1. avatar: A.Balázs
    2015.11.27, 20:28
    „Tíz perc alatt három gól

Nem sikerült az idegenbeli bemutatkozás

Szombaton játszotta első idegenbeli mérkőzését az Intertotó Kupában a ZTE labdarúgó együttese, ellenfele a svájci bajnokság kilencedik helyezettje, a Young Boys volt. A hazai együttes megőrizte az előző fordulóban mutatott gólerős formáját – idegenben hét gólt lőtt a dán Aarhusnak - , s az egerszegi csapatot is biztosan legyőzte. A találkozó részleteiről Pados Zoltán, a ZTE labdarúgó szakosztályának vezetője számolt be telefonon a mérkőzés lefújása után.

Young Boys–ZTE
    4-1 (3-1)
    Tuhn, 2000 néző. Jv.: Jans (svájci)
    Young Boys: Zurbrücken – Schönenberger, Wéber, Colz, Bamert – Zuffi, Siwek, Bregy – Witver, Lunde, Zahnd.
    ZTE: Balázs – Varga, Csepregi II., Pecsics, Péter – Soós (Czigány 57. p), Sipos, Rózsa (Molnár 46. p), Galántai – Nagy I., Gass.

Kapufával kezdett a ZTE: a 3. percben Péter 22 méteres szabadrúgása a lécről vágódott vissza a mezőnybe. A 13. percben Sipos feleslegesen szabálytalankodott: Lundét buktatta Balázs kapujától 22 méterre. A szabadrúgást a válogatott Bregy a sorfal felett csavarta a jobb felső sarokba, 1-0.
    A 18. percben Zuffi ment el a bal szélen, keresztbe lőtt labdáját a berobbanó Lunde 6 méterről vágta a hálóba, 2-0.
    A 22. percben Zahnd kiugrott a lest vitató egerszegi védők közül és a kifutó Balázs mellett a kapu jobb sarkába lőtt, 3-0.
    A 27. percben szépített a ZTE: Galántai az alapvonal közeléből középre adott, s a jól helyezkedő Gass 8 méterről, kapásból a léc alá bombázott, 3-1.
    A 41. percben Péter 25 méteres lövését Zurbrücken bravúrosan védte.

Szünet után az 52. percben növelte előnyét a svájci csapat. Egy jobb oldali szögletnek Balázs aláfutott, s a fedezetlenül hagyott Wéber a hosszú sarokba helyezte a labdát, 4-1.
    Az 55. percben Péter lövését lábbal védte a hazaiak kapusa. A 85. percben ismét a válogatott balhátvéd célozta meg a kaput, Zurbrücken csak kiütni tudta az erős lövést, Gass elé került a labda, aki az üres kapu helyett a kapufát találta el.

Jól kezdett a ZTE, de a 13. percben kapott gól után teljesen megzavarodott, s rövid idő alatt kétszer is Balázs hálójába került a labda. Ezután hiába támadott az egerszegi csapat, igazi veszélyt csak Péter lövései jelentettek a nagyszerűen védő Zurbrücken kapujára.
    Jók: Zurbrücken, Bregy, Wéber, Lunde, illetve Péter, Nagy I.

A svájci fővárosban lép ma pályára a ZTE

A harmadik fordulóra kerül sor hétvégén az Intertotó Kupában. A 7. csoportban szereplő ZTE ma este először lép idegenben pályára, Bernben, a svájci főváros egyetlen első osztályú csapatának, a Young Boysnak a vendége lesz.

A csoport állása két forduló után:
    1. Górnik Zabrze 2 2 - - 4-0 4
    2. Young Boys 2 1 - 1 7-7 2
    3. ZTE 2 1 - 1 1-1 2
    4. Aarhus 2 - - 2 4-8 0

A Young Boys legjobb játékosa Bregy, aki kulcsembernek számít a válogatott középpályás sorában, s a Szovjetunió elleni világbajnoki selejtezőn – 11-esből – gólt is lőtt Daszajevnek. A svájci együttes az Intertotó Kupában eddig szeszélyesen szerepelt; előbb kikapott a lengyel csapattól, majd idegenben, gólzáporos mérkőzésen 7-4-re nyert a dán Aarhus ellen.
    A ZTE teljesítménye – bár sokkal kevesebb lőtt és kapott góllal – hasonló: egy-egy győzelem és vereség. Annyi a különbség csupán, hogy az egerszegiek mindkét találkozójukat hazai környezetben játszották.
    - Korlátozott az utazó létszám, ezért csak 15 játékossal mehetünk Bernbe – mondta az elutazás előtt Gellei Imre vezetőedző. – Az utazó labdarúgók: Balázs, Huszár, Varga, Csepregi II., Pecsics, Péter, Molnár, Sipos, Rózsa, Czigány, Soós, Galántai, Nagy, Gass és Páli. Az Intertotó Kupa sorozata jól illeszkedik felkészülési programunkba, hat héten keresztül a lengyel, a dán, és a svájci labdarúgás egyik élcsapata ellen szerezhetünk olyan nemzetközi rutint, amelyet a hazai pontvadászatban is hasznosítani tudunk. Kíváncsi vagyok, hogy ellenünk melyik Young Boys lép pályára: a lengyelekkel szemben alulmaradt, vagy az Aarhust fölényesen verő csapat? Akármelyik is, első idegenbeli mérkőzésünkön jól szeretnénk szerepelni.
    A ZTE pénteken repülőgéppel utazott el Bernbe, ahol este edzést tartott. A találkozóra ma, a kora esti órákban kerül sor. Az egerszegi együttes vasárnap, ebéd után érkezik vissza Ferihegyre.”