referee : Filkorn Lajos
  1. nela: 2.500

2022.03.29, 23:27
    BTC—VAC 2:0 (2 :0).

A VAC csatársora goalképtelen,ezzel szemben a piros—fehérek csatárai az első félidőben néhány pompás akcziót vezettek, a melyeket Pócz és Horváth goallá értékesített. Biró: Filkorn.

Az Újság, 1922. május 9.

2. avatar: erdosor
    2018.10.29, 13:59 (szerk.: 2018.10.29, 14:04)
    A BTC Pócz és Horváth góljával 2:0 arányban legyőzte a fejetlenül dolgozó VAC-ot.

Budapesti Hírlap, 1922.05.09.

3. avatar: erdosor
    2018.10.29, 12:54 (szerk.: 2022.03.30, 08:52)
    BTC - VAC 2:0 (2:0)

Hungária- ut
    Biró: Fillkorn Lajos

Fair keretek közt mozgó mérkőzés, amelynek során a BTC lendületes, ötletes, lelkes játékával gólokban eléggé ki nem fejezett fölényes győzelmet aratott. A VAC a szezonban legrosszabb formáját játszotta ki. A csapatnak mondhatni egyetlen egészséges része nem volt. Spierer centerhalf egy pillanatig sem tudta feltartóztatni a BTC szépen kombináló csatársorának meg-megújuló támadásait; a két szélső half sem mutatott sokat; a csapat többi részének teljesítménye a halfsorét nem múlta felül. VAC új csapatösszeállítása ezek szerint megbukott.

A BTC legjobb része a Hajdu— Horváth—Pócz jobbszárny volt. Igen jó volt Schweng is. míg partnere Szánthó sokat hibázott. A halfsorban Kanyaurek vált ki, a bekkek közül Orbán volt jobb, Kőszegi példásan fairül játszott.

„Az első gólt a 28 percben Pócz lőtte Hajdú remek beadásából, 5 percre rá Horváth lőtte a másodikat. A mérkőzés hátralévő részében módja lett volna BTC-nek a gólok számát szaporítani, de a kínálkozó helyzeteket nem tudták kihasználni.