Victory against Canada was small compensation for Hungarian supporters after the humiliation of their opening game but it did at least keep hopes of progressing alive This would, however, need a famous victory in their final match.

A meccs összefoglalója Vitray Tamás közvetítésével 2:51-től:

2011.02.08, 11:28 (szerk.: 2018.01.14, 10:22)
    Az 1986-os VB labdája:

8. avatar: ingersheim
    2011.01.14, 22:01
    De szépen kezdődött pedig a Magyarország-Kanada találkozó! Már a második percben egy gyönyörű Détári-Kiprich-Esterházy támadás futott a pályán,és Marci legjobb rotterdami és népstadionbeli játékára emlékeztető gólt rúgott.És mi,ott fent a lelátón,azt hittük,hogy következik a pompás folytatás.Bizonyosak voltunk benne,hogy a csapat visszatalál önmagához,és azután majd azt nyújtja,amit tud,és amiért mesterét fél esztendővel ezelőtt a világsajtó még "az év szövetségi kapitányaként" ünnepelte.
    És mit kellett látnunk? Egy visszahúzódó,védekező,ötlet és folyamatosság nélkül játszó,az idő múlását váró magyar csapatot.Csoda-e,hogy a csupa vasárnapi futballistából és állástalan profikból álló kanadai válogatott felbátorodott,és egymás után vezette a támadásait.Akár ki is egyenlíthettek volna.Egy kérdésre hiába válaszolta Garaba Imre a mérkőzés után,hogy ők a pályán nem érezték igazán veszélyesnek az ellenfél csatárait,hiszen azok csak a tizenhatosig jutottak el,bennünket a lelátón kilelt a hideg.És ráadásul nem sok nyugtunk volt a kollégáktól.
    -Miért történt,hogy az előző meccsen Burcsát hozták be Róth Antal helyett,most meg Burcsa kezdett és elég hamar Róth-tal váltották fel? -kérdezte a Gazetta dello Sport munkatársa,akit,ha akartuk sem beszélhettük volna le erről,hogy ne diktálja a telefonba: a zűrzavar jeleit tapasztalja a magyaroknál.
    -Miért ilyen lassúak hátul? Miért nem indítanak gyorsan? -kérdezte a DPA, az NSZK hírügynökségének a munkatársa,mintha mi nem ugyanezekre a kérdésekre kerestük volna a választ. Summa summárum:ez a végül is némi szerencsével kivívott kétgólos győzelem sem öregbítette a magyar labdarúgás hírnevét,hanem tovább tépázta azt.
    -A csapatnak nem az ellenfelet,hanem önmagát kellett legyőznie elsősorban ezen a mérkőzésen -mondta a magyar szövetségi kapitány a meccs utáni kötelező sajtótájékoztatón,amelyen minden mondatán látszott az átélt feszültség. -Nagyon megviselte a társaságot a hatgólos vereség,ezt mindenkinek,ha valaha futballozott vagy edző volt,meg kell értenie.És ilyen szempontból kell értékelni a mérkőzést.Ezektől a játékosoktól,akik ennyit szenvedtek az előző napokban,nem lehetett jobbat várni.
    Nos,sokan vártak jobbat.Egy rossz mérkőzés,teljesítmény akkor is az,ha előzőleg katasztrofális vereséget kellett megemésztenie a társaságnak.Kiderült,sajnos,hogy a csapat sem felejteni,sem feledtetni nem tudott.

Képes Sport 1986.június 11.

9. avatar: magyarfutball.hu
    2010.01.17, 12:54 (szerk.: 2018.01.14, 10:33)
    A kanadai csapat:

PANINI album 1986 Mexico

10. avatar: magyarfutball.hu
    2010.01.17, 12:02 (szerk.: 2018.01.14, 10:35)
    A stadion:

11. avatar: fgymat
    2009.05.24, 06:31
    Az előző mérkőzés kudarca után most mindenképpen nyerni kellett.

Nagyon kevés idő telt el a Szovjetunió elleni első mérkőzés óta. Kérdéses volt, hogy túljutott-e (túl juthatott-e) a válogatott az akkor elszenvedett sokkon.

A szövetségi kapitány megpróbálta helyrehozni a csapatot. A hat kapott gól után (még akkor is, ha nem tehetett róla) a kapust mindenképpen cserélni kellett és rajta kívül még két helyen változtatott. Kérte a játékosokat őrizzék meg önbecsülésüket és küzdjenek minden erejükkel, hiszen csak így őrizhető meg a nehezen kivívott nemzetközi tekintély és a szurkolók szimpátiája.

A játékosok igyekeztek megfelelni a kapitányi és a szurkolói elvárásoknak és úgy tűnt ez sikerül is.

2. perc: Détári a pálya közepéről, bal oldalról ívelt a 16-os másik oldalánál helyezkedő Kiprich felé. Ő középre adta a labdát, ami az egyik védő lábáról pattant Esterházy elé, aki jobboldalról öt méterről lőtt a kapu bal oldalába. 1-0

Hiába volt a gól, valahogy mintha más magyar válogatottat láttunk volna a pályán, mint a selejtezők, vagy az felkészülési mérkőzések alatt. Nem működött az eddig olyan simán, olajozottan járó gépezet. A középpályásaink is nagyon bátortalanul játszottak, helyzeteink is csak kontratámadásokból alakultak ki. Szerencsére azonban legalább ilyenek voltak. Eredmény azonban csak a második félidő közepén született.

76.perc: A jobbról befelé induló Kiprich Détáritól kapott remek labdát. Szabadon tört a kapu felé és tizennégy méterről lövésre szánta el magát, de a kifutó kanadai kapusba lőtt. A középre kipattanó labdát a támadást kísérő Détári tizenöt méterről vágta az üresen maradt kapu bal oldalába. 2-0

A mérkőzés vége előtt hat perccel Bognár még lőtt egy kapufát, pár perccel ezután pedig az egyik kanadai játékost kiállította a játékvezető.

A legnagyobb ellenfele saját maga volt ebben a 90 percben a magyar válogatottnak. Az alacsony színvonalú találkozón azonban a legfontosabb célt, a kötelező győzelmet végül sikerült hozni. Három nap múlva azonban következtek a franciák.