Szegedi EOL - Békéscsabai Előre Spartacus SC 2 : 2 16:30

2020.06.07, 16:25
    Békéscsabai Előre Spartacus - Szegedi E0L 2:2 (1:0)

Szeged, 8000 néző. V.: Müncz
    B.-csaba: Tóth — Láza, Dobó, Lukoviczki, Lengyel, Ambrus, Kriskó (Tímár, a 74. percben), Imri, Kovács, Németh (Kiss, a 82. percben), Schneider. Edző: Piller Sándor
    SZEOL: Bencze — Várhelyi III, Emődi, Pataki, Virág, Zámbori (Pikó, az 50. percben), Dávid, Ladányi, Vörös, Vass, Kerekes (Berkes a szünetben). Edző: Szűcs György

6. perc: Kerekes beadását Ladányi a 16-osról kapura lőtte, Tóth nagyszerű reflexszel hárított.
    18. perc: Németh 25 méteres lövése után Bencze a labdát Kovács elé ütötte, aki egy csel után a kapu közepébe bombázott, 1:0.
    21. perc: Vörös hálóba tartó lövése Dobóról szögletre pattant.
    33. perc: Kerekes közelről lőtt, Tóth a kapufa segítségével védett.
    45. perc: Dávid szögletrúgása után Vörös a labdát hálóba vágta, de Müncz a lövés pillanatában a félidő végét jelezte.
    49. perc: Vörös átadását Berkes 25 méterről kapura lőtte és a labda Tóth keze mellett vágódott a bal felső sarokba, 1:1.
    66. perc: Dávid szöglete után Vass fejjel kapu elé csúsztatta a labdát, Dobó lyukat rúgott, Ladányi közelről a hálóba talált, 1:2.
    80. perc: Lengyel átadásával Németh kiugrott a szegedi védők közül és oldalra sodródva, nehéz szögből a kapu közepébe lőtt, 2:2.

Változatos, nagy iramú küzdelem.
    A SZEOL jóval többet támadott, de a Békéscsaba ritkább támadásai jóval gólveszélyesebbek voltak.
    Jó: Tóth, Dobó, Lengyel, Kriskó, ill. Dávid (a mezőny legjobbja), Várhelyi III, Pataki, Ladányi.
    (Hernádi Gyula)

1. SZEOL 24 14 7 3 51-28 35
    ...
    7. Békéscsaba 24 8 10 6 32-28 26

Népsport, 1972. április 17. (Arcanum DT)
    Értékes döntetlen
    Bcs. Előre Sp. - Szegedi EOL 2-2 (1-0)

NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, Szeged, 8000 néző. V: Müncz (7)
    Előre Spartacus: Tóth (7) — Láza (7), Dobó (8), Lukoviczki (7), Lengyel (7), Ambrus (8), Kriskó (5), Imri (6), Kovács (8), Németh (8), Schneider (8). Edző: Piller Sándor
    SZEOL: Bencze (6) — Várhelyi (7), Emődi (6), Virág (6), Zámbori (6), Pataki
    (8), Vörös (8), Ladányi (7), Dávid (9), Vass (4), Kerekes (5). Edző: Szűcs György
    Csere: Kriskó helyett Tímár (—), a 73. percben, Németh helyett Kiss (—), a 84. percben. Szögletarány: 10-7 (4-4), a SZEQL javára.

A mérkőzés előtti záporeső miatt csúszott a talaj.
    A hazaiak lendültek támadásba és a 2. percben Dávid közeli lövését a csabai kapus szép mozdulattal a mezőnybe ütötte.
    A 8. perc végén veszélyes bal oldali támadás után Ladányi egy csel utáni lövését a 11-es ponton Tóth csak kiütni tudta, de a védők felszabadítottak.
    A 14. percben Dávid szabadrúgását a mezőnybe öklözte a vendégek kapusa, utána Kerekes az oldalhálót találta el.
    Negyedóra elteltével felszabadult a csabai kapu.
    A 18. percben vezetéshez jutottak a vendégek. Villámgyors Ambrus—Németh adogatás után az összekötő éles, lapos lövését a kapus kiütötte és az ötösről Kovács egy csel után a kapu bal felső sarkába lőtt, 1-0.
    Változatos, élvezetes volt a játék.
    A 25. percben Dávid letalpalta Lengyelt, ezért Müncz sárga lapot mutatott neki.
    A 28. percben Németh kitűnő labdával szöktette Kriskót, de a lövés pillanatában Emődi hátulról becsúszva hazaadott. (Óriási gólhelyzet volt!)
    A 35. percben Kerekes gólba tartó labdáját Tóth estében a kapufára tenyerelte, majd másodszorra szögletre ütötte.
    A 40. percben korszerű csabai támadás futott a pályán: Ambrus—Németh—Imri volt a labda útja, és az utóbbi hatalmas lövése Bencze melléről szögletre vágódott.
    Egy perccel később Imri bal felső sarokba tartó labdáját a kapus szögletre tornázta.
    Négy, egymás utáni eredménytelen csabai szögletet követően Tóth két esetben is bravúrral hárított. Előbb Várhelyi lövését, majd Kerekes labdáját ütötte remek érzékkel a mezőnybe.

Fordulás után rövid ideig még a csabaiak irányították a játékot.
    Németh viharzott el a bal szélen, de közben buktatták. Schneider beívelését Kriskó tiszta helyzetben kapta, a szélső azonban nagy erővel, csúnyán a léc mellé durrantott. (Ez is óriási gólhelyzet volt!)
    Ezután heves hazai rohamok következtek.
    Az 50. percben Berkes mintegy 30 m-ről lövésre szánta el magát, az erős bomba Tóthot meglepte, mellé ütött a labdának, amely fölötte a bal felső sarokban kötött ki, 1-1.(Kapushiba!)
    Újrakezdés után Ambrust Vörös felvágta, ő is sárga cédulát kapott.
    A másik oldalon a kitörő Némethet, több jó csel után Emődi 11-es gyanús helyzetben felvágta; Schneider szabadrúgása a 16-osról centiméterekkel suhant el a bal felső sarok fölött.
    Vass is figyelmeztetést kapott.
    A 65. percben újabb gól esett. Dávid beadásánál lökték a kapust, nem tudta megszerezni a labdát és Ladányi közelről a hálóba fejelt, 1-2.
    A csabaiak nem adták fel, újból támadásba lendültek.
    A 80. percben Lengyel vitte fel a labdát, Némethez játszott, aki kitört a védők közül, s a kifutó kapus mellett 8 m-ről egyenlített, 2-2.
    Egy újabb akciónál Németh megsérült, helyére Kiss jött be.
    A befejezés előtt még Dávid szabadrúgását Tóth szögletre tolta.
    Nagy izgalmak közepette ért véget a találkozó.

Bírálat:
    Mintegy 1500 csabai szurkoló lelkes biztatása mellett, nagy lendülettel és akarással vetették magukat a küzdelembe a lila-fehérek. Régi erényüket csillogtatva, harcos szellemben, bátor támadó-taktikával játszottak, vezető góljuk után átgondolt, tervszerű akciókat vezettek. Helyzetük is adódott, de sajnos ezeket Kriskó elügyetlenkedte.
    A SZEOL nagy erőfeszítéseket tett a győzelemért.
    Összegezve a látottakat, a végig igen nagyiramú, színvonalas és küzdelmes összecsapáson a békéscsabaiak feltétlenül rászolgáltak az egyik pontra.