Görögország - Magyarország 4 : 1 14:00

1. avatar: Longinus
    2024.03.24, 18:12
    képZombori, Tatár és Kereki próbálja a légiveszélyt hárítani.képA második görög gól pillanata. Képek forrása: flickr.com

2. avatar: Zsorzsinju
    2024.03.24, 15:17
    Nikola Milanov Dudin (1932.05.18-2001.08.08)

3. avatar: Zsorzsinju
    2024.03.24, 15:14
    Játékvezető: Nikola Dudin - Bulgária

A játékvezető A vasárnapi találkozót a 46 éves bolgár Nikola Dudin vezeti. 1972 óta tagja a FIFA- keretnek és 1973 tavaszától igen sok nagy jelentőségű mérkőzésen bíráskodott, ő fújta a sípot a Magyarország-Luxemburg EB-selejtezőn és az FTC—Dynamo Dresden BEK-mérkőzésen.

4. avatar: magyarfutball.hu
    2014.12.17, 11:40 (szerk.: 2018.10.14, 10:11)
    A fiúk most Dárdai Pállal nekimennének a világnak.
    Martos Győző: Egyértelműen jó választás volt kinevezni Dárdait. Érti a játékosok nyelvét, s benne van a német tudatosság és mentalitás. Ettől függetlenül félek a sorsdöntő meccsektől, mert a finnek és a görögök annak idején minket is megtréfáltak. Sohasem felejtem el, hogy a görögök ’78 októberében miképp vertek meg bennünket Szalonikiben. A szünetben még 0-0 volt az állás a szakadó eső miatt egy nappal eltolt találkozón. Bejött az öltözőbe Kutas István, az MLSZ elnöke, és üvöltött: “Maguk mi a francért védekeznek?! Támadjanak, támadjanak!”. Kaptunk egy négyest…

Sinkovics Gábor / Nemzeti Sport
    via:

5. avatar: magyarfutball.hu
    2010.04.09, 19:02 (szerk.: 2018.01.13, 09:21)

6. avatar: magyarfutball.hu
    2009.10.09, 23:08 (szerk.: 2018.10.14, 10:10)
    kép forrása:
    Képes Sport 1978.10.31

7. avatar: fgymat
    2009.05.23, 17:23 (szerk.: 2018.10.14, 10:10)
    Egy nappal el kellett halasztani a mérkőzést, mert akkora eső zúdult a városra, hogy legfeljebb vízipólózni lehetett volna.

Nem tudni pontosan, hogy tudatos taktika eredménye volt-e a magyar válogatott "játéka". Olyan benyomást keltett a csapat, mintha csak arra törekedtek volna, hogy kapott gól nélkül húzza ki a találkozót. Ez különösen az előző, a szovjetek elleni összecsapás után volt rendkívül meglepő. Az első félidőben mindenesetre nem kaptunk gólt és nem is rúgtunk.
    A második félidőre összeomlott a "gólt nem kapni" taktika. Az első találat után a hazaiak szinte minden nehézség nélkül, menetrendszerűen szerezték az újabbakat. Négyet kaptunk félóra alatt. A szépítés is csak az utolsó percben sikerült.

Szomorú volt látni a válogatott első, de különösen a második félidőben nyújtott teljesítményét. Találó volt az egyik szakember véleménye: "Túl sok volt ezen a mérkőzésen a tanácstalan magyar játékos?"