FC Dabas - Békéscsabai 1912 Előre SE 0 : 2 17:00

A jövő héten bajnok lehet a Békéscsaba 1912 Előre
    Dobi és Cseke góljával nagy lépést tettek előre a lila-fehérek

Dabas - Békéscsaba 0-2 (0-1)
    Dabas, 250 néző V: Fülöp Z.

7. p.: Lengyel pontos jobb oldali visszagurítását Dobi 10 méterről a kapuba vágta, 0-1.
    91. p.: A hazaiak 16-osán belül Okos kényszerítőzött Cseke Tamással, aki jobbról, kiszorított helyzetből, jobb külsővel csavart a hosszú sarokba, 0-2.

A bajnokság kimenetele szempontjából nagyon fontos volt a Békéscsaba számára a dabasi győzelem, ennek megfelelően a játékosok motiváltan és szellemesen kezdték a találkozót, ez eredményezte Dobi korai vezető gólját.
    A lilák továbbra is támadásban maradtak, de az i-re nem sikerült feltenni a pontot, az utolsó pillanatokban mindig akadt egy becsúszó láb vagy egy célt tévesztett lövés.

A második félidőre föltámadt a hazai csapat és nagyobb erőfeszítésre késztette a vendégek védelmét. De ez egyben lehetőséget is adott a liláknak arra, hogy kontrázzanak.
    Sajnálatos esemény is történt a mérkőzésen, a 75. percben Ordasi és Juhász György összeütköztek, Juhásznál maradt a labda, Ordasi pedig szándékosan hátulról felrúgta a kitörő békéscsabait. Juhász György könnyebb sérüléssel megúszta, Ordasit pedig szárkapocscsont-töréssel kórházba szállították, de egyébként sem mehetett volna vissza a pályára, mert kiállította a játékvezető.
    A tíz emberre fogyatkozó hazai csapat mindent megpróbált az utolsó percekben, de a végén a Békéscsaba egy szép kontra után bebiztosította a győzelmét.

Jó: Danyis, Feczesin, Végh ill. Juhász P., Lengyel, Valentényi, Czipó, Brlázs, Such.

Gálvölgyi István: Egyéni hibából kapott gól után jól játszottunk, talán egy pontra rászolgáltunk volna.
    Jakab Péter: A csapat maradéktalanul betartotta az értekezleten megbeszélteket és plusz erőket mozgósított ehhez a nagyon fontos mérkőzéshez, így nem maradhatott el a megérdemelt siker.

1. Békéscsaba 24 17 5 2 46-16 56