MAFC - MAC 8 : 1

I. osztály 1904, 8. forduló

2021.09.21, 17:55
    A Műegyatemi Football Ciub 8: 1 győz a Magyar Athtétikai Club eilen.

Csütörtökön délután csúnya, havas idő­ben folyt le a két csapat bajnoki küzdelme a csömöri-uti pályán csekély számú érdeklődő közönség előtt. A játékot roppantul befolyásolta a hó és szél, azonban már az első negyed óra után kitüní a Műegyetemiek fölénye, akiknek játékán meglát- szott a rendszeres training. Csatársoruk gyors; ügyes és jó goalrugó, az összjátékra nagy sulyt fektet; védelmük, — különösen a fedezetsorban — hathatós. A M. A. C. csatársora ma is megállotta helyét, főképpen az első félidőben, azonban a vé­delem nem állott a helyzet magaslatán. Az egyetlen goaljukat Megyessy rúgta. A nagy goal különbség erős meglepetést keltett. Biró : Kiss Gyula (33-as)

Magyarország 1904 február 27.

2021.08.31, 22:50
    A csömöri-úti ver­senypályán ma délután tartották meg a Műegyetemi Futball-Klub és a Magyar Atlétikai Klub bajnoki mérkőzését. A kedvezőtlen idő mellett is nagyon sokan néztek a küzdelmet, mely a Műegyetemi Futball-Klub 8:1 arányú győzelmével végződött. A mér­kőzés elején még koránt sem látszott a teknikusok ilyen arányú felsőbbsége, sőt az atléták csapata kez­detben szép támadásokkal veszedelembe sodorta az ellenfél kapuját. A Műegyetemi Futball-Klub csapata szépen és gyorsan játszott. Az első félidőben az atlé­ták kezdik a játékot és gyors passzszokkal jutnak az ellenfél védelméig, mely hosszú rúgásokkal visszatereli a játékot a M. A. K. térfelébe. Öt percig tartó küzde­lem után Bartl, a teknikusok jobbösszekörő csatára szép lövéssel eléri a vezető gólt, melyet a tizenötödik percben Aschner center-csatár egy másodikkal told meg. A Magyar Atlétikai Klub csapata ezután igen gyors tempóba kezd, lábról-lábra adják egymásnak a labdát, minek eredménye Medgyessy jobbszélső csatár által belőtt gól volt. A második félidőben már kitűnik a Műegyetemi Futball-Klub felsőbbsége; de az első gólt csak a játék huszonötödik percében érik el, Major középsőfedezet hosszú rúgása által. E gól után a M. A. K. teljesen visszaesett. A játékosok kedv nél­kül játszanak. A teknikusok csapata most már könynyen játszik, úgyszólván minden ellentállás nélkül megcsinálja a negyedik gólt, melyet 2—3 percnyi idő­közökben még négy követett. A végső eredmény 8 :1 ellen a Műegyetemi Futball-Klub javára. A mérkő­zést Kiss Gyula (33-as F. K.) vezette. A két csapat összeállítása a következő volt: Műegyetemi Futball-Klub: Neumann (kapus), Frey, Reiner (hátvédök), Nirnsée, Major, Fridrich (fedezetek), Niessner, Bartl, Aschner, Relle, Perényi (csatázók). Magyar Atlétikai Klub: Wangl (kapus), Hőfle, Bayer (hátvédők), Sissovich, Hedinger, Wagner (fedezetek), Medgyessy, Fitt, Vince, Kraft II., Riedl (csatázok).