2022.08.24, 22:59
    Bástya—Vasas 3:0 (0:0)

Bástya: Acht ~ Bäck, Horváth — Tóth, Wéber, Simóka — Ábrahán, Varga— Höss, Busch, Solti. — Vasas: Wimmer — Király, Rottler — Remmer, Purczelt, Kővágó — Brunecker, Takács, Ivanics, Szentmiklóssy, Himmer

Bíró: Klug Frigyes

Háromezer ember volt kíváncsi arra, hogy, a Bástya szombathelyi veresége tényleg a zavaró körülményekben tudható-e be. A Bástya impozáns győzelemmel adott választ a kételkedőknek, megvervén az első liga egyik előkelő reprezentánsát.
    Az első félidő első perceiben a szegedi csatársor szárnytámadásokkal forró helyzeteket teremt. Hullámzó, de lanyha játék folyik, mindkét kapura esnek lövések, veszélyes azonban egy sem .
    A második félidő rajtaütéssel kezdődik. A 2. percben Hóss átdolgozza magát a Vasas-védelmen, a közvetlen a kapu előtt hirtelen Busch-hoz passzol, aki egy pillanatra meghökken, de a kapuba gurítja a labdát. (1:0).
    A 16. percben Solti fut le, centerezését Höss kapja, aki a védőktől szorongattatva nehéz helyzetben gyönyörű gólt lő. (2:0). A Bástya szárnyra kap, támadásai egymást érik s a 19. percben Busch a védést meg sem kísérlő Wimmer mellett a harmadik gólt szerzi meg.