A budaiak kulturáltabban futballoztak, de csak szerencsés gólokkal győztek
    Góllövők: Possák, Lyka, Polgár, Polgár
    Hungária-út, 500 néző, Bíró Klein.
    Budai „11”: Horn — Weber, Fekete — Kárpáti II., Kárpáti I., - Schuszter .— Czumpf, Sztancsik, Polgár, Lyka, Tárnok.
    Vasas: Bereczky — Szemere, Kemény — Vági, Burger, Kiss — Koszta, Brunecker, Possák, Küzdényi, Egri.
    Kezdés után azonnal Bereczky jut labdához. A 2. percben Egri rohan, Weber eléje megy, a két játékos összefut s Weber lerogyva hempereg.. Eltart egy percig, míg rendbe hozzák az altestébe kapott rúgás után. Változatosan megy a játék, mikor a 7. percben Koszta Possák elé játszik, a késlekedő védelem között
    Possák kiugrik a 16-osnál s míg Horn dermedten nézi, közelről a jobb alsó sarokba gurítja a gólt. (0:1).
    Szemere nehéz helyzetbe hozza kezdés után kapusát, de Bereczky megoldja, igaz, hogy csak merész előrevetődéssel. A 10. percben Polgár lövését tolja kornerre a Vasas-kapus ügyetlenül, mely után jó ideig a budai csapat támad. A fölény azonban értéktelen. A 15. percben Tárnok centere után ugyan Czumpf jól teszi le Sztancsik elé a labdát, de az összekötő messze fölé lő. A nézők Kosztára kíváncsiak. A 19. percben végre kap is labdát, de ront. Hamar javít azonban, de Possák mellé fejel. Nagy helyzet volt! Az ellentámadás végén Polgár balra kerül s onnan küld rettentő erejű lövést, amit Bereczky mesés védéssel tol kornerre. A Vasas védelem elhárítja s máris Schuszter lábáról jut a másik kapunál kornerre a labda. Possák jó fejesét Horn védi. A kapu előtti jelenetek szépek, élvezetesek. A többi azonban nem éppen. A 25. percben Lykát ejteti Vági,
    Polgár nagy szabadrugása megint nagy védésre ad alkalmat Bereczkynek.
    Amint a budaiak nyomása enyhül, a 27. percben Koszta ugrik a labdáért Schuszter és Fekete közelében. Semmi szabálytalanság sem történik, a szélső mégis összerogy, mikor visszaér a földre. Ki kell vinni. Bereczky védi Lyka, majd Polgár lövését, Possák elől meg az utolsó pillanatban ment Weber. A 31. percben Koszta visszamegy a pályára, de nagyon sántít. Czumpf lövése ad még munkát Bereczkynek, mire a 34. percben a Vasas lendül támadásba. Egri ront s hamar vége a fellélegzésnek, sőt Czumpf futása végén már Kiss lábáról kerül kornerre a labda. A következő támadást Sztancsik viszi, remekül fut át a védelmen s Bereczky nehéz helyzetben vetődve ment. De újra jön a budai roham s
    Lyka a 40. percben hirtelen kapura lő s a labda kemény vállán irányt változtatva tart a kapuba. Bereczky már balra mozdult s hiába hadonászik a beguruló labda után. (1:1).
    A gól után Kemény lábáról pattanó labda teszi próbára Bereczkyt, a Vasas rohamokat Weber könnyen veri vissza s a budaiak ostromával ér véget a másfél perccel hosszabb félidő.
    A Vasas lép fel támadóan. Koszta jó, lapos beadását Horn csak nehezen üti el a csatárok lába elől. S utána egészen változatos a játék. Ide-oda hullámzanak a támadások, de a budaiak lába előtt jobban gurul a labda. Kárpáti II. nehéz pillanatban fejel jól, Egrilövését Horn fogja, majd a 10. percben nagy jelenet adódik. Kemény mögé száll a passz, Burger lyukat rúg s Polgár egyedül rohan a kapu felé. Bereczky eléje megy s a center lábáról háló mellé jut a labda. A budai védelem kapkod, de nem baj, mert az ellenfél csatárainak nem megy a játék. A 14. percben Tárnok rúg kornert, a 16.-ban meg a rohanó Koszta berogy, s kisántikál, hogy vissza sem megy többé a pályára. Burger ívelt labdáját Horn kornerre löki, de a sarokról mögé száll a labda. A Sztancsik— Czumpf támadást visszaverik, de a
    17. percben Polgár jut labdához.
    Vagy 25—28 méternyire van a kaputól, de hirtelen megvágja a labdát s az remekül, iszonyú gyorsasággal süvít a föld felett a kapu felé. A jobb kapufa mellé tart a hálóba s
    Bereczky, akit kissé későn eszmélt a lövésre, már hiába vetődik. Éri ugyan a labdát, de az a kapufa mellett gólba ballag. (2:1).
    A budaiak lendületben maradnak. — Polgár—Lyka—Polgár— Sztancsik összjáték után az összekötő lövését Bereczky nagy stílusban védi kornerre. A 24. percben balra került Polgár irtózatos erejű lövéssel találja el a kapufát, hogy mozog a kapu. Az újabb Polgár-lövést, Sztancsik labdáját egyaránt a kapus hárítja.
    A 25. percben azonban Tárnok szépen centerez a kapu elé. Bereczky kiugrik az ívelten érkező labdáért, de ugrik érte Kemény és Polgár is.
    A center fejét éri a labda s arról az üresen maradt kapuba esik. (3:1).
    A gól után a budaiak visszaesnek. A 37. percben Weber csatárnak megy előre, Kárpáti II. lesz bekk helyette, Sztancsik pedig halfol. Néha-néha szakítja csak meg a budaiak rohama a Vasas-fölényt, amely egészen nyomasztóvá válik, de az eredmény már nem változik