Békéscsabai Előre SC - FŐSPED Szállítók SE 2 : 2 16:00

2023.02.07, 15:05 (szerk.: 2023.02.07, 15:06)
    Békéscsabai Előre - FŐSPED Szállítók 2:2 (1:1)

Békéscsaba, 6500 néző
    V: Wottava
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Ambrus, Szűcs, Lengyel, Dobó, Száraz (Bertók, a szünetben), Láza, Moós, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.
    Szállítók: Szűcs — Németh, Kántor, Pagella, Alapi, Bocsák, Márkus, Polgár, Matulai, Magyarosi (Szabó, a 70. p.), Kuszenda. Edző: Sárosi László.

5. perc: Schneider tisztára játszotta magát, de lövését Szűcs hárította.
    7. perc: Láza lövése a kapufáról vágódott a mezőnybe.
    27. perc: Moós nagyerejű lövése a felső lécről Németh elé pattant, az összekötő a bal sarokba fejelte a labdát, 1:0.
    32. perc: nagy tömörülés a csabai kapu előtt, a védők szögletre tisztáztak, a beívelt szögletet a büntetőterületen belül Ambrus kézzel ütötte el, a 11-est Kántor lőtte a jobb sarokba, 1:1.
    52. perc: a megzavarodott védők mellett szép összjáték után Kuszenda mintegy 11 méterről lőtt a bal sarokba, 1:2.
    59. perc: Kuszenda lerázta védőit, egyedül tört kapura, de hosszian szöktette magát és Tóth mentett.
    63. perc: bal oldali támadás végén, Láza beadását Németh félmagasan lőtte a hálóba. 2:2.
    72. perc: Dobó lövése a felső lécről esett a kapu mögé.

Nagy iramú, izgalmakban bővelkedő, helyenként színvonalas mérkőzés.
    Mindkét félidőben a nagy lelkesedéssel játszó Békéscsaba játszott mezőnyfölényben. Mindkét oldalon több gólhelyzet maradt k használatlanul.
    A játék és helyzetek alapján a békéscsabaiak közelebb álltak a győzelemhez.

Jó: Németh, Moós, Shneider, ill. Kántor, Németh és Kuszenda.

9. F. Szállítók 7 2 3 2 9:8 7
    ...
    14. Békéscsaba 7 2 2 3 5:9 6

Népsport, 1969. április 14. (Arcanum DT)
    A 11-es nem hiányzott...

Békéscsaba, 7000 néző
    V: Wottava
    Előre: Tóth (7) — Kvasz (6), Ambrus (5), Szűcs (7), Lengyel (7), Dobó (8), Száraz (5), Láza (7), Moós (7), Németh (8), Schneider (8). Edző: Piller Sándor. FŐSPED: Szűcs (8) — Németh (7), Kántor (7), Pagella (8), Bocsák (7), Alapi (6), Polgár (7), Márkus (6), Matulai (5), Magyarosi (7), Kuszenda (8). Edző: Sárosi László. Cserék: Száraz helyett a szünetben Bertók (5), ill. Magyarosi helyett a 71. percben Szabó (6).

Közvetlen a mérkőzés előtt a két edző így nyilatkozott.
    Piller Sándor: A sok kimaradt gólhelyzet után győzelmet várok!
    Sárosi László: Ismerem a Békéscsabát, idehaza veszélyes ellenfél, de nem vagyunk esélytelenek, döntetlen körüli eredményre számítok.

Széllel és nappal hátban, nagy lendülettel rohamozott az Előre.
    A kitörő Némethet Kántor akasztotta, Dobó szabadrúgását nehezen védte a kapus.
    Az 5. percben Schneider elől Szűcs merész vetődéssel tisztázott.
    Egy perccel később a szélső éles beadását Száraz a kapu torkából mellé lőtte. (Nagy helyzet volt!)
    A 10. percben ismét a balszélső veszélyeztetett, de Szűcs védett.
    Ellentámadás során Magyarosi lesen feledkezett, majd Polgár lőtt fölé.
    A 25. percben vezetéshez jutott az Előre. Szép támadás végén Moós 22 méterről nagy erővel lőtt, a kapus a felső lécre tolta a labdát, mely a jó ütemben befutó Németh elé pattant és ő egyből a hálóba fejelt, 1:0.
    A 31. percben egyenlített a fővárosi csapat. Nagy tömörülés támadt az Előre kapuja előtt, Kvasz szögletre mentett, a beívelt labdát - teljesen ártatlan helyzetben - Ambrus magasra felugorva leütötte. Nyilvánvaló 11-es. Kántor a balra mozduló Tóth mellett a jobb sarokba vágta a büntetőt, 1:1.

A bekapott gól láthatóan megzavarta az Előrét.
    Polgár 30 méteres váratlan, erős lövését Tóth kiejtette, majd Kuszenda bombáját szögletre mentette a csabai kapus.
    Ezután Schneider alig lőtt mellé.
    Fordulás után a Szállítók a vezetést is megszerezte. Korszerű Magyarosi-Matulai-Kuszenda adogatás után a hazai védelem késlekedett és a balszélső közelről lőtt, 1:2.
    A váratlan gól felrázta az Előrét és fokozatosan átvette a játék irányítását.
    Az 57. percben a kitörő Lázát hárman is akadályozták, de a 11-es elmaradt.
    A 63. percben Szűcs mintaszerűen indított, Dobó-Németh volt a labda útja és a balösszekötő 16 m-es lövése a vetődő Szűcs mellett a hálóba vágódott, 2:2.
    Beszorultak a vendégek. Láza belőtt labdájába Alapi kézzel nyúlt bele, majd Dobó bombája a felső lécről hagyta el a játékteret.
    A 80. percben Schneider már a 14. szögletet rúgta, ezt Szűcs kiütötte, de névrokona a felső léc mellé bombázott.
    Nem sokkal a befejezés előtt Moós elhamarkodottan fölé lőtt.
    Az utolsó percekben elkeseredetten támadott az Előre, de a vendégek jól tartották a labdát. kép
    Németh végre megtalálta a góllövő cipőjét.

Hallatlan nagy iramú és izgalmas mérkőzést vívott a két csapat.
    A fölényben játszó Előre megérdemelten szerzett vezetést, de a váratlan 11-es miatt felborult a „hadrend”.

Jók: Szűcs, Lengyel, Moós, Németh, Schneider, ill. Kántor, Bocsák, Polgár, Kuszenda.

Nyilatkozatok.
    Piller Sándor: Lelkesen, jól küzdöttek a fiúk. A 11-es nem hiányzott, és emiatt egy pontot vesztettünk.
    Sárosi László: A várt eredmény született.

Békés Megyei Népújság, 1969. április 15.