Kecskeméti Dózsa - Békéscsabai Előre SC 3 : 1 16:00

2022.12.20, 22:44 (szerk.: 2022.12.20, 22:49)
    Kecskeméti Dózsa - Békéscsabai Előre 3:1 (2:1)

Kecskemét, 3000 néző
    V: Almási.
    Kecskemét: Gór — Oláh (Kisjuhász, a szünetben), Lantos, Kreidl, Diószegi, Lutz, Balatoni, Bánhidi (Kiss II. a 74. percben), Lódi, Pasek, Józsi I. Edző: Szigeti Ferenc.
    Békéscsaba: Tóth M. — Kvasz, Dobó, Láza, Lengyel, Ambrus, Száraz (Tóth Cs., az 54. percben), Imri, Moós, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.

1. perc: Lutz 25 méteres szabadrúgását Lantos Pasek elé fejelte, aki nagy gólt lőtt, 1:0.
    17. perc: Imri 20 méteres szabadrúgása a sorfalról a bal alsó sarokba pattant, 1:1.
    30. perc: Józsi nagyszerű beadását a kapu torkában három kecskeméti csatár is elhibázta.
    42. perc: Lutz 20 méteres szabadrúgása a sorfal felett a bal sarokba csavarodott, 2:1.
    43. perc: Schneider megrúgta Lódit, s a játékvezető kiállította a békéscsabai játékost.
    56. perc: Lutz lövését a kapus kiütötte, és a labdát a berobbanó Balatoni a hálóba vágta, 3:1.
    81. perc: Némethet a 16-oson belül szabálytalanul szerelték. Imri 11-esét Gór kivédte.

Jó iramú mérkőzést vívott a két csapat.
    A békéscsabaiak az első félidőben több helyzetet dolgoztak ki. A Dózsa-játékosoknak nem ízlett a csabai védők túl kemény játéka. A fordulat Schneider kiállítása után következett be. Szünet utáni jobb játékával biztosan győzött a hazai csapat.

Jó: Gór, Lantos, Kreidl, Lutz, ill. Dobó, Imri, Moós, Németh.
    (Szabó Zoltán)

1. Kecskemét 3 2 1 - 6-2 12
    ...
    15. Békéscsaba 3 - - 3 3-7 6
    Az utolsó oszlopban a jutalompontok a szerzett pontokkal együtt szerepelnek.

Népsport, 1970. augusztus 22. és 24.
    Lutz lövése után Balatoni elé került a labda, aki a hálóba vágta. A fürge kecskeméti csatár a lövés után, a képen éppen látható kíméletlen „belépő” után az alapvonalon túlra repült.

Petőfi Népe, 1970. augusztus 22.
    Kecskeméti Dózsa - Bcs. Előre 3:1 (2:1)

A vasárnapra kisorsolt bajnoki mérkőzést a csabai csapat romániai túrája miatt augusztus 20-ra hozták előre.
    A találkozót Kecskeméten, 3000 néző előtt, Almási játékvezetése mellett rendezték meg.

A csabai csapat összeállítása a következő volt:
    Tóth M. (8) — Kvasz (8), Dobó (9), Lengyel (8), Láza (8), Moós (9), Ambrus (8), Schneider
    (1), Száraz (7), Imri (9), Németh (9). Csere: Száraz helyett Tóth Cs. (4) a 60. percben.

Az első perc mindjárt gólt hozott.
    Kvasz szabálytalansága után Lutz jól ívelt középre és a lefejelt labdát Pasek a hálóba vágta, 1:0.

Negyedóra elteltével az Előre lényegesen jobban játszott ellenfelénél.
    A 20. percben szabadrúgáshoz jutottak a csabaiak. Imri 20 m-ről csavart lövést küldött kapura, ami a sorfalon irányt változtatva jutott a hálóba, 1:1.
    Változatos, nagyiramú volt a mérkőzés, a csatárok rendre lövésekkel fejezték be akcióikat.
    A 42. percben Lutz szabálytalanul lökte Moóst, a csabai kaputól 20 m-re. Almási, aki összességében jól vezette a mérkőzést, ezúttal tévedett és fordítva ítélt.
    A szabadrúgást Lutz a sorfal fölött becsavarta, 2:1.

Balatoni megrúgta Schneidert, majd a csabai játékos „otthagyta rúgás után a lábát”. Almási leküldte a pályáról.
    Fordulás után a 10 főre olvadt Előre továbbra is nagy lelkesedéssel játszott. Gór egy sereg veszélyes lövést tett ártalmatlanná. A pontos összjátékon alapuló csabai akciókat a Dózsa-védelem csak üggyel-bajjal tudta hárítani.
    A 65. perc mégis kecskeméti gólt eredményezett.
    A fő érdem ismét Lutzé volt: 25 m-ről hatalmas lövést küldött kapura, amit Tóth M. csak kiütni tudott. A befutó Balatoni 7 m-ről a hálóba lőtt, 3:1.

Az Előre nem adta fel. Némethet és Imrit a hazai védők nem tudták tartani, de Górnak nem lehetett gólt lőni - még 11-esből sem.
    A 80. percben a kitörő Némethet felvágták. A büntetőt Imri lőtte. A lapos, nem túl erős labdát az elmozduló Gór hárította.
    A 85. percben Imri labdáját Németh óriási erővel lőtte, de ezt a bombát is hárította a kecskeméti kapus.

BÍRÁLAT:
    A vidéki mérkőzéseket tekintve a Bcs. Előre - NB I/B-s pályafutását tekintve - még nem játszott olyan jól, mint ezen a mérkőzésen.
    A korszerű játékra jellemző volt, hogy szükség esetén kilenc ember védekezet s hét támadott. A nagy iramot a tíz emberrel küzdő vendégek bírták jobban és csak balszerencséjüknek tudható be a vereség. A fordítottan megítélt szabadrúgásból származó gól és az ezt követő idegeskedésből adódó kiállítás - döntőnek bizonyult.
    A Dózsa a játék egyes részeiben jól futballozott. A végeredmény kialakulásában döntőnek bizonyult Lutz teljesítménye. Mind a három gól az ő érdeme. A Dózsa kapujában pedig Gór ritkán látható bravúrok sorozatát mutatta be.
    Az Előre minden játékosa nagy becsvággyal küzdött, de ezen a mérkőzésen a szerencse elpártolt tőlük.
    Véleményünk szerint, ha ilyen lelkes és jó játék jellemezte volna az előző két mérkőzést, akkor már lennének pontjai az őszi idényben a csabai gárdának!

Békés Megyei Népújság, 1970. augusztus 22.