FC Dabas - Békéscsaba 1912 Előre SE 3 : 4 16:00

2019.01.09, 13:29 (szerk.: 2019.01.10, 09:38)
    Gólzáporos mérkőzésen nyertek a lila-fehérek

Hátrányból fordítottak a békéscsabaiak Dabason a labdarúgó NB III-ban

Dabas - Békéscsaba 1912 Előre SE 3-4 (1-1)
    Dabas, 200 néző

15. perc: Kincses középen kiugrott a békéscsabai védők között, Szenti csak szabálytalanul tudta szerelni a 16-oson belül, amiért büntetőhöz jutott a hazai csapat. A 11-est Vass értékesítette, 1-0
    38. perc: A 16-oson belül egy belőtt labdát a hazaiak védője, Baranyai kézzel ütött le, a jogosan megítélt 11-est Pozsár a bal alsó sarokba helyezte, 1-1.
    53. perc: Pozsár bal alsó sarok felé tartó távoli lövését Kurucz csak kiütni tudta, a labda nem hagyta el az alapvonalat, Dani rácsapott és pontos visszapasszolt labdáját Pankotai 2 métrrről helyezte az üresen maradt kapuba, 1-2.
    60. perc. 30 méterről, bal oldalról szabadrúgáshoz jutott a Dabas. A hosszan előreívelt labdára Kincses rárajtolt, visszalőtte, pontosan a berobbanó Budafai elé, aki könnyedén a hálóba helyezett, 2-2.
    62. perc: Egy bal oldali partdobást Budafai megcsúsztatott a 16-oson belül és a menteni igyekvő Rubus fejéről a saját kapujának bal oldalába vágódott a labda, öngól, 3-2.
    71. perc. Ursz jobb oldali szögletét Brlázs csúsztatta pompás fejessel a léc alá, 3-3.
    84. perc: Miklya indította Pozsárt, aki remek labdával ugratta ki Danit. A csatár egyedül vezethette a labdát a kifutó kapusra és higgadtan a jobb alsó sarokba helyezett, 3-4.

Az első félidőben a csabai csapat igen álmosan kezdett, így több figyelmetlenségből helyzeteket alakított ki a hazai csapat.
    A második félidő változatos játékot hozott.
    A lila-fehérek megérdemelten nyertek a jó erőkből álló Dabas ellen.

Jó: Vass, Volenszki, Kincses ill. Dani (a mezőny legjobbja), Pozsár, Pankotai, Szenti.

2. Békéscsaba 6 5 1 - 13-7 16
    ...
    15 Dabas 6 1 - 5 8-13 3

Dajka László: Közönségszórakoztató mérkőzésen nem érdemeltünk vereséget. Sajnos egy-két játékosom hetek óta tönkreteszi a többiek munkáját.
    Szarvas János: Fordulatokban gazdag mérkőzésen megérdemelten győztünk.