Szeged LC - Vasas Danubius Hotels 0 : 2 19:30

2018.09.11, 14:31
    Szeged, 1999. augusztus 21. szombat (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 3. fordulójában:

Szeged LC-Vasas Danubius Hotels 0-2 (0-2)

Szeged, 12 000 néző, V: Piller
    gólszerző: Sowunmi (20., 41.)
    sárga lap: Kenesei (35.), Urbán (86.), illetve Juhár (67.), Sowunmi (76.)
    csere: Oláh helyett Bencze (63.), illetve Kabát helyett Tiber (80.)

Szeged:
    Szulyovszky - Urbán - Németh, Nagypál, Palágyi - Kenesei Z., Vörös, Jeremejev, Udvari - Oláh, Faragó

Vasas:
    Végh - Juhár - Tóth A., László - Farkasházy, Zováth, Galaschek, Aranyos, Szilveszter - Sowunmi, Kabát

4. perc: A 16-os baloldali vonalánál szabadrúgáshoz jutott a Szeged, Kenesei egyből a rövidsarok felé csavarta a labdát, de az az oldalhálóban kötött ki.
    6. perc: Sowunmi viharzott el a jobbszélen, beadása jól szállt az ötös felé, de Szulyovszky merész vetődéssel megkaparintotta a labdát.
    13. perc: Kabát 18 m-es, bal sarokba tartó lövését a szegedi kapus szögletre ütötte.
    20. perc: Aranyos baloldali 12 m-es lövését Szulyovszky még a kapufára tolta, de a kipattanó labda a szabadon álló Sowunmihoz került, aki közelről a hálóba gurított (0-1).
    41. perc: Aranyos 40 m-es keresztlabdával indította a jobb oldalon üresen maradt Sowunmit, aki 10 m-ről, kapásból gyönyörű mozdulattal a jobb sarokba bombázott (0-2).
    46. perc: Oláh emelte a Vasas-védők mögé a labdát, de Urbán 14 méteről látványos ollózással a kapu mellé rúgta azt.
    70. perc: Szilveszter faképnél hagyta a baloldali szegedi védelmet, ám beadását Kabát a kapu torkából mellé vágta.

A három meghatározó védőjét nélkülöző Szeged különösen az első félidőben nem tudott mit kezdeni a Sowunmi, Kabát vendég támadópárral.