Lóversenytéri-páulya. — 2500 néző. -- Bíró: Iváncsics Mihály
    Egyetlen jó lövő csatárral a folytonosan támadó BTC-nek kellett volna győznie.
    VAC: Fischer— Grosz II, Singer— Jakobovics, Grünblatt, Havas— Haar, Lőwy, Boross, Ivanovszky, Jocke. —
    BTC: Palcsek— Horváth I, Gruber — Borsányi, Schweng, Jalovetzky—Buchnitz II, Horváth III, Buchnitz I, Kertész, Hanthy.

A BTC kezd
    és azonnal felnyomul. Buchnitz I magas átadását Horváth III fejjel stoppolja és a 16-osról küldött éles lövését Fischer rávetéssel menti. Utána Hanthy lefutását Grosz II csak korner árán tudja parírozni. A kornert a kapu mögé rugják. Nagy meglepetésre a BTC fölénye tovább tart. Buchnitz I —Kertész—-Horváth III szép összjátékából utóbbi gyengén rugott labdáját Fischer könnyen védi. Majd Buchnitz passzából Kertész 18 lépésről a kapu mellé lő. A szorongatás alól felszabadult VAC két lefutással kísérletezett, amelyből Löwy lövését Palcsek kornerre menti, majd centerét Ivanovszky messze a kapu mellé lövi. Később Boros kihagy egy szép labdát. A 30. percben a labda kipukkad. A BTC fölénye tovább tart. A csatárok bosszantóan gólképtelenek. Végül Borsányi kísérletezik egy hosszutávú lövéssel, ami a kapu mellé megy. Buchnitz II szép centerét Grosz kaparintja meg a lövésre lomhán készülődő Kertész elől, de Hanthy a rosszul sikerült felszabadító rugást elfogja és ujból centerez, amit meg Buchnitz I küld a kapu mellé. Hanthy ujabb beadását Fischer fogja el. Hanthy ezt követő lefutását kornerre szerelik. A kornerből Kertész fejesét Fischer védi. Rövid belső csatárjáték után Buchnitz I váratlanul kiszökik, de erős lövését Fischer bravurosan fogja. A félidő utolsó percében Buchnitz holtbiztos helyzetben késlekedik, végül Singer ment
    Helycsere után
    általános meglepetésre továbbra is a BTC-t látjuk fölényben s már a 2-ik percben Buchnitz ismét egy holtbiztos szituációban gyengén Fischer kezébe gurítja a labdát. Jakabovits ismételten faultol. Szinte minden percben kritikus helyzetbe kerül a VAC kapuja, azonban a hátvédek s végül Fischer mindent mentenek. Kertész háromszor egymásután erősen a kapu mellé lő, majd Schweng egy közeli szabadrugást a kapu fölé küld. Szinte egy kapura folyik a játék, miglen
    a 22. percben Ivanovszky szárnycseréből kifolyóan váratlanul lefut, beadása három csatárt is öt lépésre a kaputól tiszta helyzetben talál, Boros átlépi a labdát, amit Löwy óriási erővel Palcsek mellett a gólba lő (1:0).
    Kétségbeesett erőfeszítéseket tesz ezután a BTC a kiegyenlítésre. Hullámszerűen meg-megujuló támadásokat vezet, amelyek azonban a masszív VAC védelmen megakadnak. Végül is Hanthy egyik lefutás után beadás helyett hirtelen a kapu felé kanyarodik, s óriási erővel a bal alsó sarok felé lő. Már mindenki gólt kiált, amikor Fischer a már említett csodás védésével mégis ment. Ezután Kertész kerül ismét lövőhelyzetbe, de ezuttal is a kapu mellé lő. Követi példáját Hanthy. Most váratlanul egy előrekerült labdával Haar megszökik, ivelt beadását Lőwy közelről kapásból a kapu fölé lövi. Csaknem a második gólt éri el így a VAC, holott állandóan a BTC támad. Az utolsó percben Fischer kapujából kifut s Buchnitz elől elfogja a labdát. Buchnitz I átugorja, de az őt követő Horváth III a Fischer gyomránál lévő labdába rug, amitől Fischer rosszul lesz. Kiviszik a pályáról, helyét Singer foglalja el, da Fischer egy perc mulva visszatér. A hátralévő idő is további eredménytelen BTC támadásokkal telik el.