referee : Moffat Malcolm (Észak-Írország)
  1. fotball.no: 23.000
  2. Népsport: 23.000
  3. nso.hu: 33.000

2023.06.19, 11:18
    1981 tavaszán Brassó környékén hadgyakorlatoztunk. Módomban állt megválasztani a rajom összetételét, 6-an voltunk benne magyarok és egy 4 személyes sátorban laktunk. Norvégiában játszottunk és Lajos őrségben volt, de 5 percenként bevilágított a sátorba és megkérdezte az eredményt. A rádiónk nagyon fütyült, volt hogy percekig nem hallottunk semmit.
    Sokáig 1:0-ra mentek a norvégok, aztán néhány perc leforgása a Kiss Laci vágott kettőt. Lajos bevilágított a sátorba én pedig ráordítottam: "Lajos, 2:1 !!!" Nos, nem a Lajos volt, hanem a századparancsnok. Ritka rendes román ember volt, csak annyit mondott, hogy a meccs után nézzek be a sátrába és mondjam meg a végeredményt. Egy selejtezőcsoportban voltunk velük.
    Pedig nagyon megbaszhatott volna minket ... takarodó után külföldi rádióadás, illegálisan birtokolt rádiókészüléken. (A tisztek 80%-a meg is tette volna.)

Én azt a meccset úgy láttam, hogy a Sóvárad és Nyárádmagyarós közötti híradástechnikai átjátszó állomás személyzete kitett egy tévét a kerítésen kívül, amely fölé egy ponyvát eszkabáltunk össze. Ennek egyik oszlopát a barátommal ketten tartottuk végig a meccs alatt, hogy ne dőljön össze az egész tákolmány. Kb. 25-30 fő így nézhette meg a meccset. Rúgtunk négy gólt, de a bíró csak kettőt adott meg. Ugyanott láttam a 82-es VB több mérkőzését, köztük a döntőt a Marosvásárhelyi ASA játékosaival együtt.

3. avatar: Richmond
    2016.12.20, 21:49 (szerk.: 2016.12.21, 10:45)
    Válogatott Blog, Időkapszula különkiadás - Norvégia-Magyarország
    És akkor lássuk a lényeget, a VB-selejtező mérkőzést!

Norvégia – Magyarország
    Pénteken este találkozott újra a magyar válogatott keret, hogy újabb feladatára, a Norvégiában szerdán este sorra kerülő világbajnoki selejtező mérkőzésre felkészüljön. A keretben változás történt, Komjáti András, a Vasas játékosa is bekerült a legjobbak közé. Szombaton délelőtt a Fáy utcában tartott foglalkozást a fiúknak Mészöly Kálmán szövetségi kapitány és Mezey György edző. Szombaton délután az Üllői úton rendezett Volán nemzetközi torna összecsapásait tekintették meg a válogatott labdarúgók. Vasárnap a Margitszigeten könnyű mozgás szerepelt a programban. Hétfőn 9:20 órakor repült el a válogatott Koppenhágán át Oslóba. - A sorozat egyik legnehezebb összecsapása következik számunkra - mondta többek között Mészöly. - Bízom a csapat erejében, bízom a sikeres helytállásban.
    A norvég válogatott idei első szabadtéri válogatott mérkőzése ugyan vereséget hozott, a pleveni kilencven perc azonban mégsem okozott nagy csalódást számukra. Az április 29-i, Bulgária elleni barátságos mérkőzésen a hazaiak győztek 1:0-ra. Cvetkov már a nyolcadik percben megszerezte ezt az egyetlen gólt, de a pályán mindvégig kiegyenlített küzdelem folyt. Összességében ez volt nemzeti tizenegyük ez idei hatodik találkozója. A huszonegy éven aluliak válogatottja ellen 2:0, majd következett három másmás országbeli, de egyformán az első osztályban szereplő klubcsapat - az FC Den Haag (Hollandia) 1:1, a Norköping (Svédország) 0:0, a Lahti (Finnország) 1:2. És a finnországi fedettpályás tornán 4:2-es vereség Svédországtól.
    Az eddigi mérleg magyar szempontból: A mérleg: 5 győzelem, 1 vereség, 24:3-as gólarány. Gólszerzőink: Bodnár
    3, Bene 3, Schlosser 2, Csordás 2, Palotás 2, Tichy 2, Tóth-Potya 1, Kocsis 1, Puskás 1, Sándor 1, Machos 1, Nagy L. 1, Szűcs L. 1. Dunai II 1, és két norvég öngól.

valogatott.blog.hu/2016/12/20/idokapszula_nb_i_1980_81_norvegia_magyarorszag_vb-selejtezo_merkozes_kulonkiadas

4. avatar: magyarfutball.hu

5. avatar: magyarfutball.hu

6. avatar: magyarfutball.hu

7. avatar: magyarfutball.hu
    2009.02.08, 18:30
    Az előzetes elképzelések szerint a világbajnoki selejtezők során a hazai mérkőzéseken mindenképpen nyerni kellett és idegenben legalább egy pontot szerezni. Tehát a cél a döntetlen elérése volt.

A mérkőzés elején válogatottunk védekezésre rendezkedett be. Óvatosan játszottunk, arra számítva, hogy a hazaiak lerohanással próbálkoznak, de ez nem következett be. Csapatunk mintha ezt nem akarta volna elhinni. Egész első félidő alatt vártak, a norvégok pedig nem rohantak. Így meglehetősen unalmas labdázgatással telt az idő.

A szünet után a vendéglátók úgy döntöttek, ha roham kell, hát legyen. Átvették a mérkőzés irányítását és megszerezték a vezetést is. A mieink most úgy érezték minden rendben. A norvég támadások után mi következünk. Játszani kezdtünk és Fazekas László szerzett is egy gólt, de a játékvezető ezt érvénytelenítette. Ezután azonban nem szüneteltek a támadásaink és Kiss László remek bemutatójával két perc alatt fordítottuk meg a mérkőzés állását.

Nagyszerű harci morálról tett bizonyságot a csapat a kezdeti tétovázás után. Idegenben fordítottunk, amire nagyon régen nem volt példa tétmérkőzésen! A három selejtezőn szerzett öt pont birtokában nyugodtabban várhattuk az angol csapatot Budapestre.