Újpesti Dózsa SC - Ferencvárosi TC 3 : 5 14:00

2016.11.20, 17:04
    Ferencváros—Ú. Dózsa 5:3 (1:2).
    Népstadion, 30 000 néző. Játékvezető: Botics (jugoszláv).

Gólszerzők: Rátkai, Karába, Mátrai, Varga, Albert illetve Solymosi, Göröcs, Kuharszki.

Sokan úgy látják, hogy a Ferencváros „fut be” a második helyre. A zöld-fehérek az Ú. Dózsa legyőzésével erősítették meg pozíciójukat, bár a találkozón az utolsó húsz percig vesztésre álltak. Az Ú. Dózsa ezúttal is megismételte önmagát. Nagyszerű támadások, szellemes, ötletes megoldások, aztán hirtelen megtorpanás (ez történt 3:2-es vezetésnél is), és minden különösebb erőfeszítés nélküli harcfeladás. Kétségtelen, hogy ezen a rangadón a zöld-fehéreknek eléggé akadozva ment a játék, sőt még az is ártott, hogy éppen a csapatkapitány Mátrai a jogtalannak vélt 11-es megadása miatt le akart menni a pályáról, sőt a szünet után csak öt perccel később tért vissza. (Az MLSZ fegyelmi bizottsága az eléggé el nem ítélhető sportszerűtlenség miatt megidézte a válogatott játékost.) Mindezek ellenére a Ferencváros lelkes hajrába kezdett, és a törekvést 2:3 után 5:3-as siker koronázta.