33 FC - Terézvárosi TC 0 : 2 15:00

2021.07.09, 20:25
    A Vörösvári-uti versenypályán folyt le a nap negyedik elsőosztályu bajnoki mérkőzése, a mely­ben a Terézvárosi Torna Klub váratlanul 2:0 arány­ban legyőzte a 33-as Futball Klub csapatát. A teréz­városiak legjobb játékosait küldték a küzdelembe, ellenben a 33-asok csapatából hiányzott Bosnyákovics, Veisz Frigyes és Cavoljac Ágost. Az első fél­időben a 33-asok, a másodikban a terézvárosiak voltak felsőbbségben, de mig azok Horváth és Kehrling kitűnő játéka mellett sem tudtak eredmény­hez jutni, addig a T. T. K. különösen a Veisz-testvérek agilis játéka következtében két szép gólt szer­zett. A mérkőzés sorsát a leginkább az a szemmellátható különbség döntötte el, a mellyel a T.T. K. födözetsora fölötte állott a 33-asok half sorá­nak. Biró: Sár Izidor volt.

Budapesti Hírlap 1911 február 14.

2021.07.09, 20:18
    T. T. C. — »33« F. C. 2 : 0.
    (Vörösvári-uti pálya.) A »33«-asok Bosnyákovits, Weisz Frigyes és Csavoljacz, továbbá tréning nélkül áll­tak ki, a lelkesen játszó Terézvárosi Torna-Club viszont a lehető legjobb csapatját szerepeltette, a mely a máso­dik félidő 28. és 31-ik perezében a Weisz I. és Battik által rúgott goalokkal biztos, aránylag könnyű győzelmet ara­tott. Biró: Sár Izidor.