Vác FC-Samsung - Újpesti TE-Novabau 2 : 0 17:00

2015.06.07, 15:06
    Az első Ferencváros (58 pont) mögött a második hely várományosa az őszi bajnok Újpest (51). A lila-fehéreknek egy pont kell az UEFA Kupa-indulást jelentő ezüsthöz, előnyük ugyanis öt pont a vetélytársakkal szemben, ám gólkülönbségük az egész mezőnyben a legjobb (plusz 25). A bajnoki címvédő Vác otthonában megszerezhetik
    a szükséges pontot, bár Csank János vezetőedző gárdáját az osztályozó réme fenyegeti.

1995. június 17. Vác FC-Samsung- Újpesti TE-Novabau 2-0 (0-0)
    Vác, 7.000 néző V:Tóth V.

Vác: Koszta - Nagy T. - Puglits, Kasza, Nyikos, Sallai (Andrássy 46.), Schwarcz, Víg (Zvara 86.), Aranyos - Füle, Nyilas. Edző: Csank János
    UTE: Szűcs-Bérczy,Füzesi,Molnár,Szlezák-Jenei,Kozma,Belvon (Túri,46p.),Szanyó,Egressy (Tiefenbach,80p.)-Wukovics. Edző: Garami József

Gólszerző: 1-0 Füle (77p.), 2-0 Nagy (90p.)

sárga lap: Aranyos (28.), Víg (58.), illetve Belvon (41.),Molnár (84.), Szlezák (89.)

Az osztályozós helyezéstől veszélyeztetett hazai csapat támadólag kezdte a mérkőzést, az ezüstéremre aspiráló UTE gyors kontratámodásokban bízván, kivárásra rendezkedett be. A 20. percig ,,csordogált,, a mérkőzés, gólhelyzet nem alakult ki, sőt a kapusok nem is nagyon találkoztak a labdával. Ekkor Belvon 18 méteres
    lövését hárította biztosan Koszta. A másik oldalon Szűcsnek csupán a 25. percben akadt kisebb munkája, Aranyos 18 méteres, pattogós lövését védte. A félidő befejező harmadában élénkült a játék, igyekeztek a játékosok, de a labdarúgásból csak a céltudatos eredménytartást mutatták be a közönségnek.

Meglepetésre, igazi gólhelyzettel indult a második játékrész. A 46. percben Víg balról, 25 méterről ívelt a másik oldalra egy szabadrúgást, Kasza az ötösön belül egy kissé lemaradt, így lábáról az oldalhálóba vágódott a labda. Hat percre rá Aranyos robogott el a baloldalon, beadása kecsegtető helyzetben találta Andrássyt, aki a labdát Szűcs ölébe fejelte. Az 56. perc hozta az első korszerű újpesti támadást, Kozma 40 méteres átadása után Szanyó futtából, kapásból lőtt a 16-os vonalról, a labda fölé szállt. Javult a mérkőzés színvonala, a csapatok többet tőrődtek a támadással. A 65. percben ,,sakk-matt,, helyzet alakult ki a lilák kapuja előtt, Aranyos az alapvonalra gurította vissza a labdát, Andrássy tiszta helyzetből hat méterről a felső lécre bombázott. Fölénybe került a Vác, az újpestiek védekezésre kényszerültek, Nyilasék észbe kaptak, hogy az egy pont helyzetükön nem sokat segítene. A 77. percben gól koronázta a váciak igyekezetét, Nyikos remekül csavarta be jobb oldalról a labdát, Füle a 11-es pontról élesen, védhetetlenül fejelt a bal alsó sarokba (1-0). A lilák nagyobb fokozatra váltottak,
    Szanyó kétszer is veszélyesen lőtt a hazaiak kapujának irányába, de az egyenlítés nem sikerült, sőt, jött a kegyemeldöfés. A 90. percben Nagy T. szabadrúgásból a bal felső sarokba csavarta a labdát (2-0).

Óvatos első félidő után a bátrabbá váló Vác teljesen megérdemelten győzött a halovány teljesítményt nyújtó UTE ellen.