogh pontos beadását nemcsak Végh, hanem a még jobb helyzetben lévő Ananiadisz is elvétette.
    77. perc: Tóth Cs. elfutott, beadását Imri egyből a jobb alsó sarokba lőtte, 2:1.

Az I. félidőben sok volt a durva belemenés.
    Szünet után lehiggadtak a kedélyek, tervszerűbb és ezzel jobb lett a játék.
    A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének.
    Jó: Tóth M., Láza, Ambrus, Imri, Németh, ill., Vida, Balogh, Dinopulosz, Végh.
    (Pál László)

5. Ganz-MÁVAG 14 6 5 3 18-15 21
    ...
    11. Békéscsaba 14 5 3 6 16-14 19
    Az utolsó oszlopban a jutalompontok a szerzett pontokkal összesítve szerepelnek.

Népsport, 1970. november 9. (Arcanum DT)

Hatalmas formajavulás, bravúros győzelem!
    Előre - Ganz-MÁVAG 2:1 (1:1)

Budapest, Kőbányai u., 500 néző. V: Marton
    Előre: Tóth M. (8) - Kvasz (7), Koródy (7), Láza (8), Dobó (7), Ambrus (7), Száraz (7), Moós (8), Imri (8), Németh (8), Schneider (7). Edző: Piller Sándor
    Ganz-MÁVAG: Szilasi (6) - Vida (7), Monostori (7), Marcel (6), Balogh (8), Kvassay (6), Ananiádisz (8), Dinopulosz (6), Végh (7), Fister (7), Fenyvesi (7). Edző: Rózner Győző
    Csere: Száraz helyett a 70. percben Tóth Cs. (7), Schneider helyett a 75. percben Lengyel (7), ill. Ananiádisz helyett a 70. percben Bősze (6), Dinopulosz helyett a 64. percben Bakos (6).

A mérkőzés kezdetére elállt az eső, de így is elég csúszós talaj várta a csapatokat.
    A hazaiak kezdtek veszélyesebben. Egy jónak ígérkező fővárosi támadás végén Ananiádisz lesen feledkezett.
    A 4. percben formás csabai támadás futott a pólyán. Schneider-Imri adogatás után a középcsatár élesen belőtt labdája Moós elől elcsúszott. (Gólszerzési alkalom volt!)
    Nem sokkal utána Ambrus 18 m-ről az oldalhálót találta el.
    Erőteljesen rohamozott az Előre, és a 10. percben megszerezte a vezetést. A balszélső helyére keveredett Száraz beadása nyomán a labda a fedezetlenül hagyott Imrihez került, s a középcsatár 7 m-ről védhetetlenül a jobb alsó sarokba fejelt. 1:0.
    Ezután a hazaiak két gyors szögletet értek el, a csabai védelem azonban hárítani tudott. Németh viharzott el középen, de lövésénél a vizes labda - lecsúszott a lábáról.
    A 14. percben egyenlítettek a hazaiak. Balogh vitte fel a labdát, Ambrussal összecsapott, a fedezet a földre zuhant. Közben Marton játékvezető továbbot intett, Fenyvesihez került a labda, aki a megtorpanó Előre-védők között laposan a bal sarokba lőtt. 1:1.
    Mintegy negyedórás, hullámzó mezőnyjáték után Marcel a kitörő Szárazt talpalta le.
    Mindkét oldalon több kemény belemenés tarkította a mérkőzést.
    A félidő utolsó perceiben a jobb oldali Előre-védelem „jóvoltából” Fenyvesi elfutott, de Tóth M. önfeláldozóan mentett.

Szünet után is a vendégek voltak a kezdeményezők.
    A 47. percben Schneider jól eltalált ballábas bombája csak centiméterekkel süvített él a jobb felső léc fölött.
    Németh szabadrúgása után Ambrushoz került a labda, a középpályás egyből kapura lőtt, de Monostori az utolsó pillanatban - a gólvonalról - kivágta a hálóba tartó labdát.
    Egy perccel később Szárazt szerelték szögletre.
    Az 53. percben Németh 18 m-ről alig lőtt fölé.
    A nagy kedvvel játszó Imri az 54. percben több védőt kicselezve, az alapvonalon túlra vitte a labdát.
    Az 57. percben villámgyors hazai támadás végén a kitörő Dinopuloszt a kapu előterében Kvasz és Koródy közös erővel szögletre szerelte.
    Nem sokkal később az összekötő lövését védte szépen Tóth M.
    Az ellentámadás során az 59. percben Imri lőtt távolról a kapu fölé.
    A másik oldalon Dinopulosz váratlan bal felső sarokba tartó bombáját a csabai kapus bravúros vetődéssel hárította.
    A 68. percben Balogh élesen belőtt labdájáról lekéstek a belsők.
    A 75. percben ismét vezetéshez jutott az Előre. Németh a felezővonalnál elcsípett egy labdát és egyből Tóth Cs.-hoz továbbított. A szélső nagy lendülettel húzott kapura, közben két védőt kicselezve Imrihez játszott. A középcsatár becsapta védőit, s mintegy 18 m-ről védhetetlenül a jobb alsó sarokba bombázott, 2:1.
    Ezután a hazaiak beszorították ellenfelüket, egymás után három szögletet értek el, de a lelkesen és önfeláldozóan játszó csabai védelem, Tóth M.-nal az élen, mindig hárítani tudott. A 87. percben villámgyors Előre-támadás végén Imri léc alá tartó bombáját Szilasi szögletre „tornászta”.

Bírálat
    A kisszámú közönség érkelődéssel várta a találkozót, annál is inkább, mivel a hazaiak - esetleges győzelem esetén - megpályázhatták volna a 2. helyet!
    Az I. félidőben változatos, küzdelmes volt a mérkőzés - közepes színvonallal. Mindkét oldalon sok jó elgondolást láthattunk, olykor „kemény” belemenésekkel tarkítva.
    Szünet után valamivel csökkent az iram, a színvonal a vártnál alacsonyabb volt. A hazaiak nagy erőfeszítéseket tettek a győzelem megszerzéséért - sikertelenül.
    Végeredményben a csabai gárda jó erőnlétének, lelkes, odaadó játékának köszönheti értékes győzelmét.
    A lila-fehérek egy hét alatt nagy formajavuláson mentek keresztül. Bátor támadójátékkal, szervezett védekezéssel - kellemes meglepetést okoztak!