MTK-Hungária FC - Budapesti VSC-Zugló FC 4 : 3 19:00

2020.09.20, 17:35
    Budapest, 1998. április 29. szerda (MTI) - Labdarúgó NB I., 28. forduló:

MTK Hungária FC - BVSC-Zugló FC 4-3 (2-1)
    Hungária krt., 3000 néző, V: Márton

gólszerzők: Molnár (8.), Kenesei (33., 64.), Orosz (74.), illetve Erős (42.), Bükszegi (86., 90.)
    sárga lap: Halmai (54.), Kuttor (57.)
    csere: Molnár helyett Madar (27.), Egressy helyett Szamosi (61.), Orosz helyett Kincses (75.), illetve Csiszár helyett Rósa (31.), Kiss helyett Sinkó (68.)
    jók: Kenesei, Halmai, Babos, illetve Erős, Kiss, Bükszegi

MTK:
    Babos - Korolovszky, Molnár, Szekeres, Kuttor - Halmai, Farkasházy, Egressy, Illés - Orosz, Kenesei

BVSC:
    Koszta - Bondarenko, László, Füzi, Csiszár - Farkas, Erős, Zováth, Csordás - Bükszegi, Kiss

A 8. percben vezetést szerzett az MTK: Molnár 22 m-ről, kapásból védhetetlenül lőtt Koszta kapujának bal felső sarkába (1-0). Egy perccel később egy 11-esből egyenlíthetett volna a BVSC, de Babos hatalmas vetődéssel kivédte Kiss lövését. A 33. percben növelte előnyét a fölényben játszó MTK. Illés hosszú indítása után Kenesei befutott a BVSC tizenhatosán belülre és Koszta fölött kilőtte a bal felső sarkot (2-0). A 42. percben egy kontratámadás végén szépített a BVSC, a gólt Erős szerezte (2-1).

A második félidő első negyedórája eseménytelenül telt. Az MTK eredmény nélkül támadgatott, a BVSC pedig csak ritkán merészkedett át a hazaiak térfelére. A 64. percben Kenesei üresen kapta a labdát 20 m-re a vendégek kapujától, felnézett és két védő, valamint Koszta gyűrűjében, okosan helyezte a labdát a BVSC-kapujába (3-1). Tíz perccel később eldőlt a mérkőzés: Szamosi a félpályánál nagy küzdelemben megszerezte a labdát, Illéshez passzolt, aki elronthatatlan helyzetbe hozta Oroszt. A csatár a labda átvétele után megvárta, amíg Koszta elmozdul balra, majd a kapu jobb oldalába helyezett (4-1). A gól után az MTK számtalan helyzetet dolgozott ki, de ezeket nem tudta értékesíteni. A 86. percben a BVSC az addig szürkén játszó Bükszegi révén szépített 4-2-re, majd a találkozó utolsó percében 4-3-ra.

Az utolsó tíz percet leszámítva az MTK jól játszott, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.