Békéscsabai Előre Spartacus SC - Kecskeméti Dózsa 1 : 0 15:30

2020.12.27, 23:27 (szerk.: 2020.12.27, 23:30)
    Békéscsabai Előre Spartacus - Kecskeméti Dózsa 1:0 (0:0)

Békéscsaba, 7000 néző. V: Somlai
    Békéscsaba: Tasnádi - Kvasz, Tolnai, Láza, Lengyel, Ambrus, Tóth J., (Dupsi, a 60. percben), Moós, Dobó, Imri, Schneider. Edző: Piller Sándor
    Kecskemét: Gór - Oláh, Diószegi, Franczkó, Kreidli, Czéh, Lutz, Bánhidi, Lódi, Tatár, Balatoni, (Pasek, a szünetben). Edző: Szigeti Ferenc

6. perc: Imri 20 méterről a jobb kapufát találta el.
    12. perc: Tóth J. 3 méterről a kapus kezébe fejelt.
    23. perc: Lutz 25 méteres szabadrúgását Tasnádi szögletre ütötte.
    37. perc: tűzijátékot rendezett a csabai csatársor, Gór kapuja csak nehezen szabadult fel.
    46. perc: Lutz újabb távoli szabadrúgása felpattant a vetődő Tasnádi előtt, de a kapus visszanyúlva az alapvonalon túlra tenyerelte a labdát.
    70. perc: Lengyel beadását Dobó fejjel hátracsúsztatta. A magasan felugró Imri az ötösről a bal alsó sarokba fejelt. 1:0.
    79. perc: Dupsi bombája a felső lécről vágódott vissza.
    86. perc: fellángolt a Kecskemét, újabb szabadrúgáshoz jutottak a 16-oson, de Bánhidi fejesét könnyedén védte Tasnádi.

Végig nagyiramú mérkőzés. A hazai együttes lendületesen, ötletesen játszott, a Dózsa labdatartással, Imri külön őrzésével igyekezett lefékezni a csabaiak lendületét.
    Fordulás után nyomasztóvá vált a békéscsabaiak fölénye, a nagyobb arányú vereségtől Gór és a szerencse mentette meg a vendégcsapatot.
    Jó: Imri (a mezőny legjobbja), Tolnai, Lengyel, Ambrus, Moós, ill. Gór, Diószegi, Lutz.
    (Machalek István)

4. Kecskemét 20 8 6 6 20-18 29

7. Békéscsaba 20 8 4 8 22-21 26
    Az utolsó oszlopban a szerzett és a jutalompontok együtt szerepelnek.

Népsport, 1971. március 22. (Arcanum DT)
    Bcs. Előre Spartacus - Kecskeméti Dózsa 1:0 (0:0)

NB I/B-s labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 7000 néző. V.: Somlai (7)
    Előre Spartacus: Tasnádi (8) - Kvasz (7), Tolnai (8), Láza (7), Lengyel (8), Ambrus (8), Tóth J. (6), Dobó (6), Moós (8), Imri (8), Schneider (6). Edző: Piller Sándor
    K. Dózsa: Gór (8) - Oláh (6), Diószegi (7), Kreidli (6), Franczkó (6), Lutz (8), Bánhidi (6), Lódi (7), Czéh (6), Tatár (6), Balatoni (5). Edző: Szigeti Ferenc
    Tóth J. helyett Dupsi (7), a 60. percben, ill. Balatoni helyett Pasek (6), a szünetben.

A széllel támogatott hazai csapat fergeteges rohamokkal kezdett.
    Az 5. percben, szabadrúgás után, Imri 20 méteres bombája a jobb oldali lécről vágódott ki.
    A 8. percben Gór kirúgást végzett, Ambrus rácsapott a labdára és 40 méterről lőtt, de a kapus helyén volt.
    Továbbra is a csabaiak voltak a kezdeményezők. A vendégek ezeket a rohamokat sokszor durvaságok árán igyekeztek megállítani.
    A 12. percben Ambrus átadását Tóth J. pontosan Gór kezébe fejelte.
    Ezután fokozatosan feljött a Dózsa.
    A 23. percben Lútz 25 méteres bombaszabadrúgását Tasnádi levegőben úszva, szögletre ütötte. Röviddel utána egy beadást csípett el a csabai kapus.
    A másik oldalon a kitörő Schneidert a büntetőn belül „szigorúan” szerelték a védők.
    A 31. percben Moós tiszta helyzetben, a kaputól 17 méterre nem találta el a labdát. Változatod, izgalmas volt a mérkőzés.
    A 34. percben Lódi kapura tartó labdáját Ambrus ollózva mentette.
    A 35. percben Imri-Schneider adogatás után a balszélső hatalmas lövését a kapus kiütötte, s felszabadítottak a védők.
    Az ellentámadás során Tolnai jó érzékkel szerelte - partra - Balatonit.
    A 44. percben Tóth J.-Dobó-Moós-Dobó adogatás után az összekötő alig lőtt a jobb kapufa mellé.

A 46. percben Tolnai szabálytalankodott Lútz-zal szemben. A megítélt szabadrúgás előtt Somlai játékvezető nem találta megfelelőnek a labdát, újat kért. Lútz lövése a gólvonal előtt felpattant. Tasnádi estében ujjheggyel szögletre ütötte a labdát.
    Ezután nyomasztó fölénybe került a csabai gárda. Gór nagy munkában volt.
    A 60. percben Schneider szögletét Tóth J. az oldalhálóba fejelte.
    A 64. percben Dupsit Kreidli mezénél fogva húzta vissza.
    A 65. percben Schneider elrobogott a bal szélen. Éles szögből leadott lövését a kapus elcsípte.
    Nem sokkal később Dobó bombáját öklözte ki a vendégek kapusa.
    A sorozatos hazai rohamok a 70. percben góllá értek. Lengyel jobb oldalról beívelt labdáját Dobó fejjel hátra csúsztatta és Imri az ötös sarkáról magasan felugorva védhetetlenül fejeli a baj alsó sarokba, 1:0.
    Hetvenperces nyomasztó fölény után Lengyel középre ívelt labdáját Imri (sötét mezben, a kép jobb szélén) Gór hálójába fejeli. Megszerezte vezető és egyben győztes gólját a csabai csapat!
    A gól utáni pillanat, Imri, Dupsi a levegőben, Dobó és Schneider rohan a göllövő felé. A labda a hálóban. Gór kapus a védőket „keresi”... Somlai középre mutat. Megtört a jég!
    (Fotó: Barnácz István)

Továbbra is lendületes hazai rohamok következtek.
    A 75. percben Dobó beadását Dupsi közelről Gór kezébe fejelte.
    Két perccel később Schneider-Moós-Imri volt a labda útja. Az összekötő kiugrott, óriási helyzetbe került, de a bal oldali léc mellé bombázott.
    Nem sokkal később Schneider alig fejelt a jobb alsó kapufa mellé.
    A 79. percben a csabai balszélső lövését a kapus kiütötte, Dupsi lőtt, a labda a fölső lécet találta el!
    A hajrában feljöttek a vendégek és több veszélyes helyzetet teremtettek a csabai kapu előtt. Lútz beadását Tasnádi Pasek fejéről öklözte a mezőnybe, majd Bánhidi közeli fejesét védte jó érzékkel a csabai kapus.

Bírálat
    A hazaiak ezen a mérkőzésen is a tőlük megszokott lelkesedéssel vetették magukat a küzdelembe. Negyedórán átóriási erővel támadtak. A meg-megújuló rohamokat a vendégek olykor csak szabálytalanságok árán tartották vissza. Megerősített védelmük - Lútz-zal az élen - igyekezett lelassítani a csabai rohamokat és azután gyors ellentámadásokat vezetni. Húsz perc elteltével kiegyenlített lett a játék.
    Fordulás után óriási erővel szorongatott az Előre Spartacus, teljesen kapujához szegezte a Dózsát. A helyzeteket azonban csatárai elügyetlenkedték vagy Gór kitűnő védései tették ártalmatlanná a lövéseket. A győztes gólt Imri helyzetfelismerésének köszönhetik a lila-fehérek.
    A látottak alapján az élénk iramú, izgalmakban bővelkedő, színvonalas mérkőzésen, nagyobb arányú hazai győzelem is születhetett volna!

Békés Megyei Népújság, 1971. március 23.