Postás - MUE 5 : 1 15:00

I. osztály 1903, 2. forduló

2021.09.06, 19:44
    Vasárnap délután mérte össze erejét a Magyar Úszó Egyesület a Pósta és Távírótisztviselök Sportegyletével a bajnoki czimért melynél az utóbbi fényes győzelmet aratott. Igaz ugyan, hogy a M. U. E. néhány tartalékos játékos­sal állott ki; de a hiba ott volt, hogy a M. U. E. nem bírta ki a Postások által diktált erős tempót. Az első goalt a M. U. E. csinálja a 7 perczben, melyet a Postások csak a 38 perczben tudnak ki­egyenlíteni Kertay révén és ezután rövid 6 percz alatt még kétszer viszik be a labdát a M. U. E. kapujába, előbbit Minder, utóbbit nagyon szép lövés­sel Schwarcz balszélső csatár. Első félidő 3:1 a Postások javára. Felállás után a második íéjidőben lerohan Minder a M. U. E. kapuja elé és a kapus hibája folytán fennakad a labda a hálóban. A 40 perczben ismét csak Minder rúgja be a második goalt. Második félidő 2:0 a Postások javára. A mai játékot eldöntötte az, hogy Fehéry a kitűnő hátvéd nem játszhatott. Péczely mindjárt a játék elején megsérült, úgy hogy nem érvényesülhetett. Nagyon jó volt a csatársor. A Póstások ma is csak úgy játsztak mint máskor, rendszer nélkül, össze­vissza rugdalva a labdát, csak Minder és Kertay, meg Schwarcz mutattak összjátékot. Sokat mentett az agilis Bodor. Végeredmény 5:1 a Postások ja­vára. Biró Ullerich (B. E. A. C.)