1. Nemzeti Sport: -
  2. Sport-Világ: -

2021.09.27, 22:27 (szerk.: 2021.09.28, 11:12)
    "33" F. C. — M. U. E. 2:2 eldöntetlen.

Az első félidőben a 33-asok szép összjátékkal sok­szor az Uszók kapujához jutottak, de a bizonytalan lövések miatt nem tudtak goalt csinálni. Székány, majd Koch kedvező alkalmat mulasztott el, végre is a M. U. E. jutott Marossi révén vezető goalhoz. Ezután a M. U. E. kezdett erősen támadni, úgy hogy Lillnek több­ször kellett közbelépni.

A második félidőben bár a 33-asok uralták a hely­zetet, mégis a M. U. E. jutott újabb goalhoz. Már a M. U. E. részére eldöntöttnek látszott a mérkőzés sorsa, mert a kapuba szorult Uszók visszaverték a 33-asok sürü támadásait. A játék vége felé Steiner két gyönyörű lövéssel kiegyenlítette az eredményt.

Sport-Világ, 1905. október 22.

2021.09.27, 22:24 (szerk.: 2021.09.28, 11:12)
    33 FC — MUE 2:2

A MUE. újból megerősödött csapata erős küzdelmet vívott a múlt vasárnap délelőtt a milleunáris pályán a meggyengült 33FC.-al.Mindkét csapat figyelemre méltó lelkesedéssel játszott.Különösen kitűnt Kazár szép játéka a MUE. kapuban s Steineré a 33FC. csatársorában. Félidő 1 : 0volt a MUE.javára. Mindkét csapat munkája fejlődést mutatott.

Biró: Fehéry Ákos (BTC.) volt.

Nemzeti Sport, 1905. október 22.

3. avatar: seamandarin
    2021.09.24, 23:43 (szerk.: 2021.09.28, 11:09)
    "33" Football-Club — Magyar Uszó-Egyesüíet 2:2 eldöntetlen.
    Soroksári-utczai pálya.

A két csapat vasárnap dél­előtt játszott, a »33« F. C. több tartalékkal, a M. U. E. Holics kivételével, a ki helyett Kazár játszott, teljes csapattal. A »33«-asok kezdenek, szépen, de eredmény­telenül támadnak, mire a játék változatos jelleget ölt és negyed óra múlva M. U. E. Marosi révén megszerzi a vezető goalt. A játék további folyamán egyik csapat sem jut domináló szerephez, bár a kapuvédeknek mind­két részről ismételten közbe kell lépniök.

Half time 1 : 0 a M. U. E. javára.

A második félidő elején is a fehér-feketék támad­nak többet, de egy sikerült támadás Marosi révén meg­hozza az uszóknak a második goalt (25 percz). Innen­től kezdve a »33«-asok a helyzet urai és bár a sárga-fe­hérek a kapuba állnak, a »33« F. C. a 30. és 40-ik perczben Steiner révén két goalt ér el, de a győztes goallal már elkésett.

Versenybíró Fehéry Ákos (B. T. C.) volt.