Békéscsabai Előre Spartacus SC - Szegedi EOL 2 : 2 14:30

2020.09.19, 23:22 (szerk.: 2020.10.31, 20:56)
    Békéscsaba - Szegedi EOL 2:2 (1:1)

Békéscsaba, 10 000 néző. V: Petri
    Békéscsaba: Tasnádi — Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel, Ambrus, Dobó, Moós (Kriskó, a szünetben, Tímár, az 54. percben), Imri, Németh, Schneider Edző: Piller Sándor
    SZEOL: Bencze — Virágh, Emődi, Kerekes, Bánfalvi, Magyar, Jósa, Pataki, Dávid, Varga (Berkes az 53. percben), Vass. Edző: Szűcs György

3. perc: Lengyel ívelt középre, Schneider a tisztán álló Imri elé fejelt, aki 7 méterről, éles szögből, kapásból bombázott a hálóba, 1:0.
    16. perc: Magyar, Vass, Jósa volt a labda útja, a szélső nagy erővel lőtt Tasnádi kapujába, 1:1.
    49. perc: Imri 18 m-es szabadrúgása, a felső lécről vágódott le. Kriskó ott termett és remek csukafejese nyomán a labda - Benczét érintve - jutott a szegedi kapuba, 2:1.
    59. perc: Kerekes szabadrúgása Lázáról Vass elé perdült, de a csatár óriási helyzetben a bal kapufa mellé durrantott.
    75. perc: Berkes mintegy 30 méteres lövése után a labda a későn vetődő Tasnádi mellett a csabai kapu jobb oldalában kötött ki, 2:2.
    85. perc: Németh közeli bombáját Bencze óriási bravúrral tolta ki a jobb felső sarokból.

Jó iramú, változatos, időnként magas színvonalú mérkőzés.
    Mindkét félidő első negyed órája a hazaiaké volt, azután a SZEOL játszott mezőnyfölényben. Az eredmény a látottak alapján igazságos.
    Jó: Dobó, Ambrus, Kriskó, Schneider, Kvasz. ill. Dávid (a mezőny legjobbja), Bencze, Virágh, Bánfalvi, Pataki.
    (Machalek István)

3. SZEOL 10 6 2 2 22-15 14
    ...
    6. Békéscsaba 10 4 4 2 16-10 12

Népsport, 1971. október 11. (Arcanum DT)
    Pontosztozkodás - tízezer néző előtt:
    Bcs. Előre Spartacus - Szegedi EOL 2:2 (1:1)

Már a kora délutáni órákban valóságos emberáradat indult meg a békéscsabai Kórház utcai sporttelep felé. A gyönyörű őszi napsütésben tízezren voltak kíváncsiak a két csapat találkozójára, s köztük több száz Tisza-parti szurkoló is biztatta kedvenceit.
    Petri (9) játékvezető sípjelére így álltak fel a csapatok:
    Előre Spartacus: Tasnády (6) - Kvasz (7), Láza (7), Szűcs (6), Lengyel (6), Ambrus (7), Dobó (7), Imri (7), Moós (5), Németh (6), Schneider (7). Edző: Piller Sándor
    SZEOL: Bencze (8) - Virágh (7), Emődi (6), Kerekes (6), Bánfalvi (7), Magyar (6), Jósa (6), Pataki (7), Dávid (9), Varga (4), Vass (5). Edző: Szűcs György
    Cserék: Moós helyett a szünetben Kriskó (7) és helyette Tímár (-) a 72. percben, ill. Varga helyett Berkes (7) az 53. percben.

Óriás hangorkán közepette kezdődött a mérkőzés.
    A hazaiak már a 3. percben vezetéshez jutottak. Lengyel a jobbszélső helyéről középre ívelt, Schneider a tisztán álló Imrihez fejelt, aki az ötös sarkáról, éles szögből a jobb sarokba bombázott. 1:0 az Előre Spartacus javára.
    képA 3. percben Imri közelről szerezte meg a tehetetlen Bencze mellett a csabaiak első gólját.

Három perccel később Németh éles beadása csúszott el a szegedi kapu előtt.
    Mintegy negyedórás hazai fölény után a SZEOL vette át a játék irányítását és a félidő végéig támadásban maradt.
    A 16. percben Magyar keresztlabdáját Vass a befutó Jósához játszotta. A szélső közelről a kapu jobb oldalába bombázott, 1:1.
    A 28. percben Kerekes távoli lövése a csabai kapus ölébe hullt.
    Két jónak ígérkező hazai támadás három csabai csatár lesén akadt el.
    Szünet előtt Moós lőtt kapura, de bombája Emődiről kivágódott.

A második játékrészt is lendületes csabai rohamok vezették be.
    A 49. percben mintegy 18 m-re kapujuktól szabálytalankodtak a szegedi védők. A szabadrúgást Imri végezte el. Lövése a felső lécről vágódott le. Kriskó ott termett és remek csukafejese nyomán a labda - Benczét érintve - jutott a kapuba, 2:1 a Bcs. Előre Spartacus javára.
    Ezután ismét szegedi támadások következtek.
    Az 59. percben Kerekes szabadrúgása Lázáról Vass élé perdült. A nyurga csatár azonban óriási gólhelyzetben a bal kapufa mellé küldte az ajándéklabdát.
    Röviddel ezután Magyar bombázott a léc fölé.
    A 62. percben villámgyors csabai támadás futott a pályán, Kriskó remekül ugratta ki Schneidert, a csatár lőtt - Bencze azonban elvetődve lábbal menteni tudott.
    A 70. percben Németh beadásánál Kerekes csaknem öngólt vétett.
    A 75. percben egyenlített a SZEOL. Dávid-Pataki adogatás után Berkeshez került a labda. A csatár mintegy 22 m-ről egyből lőtt és bombája a későn vetődő Tasnády mellett a kapu jobb oldalába vágódott, 2:2.
    A 84. percben Németh közeli, léc alá tartó bombáját Bencze nagy bravúrral hárította.
    képHa ez bemegy... itthon marad a két pont! De a remekül védő szegedi kapus Németh bombáját hárítani tudta a mérkőzés 84. percében és maradt a 2:2-es eredmény! (Fotó: Barnácz)

A 10 000 néző érdekes, izgalmas, különösen a második félidőben magas színvonalú mérkőzést izgulhatott végig.
    Az első félidő és a második játékrész első húsz perce a hazaiak fergeteges és eredményes rohamaival telt el.Később lassította az iramot a SZEOL és remek középpályásai révén kiharcolt mezőnyfölényét gólokra váltotta.A hajrában pillanatonként változott a kép, hol Tasnády, hol Bencze kapuja forgott veszélyben.
    A látottak alapján a döntetlen eredmény igazságos. Petri játékvezető kitűnően bíráskodott!