1. nela: 8.000
  2. Budapesti Hirlap: 10.000

2022.02.24, 22:30 (szerk.: 2022.02.25, 13:34)
    A Feldmann - Horváth ügy befejezése.

Megír­tuk az MTK—BTC mérkőzésen történt incidenst, amelyen tudvalevőleg Feldmann Gyula, az MTK hátvédje megrugta Horváth Gyulát, a BTC cen­terét. Az inzultust, minthogy a labda már nem volt ott, Fiedler bíró nem vette észre, s igy Feldmannt nem büntette meg, ellenben Horváthot egv következő kisebb inzultusnál kiállította.

A BTC-t sértette a kétféle mérték, ezért Feldmannt feljelentette a fegyelmi bizottságnál. A bizottság el is rendelte ez ügy megvizsgálását; mielőtt azonban ítéletre került volna a dolog, a BTC viszsza vonta panaszát. Így csak Horváth ügyével foglalkozhatott a bizottság, amely Horváthot tulerélyes játék miatt megdorgálta. Ezzel a kínos affér mindkét félre kielégítő megoldást nyert.

Sporthirlap, 1920. március 15.

2022.02.24, 22:02 (szerk.: 2022.02.25, 13:34)
    MTK - BTC Hungária ut fél 4 Fiedler

Sporthirlap, 1920. február 26.

3. avatar: seamandarin
    2022.02.24, 22:00 (szerk.: 2022.02.25, 13:35)
    Kellemes tavaszi időben zajlot­tak le vasárnap a bajnoki mérkőzések. Az érdeklödés középpontjában a MTK—BTC találkozója állott, ám sem ez a mérkőzés, sem pedig többi, nem elégí­tette ki a várakozást, Mentől beljebb jutunk a baj­noki kampányban, annál világosabban kell látni, hogy csapataink egyre messzebbre távolo­dik attól a nívótól, a melyen a magyar labdarugó-sport a háború kitörése előtt állott. Az uj generá­ció ugy látszik, nem veszi annyira komolyan az üdítő és a lelki tulajdonságokat is fejlesztő sportot, mint a régiek s innen van, hogy a labdarugás szín­vonala süllyed. Az utánpótlás fájdalmasan gyönge s bizony gondolkodóba kell esni a labdarugó-sport igaz barátainak. Szorgalmas, céltudatos munkának kell következni, hogy a háborunak most teljes erő­ből jelentkező pusztításait labdarugó-sportunk kihe­verhesse.

A kék-fehérek és a piros-fehérek mérkőzé­sétől végre egészséges, izgató küzdelmet remélt a kö­zönség. E helyett azonban sablonos durvaságokkal is tarkított játékot kapott. A BTC az első félidőben sokat ígért, vezető gólt is szerzett, de lassankint meg­mutatkoztak gyöngeségei és egyre élesebben kidom­borodott a MTK felsőbbsége. Végezetül is a Testgyakorlók szerezték meg a győzelmeit 3:1 (2:1) arány­ban. A MTK csatázósora időnkint ízelítőt adott az igazi futballból, de a varázs csak pillanatig tartott. Orth játéka volt az egyetlen vigasztaló jelensége a meccsnek. Pompás kiegyenlítő gólja után perceken át zugott a taps. A Hungária-sporttelepen tízezer főnyi közönség előtt lefolyt mérkőzést megelőzte a Kispesti AC—Ili. kér. TVE küzdelem.

Budapesti Hirlap, 1920. március 2.

4. avatar: seamandarin
    2022.02.24, 21:49 (szerk.: 2022.02.25, 13:46)
    Az MTK—BTC küzdelme 3:1 (2:1) arányban az MTK biztos győzelmével végződött, mely az eredményben nem is nyert megfelelő ki­fejezést. Egyénieg Mandl és Schlosser, a BTC-nél Kőszegi és Gruber váltak ki. A vezető gólt a BTC rugja, de az MTK már e félidőben vezetéshez jut és a második félidő elején biztosítja az eredményt.