Békéscsabai Előre SC - Szegedi EOL 2 : 0 15:30

2023.02.11, 23:13 (szerk.: 2023.02.11, 23:16)
    Békéscsabai Előre - Szegedi EOL 2:0 (0:0)

Békéscsaba, 5000 néző
    V: Biróczki
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Dobó, Kiss, Száraz (Kovács, 76. perc), Moós, Varga (Lengyel, a szünetben), Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.
    SZEOL: Korányi — Várhelyi III, Molnár, Magyar, Kővári, Koszó, Nemes, Mészár, Varga (Rajcsányi, 64. perc), Pikó, Vass. Edző: Subits Lajos.

4. perc: Moós 18 méteres bombája a felső lécről vágódott a mezőnybe.
    14. perc: a középre húzódott Száraz kapura fejelt, a labda a baloldali kapufáról jutott az alapvonalon túlra.
    30. perc: Nemes kapura fejelt, a labda a felső lécről pattant vissza.
    55. perc: Moós lövését Korányi csak másodszori vetődéssel csípte el Németh elől.
    65. perc: nagy tömörülés támadt a szegedi kapu előtt, a védők röviden szabadítottak fel és az előrehúzódott Kvasz a kapu bal alsó sarkába bombázott, 1:0.
    71. perc: Kiss bal oldalról, mintegy 30 méterről hatalmas lövést küldött kapura és a labda a bal kapufáról végódott a hálóba, 2:0.
    75. perc: a kapuratörő Dobó elől Korányi az utolsó pillanatban szedte fel a labdát.
    80. perc: Németh a védők közül kitört, és a kifutó kapus mellett az üres kapu mellé lőtt.

Két ellentétes félidő.
    Az I. félidőben gyorsabb és jobb volt a SZEOL, de a megújuló rohamokat biztosan hárította az Előre-védelem.
    Szünet után feljavult a hazaiak támadósora, a B. Előre átvette a játék irányítását és hatalmas iramot diktálva, állandóan fölényben játszva, akár nagyobb arányban is győzhetett volna.

Jó: Kvasz, Kiss, Moós, ill. Molnár, Várhelyi III, Magyar.

7. Békéscsaba 3 2 - 1 3:4 4
    ...
    12. SZEOL 3 1 1 1 2:3 3

Népsport, 1969. március 17. (Arcanum DT)
    Parádés gólokkal - biztos győzelem
    Bcs. Előre - Szegedi EOL 2:0 (0:0)

NB I/B-s labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, Kórház u. 7000 néző
    V: Biróczky.
    Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Dobó, Kiss, Száraz (Kovács 77. perc), Moós, Varga, (Lengyel szünetben), Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.
    SZEOL: Korányi — Várhelyi III., Molnár, Magyar, Kővári, Kószó, Nemes, Varga, (Rajcsányi 60. perc), Mészár, Pikó, Vass. Edző: Subits Lajos.

Az újonc csabai és a magasabb osztályból kiesett szegedi csapat találkozója megmozgatta Békés megye sporttársadalmát. A megye minden részéből özönlöttek autón, vonaton a szurkolók úgy, hogy 7000-en voltak kíváncsiak a találkozóra.
    Hétközben Békéscsabán az a hír járta, hogy a fél csapat beteg. Ravasz Pál, az Előre elnökének irodájában ötpercenként csengett a telefon. — Lesz-e mérkőzés? — Ki beteg? — Hogy áll fel a csapat? - érdeklődtek nagyon sokan.
    A válaszra vasárnap délutánig kellett várni. Hála dr. Farkas András főorvos segítségének, a lila-fehérek legjobb összeállításukban léphettek pályára.

A 6. percben, amikor Moós 30 m-es bombája a felső lécről vágódott vissza, már minden csabai néző megnyugodott — Itt nagyobb baj nem is lehet - mondogatták.
    A 13. percben ismét tűzbe jött a közönség. Száraz fejese az egyik védőről az alsó kapufát érintve pattant szögletre.
    A 31. percben Nemes fejese a felső lécről a kapu elé pattant, de Láza felszabadított.
    A 40. percben villámgyors csabai akció Németh vitatható lesén akadt el.
    Fordulás után Moós két távoli lövése kapott tapsot.
    Egyre nagyobb fölénybe került a csabai csapat
    A 61. percben Szűcs szabadrúgását Molnár kifejelte és a felfutó Kvasz mintegy 22 m-ről, ballal, kapásból a bal oldali léc mellett bombázott a hálóba. 1:0.
    Továbbra sem csökkent a csabaiak nyomása.
    A 70. percben Schneider átadását Kiss 35 m-ről kapura zúdította. A labda a későn vetődő Korányi feje felett a bal oldali felső léc belső lapjáról az ellenkező sarokba vágódott. 2:0.
    Ezután kiengedett a csabai csapat, fölénybe került a SZEOL. Helyzetet azonban nem tudtak összehozni a remek csabai védelem mellett. Tóthnak mindössze Magyar szabadrúgásánál kellett bebizonyítania jó formáját.
    Az utolsó percekben Németh kitört, már csak a kapussal állt szemben, de csúnyán fölé emelt.
    A 86. percben felcsattant a vastaps. A csabai közönség így köszöntötte a győztes lila-fehér gárdát.
    A szegedi védőkre nagy nyomás nehedett ezen a mérkőzésen. Itt éppen Magyar csatázik Némethtel. Jobbról Kószó. (Fotó: Baranyai)

Az Előre jó iramú, kemény, küzdelmes mérkőzésen főleg szünet után nyújtott jó teljesítményével szerezte meg a győzelmet.
    A szegediek nem tudtak kibontakozni a kitűnő csabai védők mellett.

Jók: Kvasz, Kiss, Szűcs, Moós, Schneider, ill. Molnár, Magyar, Kószó, Nemes.

Nyilatkozatok:
    Piller Sándor: A játékosok minden dicséretet megérdemelnek, hogy betegségük ellenére lelkesen, odaadóan küzdöttek. Győzelmünket teljesen megérdemeltnek tartom.
    Subits Lajos: A lelkesen küzdő és többet támadó csabaiak megérdemelték.

Békés Megyei Népújság, 1969. március 18.