III. Kerület - Nemzeti SC 1 : 1 16:30

2022.02.10, 21:52 (szerk.: 2022.02.11, 11:26)
    Az NSC kapusa Szegeden. Müller Gyula, az NSC tehetséges kapusa, Szegedre költözött. Helyét az ifjúsági csapat kapusa, Stettler fogja betöl­teni. Stetler a múlt vasárnap a. III. ker.-TVE elleni bajnoki mérkőzésen debütált — jó sikerrel.

Sporthirlap, 1919. szeptember 20.

2022.02.10, 21:20 (szerk.: 2022.02.11, 11:26)
    III. ker. TVE - NSC 1:1 (1:0)

Határ-u. pálya, 3000 néző
    Biró: Klug Frigyes

A saját pályáján játszó Vivók csapata — meg­lepetésszerűen — csak döntetlen eredményt tudott elérni az igen frissen és ésszerűen dolgozó Nemzetiek ellen.

A mérkőzés rendkívül érdekes, heves iramu, de amellett fair lefolyásu volt. Mindkét csapat ígen tetszetős játékot produkált. — Az NSC mindjárt a mérkőzés kezdetén támadólag lép fel a 8 percben Garay nehéz helyzetben ügyesen véd. Ettől kezd­ve a játék hullámzó, mindkét kapu sürün van veszélyben, azonban a résen álló védelmek min­dent mentenek. A 28. percben Stettner a Nemze­tiek fiatal kapusa megsérül, helyét Künstler fog­lalja el. Ezután a Vivók fölénybe kerülnek és egymásután három eredménytelen kornerhez jut­nak. Stettner 10 perc múlva ismét beállt és a Vi­vók az ő hibájából a 48. percben (Stettner sérü­léséből kifolyóan meghosszabbított félidő) gólt ér­nek el (1:0).

Szünet után már a 3. percben kornert érnek el de ez is eredménytelen marad. A játék teljesen hasonló az első félidőhöz; mindkét csapat rendkivül energikusan támad, ám a csatárok rendre minden helyzetben hibáznak, kapu fölé, vagy mellé lőnek. A 21. percben az NSC handset vét a 16-os vonalon, a megítélt szabadrugásból a III. ker. offside gólt ér el, melyet a biró természetesen nem itél meg. Az NSC mindjobban felnyomul és a 29. percben Künstler szép lövéssel kiegyenlít (1:1) a Vivók ezután hatalmas tempót diktálva fölénybe kerülnek, de az utolsó percben elért korneren kívül támadásaik nem vezettek sikerre.