Békéscsabai 1912 Előre SE - FC Dabas 2 : 0 16:00

2019.03.07, 15:26
    Továbbra is veretlen a Békéscsaba 1912 Előre SE csapata

Békéscsaba 1912 Előre SE - Dabas 2-0 (1-0)
    Békéscsaba, 1200 néző Vezette: Szeles

35. p.: A Békéscsaba jobb oldali szögletét a vendégvédők röviden szabadították fel, így a labda a 16-os előtt álló Okos elé pattant, aki a felpattanó játékszert kapásból a kapu közepébe, a léc alá emelte, 1-0.
    82. p.: Kocsis labdát szerzett a vendégek 16-osa előtt, betört a büntetőterületre, ahol buktatták. A megítélt 11-est Czira biztosan értékesítette, 2-0.

A kéthetes pihenő után a hazai csapat nehezen vette föl a játék ritmusát, így az első félidőben a mezőnyben többet kezdeményeztek a dabasiak.Azonban ez a meddő mezőnyfölény nem mutatkozott meg gólhelyzetekben, így inkább a középpályán folyt a játék.
    A 35. percben a Békéscsaba vezető gólja után sem változott a helyzet, maradt a kissé lassú, gyengébb iramú találkozó.

A második félidőben azután a villanyfény mintha meghozta volna mindkét csapat kedvét, élvezetesebbé, lüktetőbbé vált a találkozó. Ebben a játékrészben sok, veszélyes kontrát vezetett a Békéscsaba és akár több gólt is szerezhetett volna.
    A végén megtört a gólképtelenség és egy szép akció után, igaz, 11-esből, de megérdemelten növelte előnyét a hazai gárda, így újra biztos győzelmet aratott a Békéscsaba.

Jó: Czira, Okos, Czipó, Brlázs, Ferenczi ill. Végh, Szakács, Csendes

Jakab Péter: Nehéz mérkőzés volt, tulajdonképpen önmagunkat kellet legyőznünk ezen a találkozón, ez sikerült is és közben még a Dabast is megvertük.
    Kovács Kálmán: Jó iramú, változatos mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött.

1. Békéscsaba 10 9 1 - 22-7 27