MATÁV Compaq-Sopron - Ferencvárosi TC 2 : 1 17:00

Sopron, 2000. augusztus 27., vasárnap (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 6. forduló, A-csoport:

gólszerzők: Tóth Miklós (26.), Somogyi (71.), illetve Dragóner (60.)
    sárga lap: Csiszár (22.), Cheregi (27.), Horváth P. (61.)

Sopron:
    Borsi - Vincze, Szabados, Salagean - Perger, Lippai (Horváth S. 58.), Tóth Miklós, Somogyi, Kulcsár (Horváth R., 75.) - Sira (Takács, 90.), Preisinger

FTC:
    Vámos - Cheregi (Gyepes, 80.) - Crnomarkovics, Dragóner - Balog, Lipcsei, Csiszár, Vén, Nagy (Kriston, 46.) - Horváth P. (Rob, 63.), Tóth Mihály

26. perc: Tóth Miklós tört előre, majd senkitől sem zavartatva, 28 méterről óriási lövést zúdított a bal felső sarokba (1-0).
    60. perc: Lipcsei szögletét több hazai védő is elnézte, és a labda a jókor érkező Dragóner lábáról a kapufára, onnan pedig a kapuba perdült (1-1).
    64. perc: Preisinger jobb oldali beadása tökéletes helyzetben találta Somogyit, aki 12 méterről mellé lőtt.
    66. perc: a Sopron kapuja előtt hatalmas kavarodás alakult ki, melynek végén Tóth Mihály ballal nagy kapufát lőtt, a visszapattanóból Lipcsei találta telibe Salageant.
    71. perc: Sira a 16-os vonaláról passzolta vissza Somogyinak a labdát, aki 18 méterről a bal felső sarokba csavart (2-1).
    88. perc: Tóth Miklós lépett ki a lesre játszó ferencvárosi hátvédek közül, középre adását Sira nagy helyzetből lőtte mellé.

A gyenge színvonalú első félidőt egy sokkal jobb második követte, melynek végén a lelkesebb Sopron megérdemelten tartotta otthon a három pontot.