Kecskeméti Dózsa - Békéscsabai Előre SC 2 : 0 17:00

2023.01.30, 20:22 (szerk.: 2023.01.30, 20:25)
    Kecskeméti Dózsa - Békéscsabai Előre 2:0 (1:0)

Kecskemét, 4000 néző
    V: Kaposi
    Kecskemét: Gór - Kreidli, Fajt, Lantos, Diószegi, Lutz, Lódi (Pasek 65. perc), Kiss II, Czéh, Dobó, Balatoni. Edző: Pyber István.
    B. Előre: Papp — Kvasz, Dobó, Szűcs, Lengyel (Varga, 71. percben), Kiss, Ambrus, Moós (Süle, 71. percben), Bertók, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.

4. perc: Kiss II fordulásból leadott pattogó lövését Papp bravúrosan védte.
    6. perc: a kecskeméti kapu előtt Fajt lyukat rúgott, Moóshoz került a labda, aki egyedül állt Górral szemben, de nagy helyzetben hibázott.
    16. perc: Lutz bombája gólba tartott, de a labda Dobóról szögletre vágódott.
    21. perc: Dobó, a csabai kapu előtt, Kiss II elől kézzel ütötte el a labdát. A 20 méteres szabadrúgást Fajt végezte el, s lövése nyomán a labda a jobb alsó sarokba vágódott, 1:0.
    40. perc: Czéh II tört a csabai kapura, pattogó lövését Papp védte.
    49. perc: Schneider szögletét Moós alig fejelte Gór kapuja mellé.
    50. perc: Balatoni átadását Czéh II kapta, ő néhány lépés után csavart lövést küldött Papp kapujára, a labda a kapufáról jutott a hálóba, 2:0.
    62. perc: Lengyel 25 méteres szabadrúgását Gór a lécre tolta
    63. perc: Sakk-matt volt a csabai védelem, de Balatoni 5 lépésről a kapu mellé helyezte a labdát.
    71. perc: Németh került nagy helyzetbe, Górt is kicselezte, mégis mellégurított.
    86. perc: Németh újra nagy helyzetben hibázott.

Végig nagy iramú, színvonalas küzdelmet vívott a két csapat.
    A Kecskemét lényegesen többet támadott az esőtől fellazult, csúszós talajon, csatárai többet vállalkoztak lövésre. Győzelme megérdemelt.
    Jó: Lutz (a mezőny legjobbja), Gór, Kreidli, Diószegi, Dobó, ill. Papp, Dobó, Schneider.

3. Kecskemét 17 8 5 4 22:14 21
    ...
    7. Békéscsaba 17 8 3 6 28:23 19

Népsport, 1969. június 23. (Arcanum DT)
    A sorfalon át, vagy a sorfal mellett ment be Fajt szabadrúgása. Erről vitatkoztak a szurkolók a mérkőzés után.
    Nos, a képen úgy látszik, hogy ezúttal megismétlődött az Ózdi Kohász elleni eset. A labda a hálóban és a sorfalon egy nagy rés. Ügy látszik, a 8-as számú Moós nem állta Fajt bombáját és ellépett a labda útjából. A kép legalábbis ezt mutatja.

Petőfi Népe, 1969. június 24.
    Három „ziccer” kimaradt:

Kecskemét, 6000 néző
    V: Kaposi
    Dózsa: Gór (8) — Kreidli (7), Fajt (6), Lantos (7), Diószegi (8), Lutz (8), Lódi (6), Dobó (7), Kiss II. (7), Czéh II. (7), Balatoni (7). Edző: Pyber István.
    Előre: Papp (8) — Kvasz (6), Kiss (7), Dobó (8), Szűcs (7), Lengyel (7), Ambrus (7), Bertók (7), Moós (7), Németh (7), Schneider (9). Edző: Piller Sándor.
    Csere: Lódi helyett a 64. percben Pasek (6), ill. Lengyel helyett a 77. percben Varga (—) és Moós helyett a 77. percben Süle (—).

Mintegy ezer lelkes csabai szurkoló hangorkánja mellett indult a játék.
    Előbb a Dózsa kapott lábra. Kiss II. veszélyes lövését nehezen védte Papp.
    A 6. percben egy gyors csabai támadás végén Fajt rosszul nyúlt a labdához a 16-oson. A rárohanó Moós elvette tőle, de az összekötő a kifutó kapus mellett, az üresen hagyott kapu mellé lőtt!
    Az ellenkező oldalon Lutz lövése suhant el a bal oldali léc mellett.
    A 15. percben Bertók sokat ígérőén ment el, de a védők az utolsó pillanatban közbeléptek.
    Nem sokkal később Bertók beadását Gór elcsípte, majd a kitörő Schneidert Dobó felvágta.
    A 21. percben gyors Dózsa-támadást Dobó a kaputól 22 m-re kézzel állított meg. A szabadrúgást Fajt a rosszul felálló csabai sorfal mellett a kapu jobb oldalába vágta. 1:0.
    A 27. percben Németh kitört, de a védők szerelték, majd Ambrus alig lőtt mellé.
    A 35. percben jónak ígérkező Előre-akció Bertók lesén akadt el.
    Az ellentámadás során Diószegi gyatrán mellé lőtt.
    A 40. percben Német két csel után kapura húzott, hosszan szöktetett és a védők felszabadítottak.
    Egy perccel később Moós és Németh közösen ügyetlenkedtek el jó helyzetet.
    Czéh II. váratlan lövését elvetődve védte a csabai kapus.
    Szünet után eleredt az eső és csaknem a mérkőzés végéig esett.
    Az Előre nagy erővel rohamozott. Bertók lesen feledkezett, majd Némethet szögletre szerelték. Schneider beívelt labdáját Bertók rosszul találta el, így lövését védte Gór.
    Az 51. percben növelték előnyüket a hazaiak. Czéh II. átverekedte magát a csabai védőkön és lövésre szánta el magát. Lövése nyomán a labda a bal kapufa belső éléről a hálóba pattant, 2:0.
    (Ügy látszott, hogy a labda kicsúszik az alapvonalon túlra!)
    Kiss II. lövését Papp a gólvonalon elvetődve csípte el.
    Balatoni keresztbe lőtt labdája csúszott el a bal kapufa tövénél.
    A 60. percben Bertók ravaszul lőtt labdáját kivetődve védte a Dózsa kapusa.
    A 63. percben a kitörő Némethet buktatták a kaputól 20 m-re. Lengyel szabadrúgását Gór a felső lécre ütötte és a kipattanó labdát Bertók alig fejelte mellé!
    Fajt mentett Németh elől.
    A 71. percben Németh elviharzott, de a lest vitató védők és a kifutó kapus mellett nem talált az üres kapuba.
    Pasek éles lövését Papp remek érzékkel védte.
    A 84. percben Németh kicselezte az egész Dózsa-védelmet, még a kétségbeesetten kifutó kapust is, de kissé kisodródott. Teljesen üresen állt a kapu. Németh lőtt, de a berohanó védők mentettek. Százszázalékos gólhelyzet volt!
    Kiss távoli lövését elvetődve védte a csabai kapus.
    A 86. percben a cselező Vargát Fajt leterítette. Schneider ívelt szabadrúgását a kapus a mezőnybe öklözte és vége lett a mérkőzésnek.

Bírálat: A teljesen felázott és helyenként víztócsákkal tarkított talajon nem alakulhatott ki igazi játék. Mindkét oldalon sokat csúszkáltak a játékosok, emiatt sok volt a pontatlan átadás és nem lehetett kiszámítani a labda útját.
    Kiegyensúlyozott első félidő után, a második félidőben a hazaiak mezőnyfölényt harcoltak ki ugyan, - de az Előre ellentámadásai mindig „gólszagúak” voltak!
    A látottak és a kihagyott helyzetek alapján, a döntetlen igazságosabb lett volna, hiszen a csabai csapat nem játszott rosszul.

Jók: Gór, Diószegi, Lutz, Dobó, ill. Papp, Dobó, Kiss, Schneider.