33 FC - MUE 1 : 1

2021.09.18, 22:28 (szerk.: 2021.09.19, 13:44)
    33 F. C. I.—M. U. E. I. 1:1

Vasárnap délután mérkőzött a fenti két egyesület a Lehel-utczai pályán A „33“-asok megrovandó késéssel gyülekeznek s csak 8 emberrel kezdik a mérkőzést. A M. U. E. ki is használja az ellenfél e helyzetét s a 6-ik perczben Krappán ügyes lövését Lill nem tudja védeni. Ezután tovább is a „33“-asok térfelében folyik a játék, de Lill a legveszélyesebb lövéseket ártalmatlanná teszi. Majd beáll a „33“-ások három hiányzó játékosa s ettől kezdve a játék más fordulatot vesz. A fekete-fehérek pihent csatársora nagy erélylyel ostromolja az Uszók kapuját, a melyet Holics és a két jól helyezkedő hátvéd kitünően védenek.

A második félidő elején a „33“-asok a kedvező hát­széllel támadni kezdik a M. U. E. kapuját, azonban támadásuk mindig fennakad a M. U. E. kipróbált védel­mein. A sárga-fehérek erélye csökken s a védelmén már a fáradság jelei mutatkoznak; a „33“-asok ekkor mun­kába fognak és erősen szorongatják az Uszók kapuját.

A heves ostromnak van is eredménye, a mennyiben a 40-dik perczben a „33^-asok Koch révén az eredményt kiegyenlítik. A „33“-nál Koch Nándor vált ki kitűnő játékával. A csapatok játékára vonatkozólag megjegyez­zük, hogy mindkét védelem feladatának derekasan meg­felelt.

Fehéry (B. T. C.) kitűnő versenybíró volt.

Sport-Világ, 1904. november 20.

2021.09.18, 22:25 (szerk.: 2021.09.19, 14:24)
    A Magyar Uszó Egyesület 1:1 arányban eldöntet­lenül végez a 33-as Football Clubbal.

A 33-asok nyolcz emberrel kezdik a játékot és ez oknál fogva M. U. E. Krappán révén rövidesen goalhoz jut, melyet az első félidőben a 33-asok nem tudnak kiegyenlíteni. A második félidőben mindkét csapat véd is, támad is, mig végre a 40. perczben Koch Nándor megcsinálja a kiegyenlítő goalt.

Biró: Fehéry Ákos (B. T, C.) a tőle szokásos pártatlansággal vezette a mérkőzést.