Ferencvárosi TC - Puskás Akadémia FC 1 : 0 20:30

játékvezető: 2 (3 szavazat)

hangulat: 3.33 (3 szavazat)

1...5

2022.08.02, 21:17 (szerk.: 2022.08.12, 18:23)
    Gratulálok a csapatnak! Ma egy döntetlen sem lett volna katasztrófa, a győzelem nálam extra kategória. Szerencsére a 3 pont mellett is bőven van minek örülni. Zaksi csúcs. Knoester megint kb. hiba nélkül játszott. Egyelőre nem ő lesz a vezér hátul, de bármelyik védőfelállásban lehet rá számítani. Thelander jó lesz, ráadásul vezéralkatnak tűnik. Nyílván az idény legelején járunk, de ezzel kh poszton elég jól nézünk ki. Mercier nagyon motivált volt a pályán, a kevésbé tartalékos meccseken ülni fog a játéka. Pászka alapvetően jól teljesített, viszont előrefelé, amikor nem tudtott területbe passzolni, akkor rendre rossz labdákat osztogatott. A gólunkban hatalmas érdeme van, nem semmi egy ilyen mérkőzés utolsó pillanatában tökéletes döntést hozni. Szép volt fiúk!

Ezt a meccset lefürödtük.A csapatot,talán,kicsit zavarta volna ha kikapunk,a döntetlen egyáltalán nem.Ez látszott már az összeállításon is,a koncentráción is,meg a harcosságon is.Kaptuk mellé a pufla házi bíróját,ezt a Karakó nevű,szörnyszülött,gnóm,köcsögöt,aki kb annyiszor tévedett,ahányszor a sípjába fújt,vagy még annál is többször,mert néha persze nem fújt,amikor kellett volna.A végén szerintem ő volt a legszomorúbb a pufla játékosait is beleszámítva.Lórinak és főleg Zakinak köszönhetően,mégis pofán köpte a valóság a tudatlan faszkalapot.Ennyi történt.

En ezert halkan megkerdeznem a Mestert, hogy az elso felidoben mi volt az elkepzeles azzal a formacioval, foleg a 4 kozeppalyas elhelyezesevel.
    Amugy meg lapozzunk, szerdan el kell donteni kint a tovabbjutast.

Botkát mindenképpen pihentetni akarta, és gondolom 4 védős rendszerben nem merte bedobni jobbhátvédbe se Aukit se Besicet.

Kellenek az ilyen izzadságszagú győzelmek. Így nem hiszik el, hogy elég ha a mez megy ki a pályára.Több meccs ment el ezen az elmúlt idényben.Másrészt jót tesz a csapat egységnek, valamint az eddig kevés lehetőséget kapott játékosok önbizalmának is. Karakó amúgy egy idióta, de ezen már nem lehet meglepődni.

Pászka milyen jól adta be, Zaki milyen egyedül maradt.
    Mázlink volt mikor üres kapu mellé gurított a felcsút + a kihagyott 11es, de ez az ő bajuk.
    Ez egy mázlis győzelem volt, de a lényeg a három pont.
    Kíváncsi vagyok a szerdai védőkre.
    Mercier jó lesz, neki is idő kell, mint Zakinak.

Mondjuk Merciernek az se segített, hogy egy tök új felállásban játszott, egy alapból összeszokatlan csapatban. Ha beraknánk egy viszonylag összeszokott 4-2-3-1-es brigádba, azért gördülékenyebben menne a dolog. De nekem amúgy ő pozitív csalódás eddig, még ha messze nem is jött be minden megoldása. Meg kicsit mindenhonnan gólpasszt akar adni.

Kb ezt vártam.
    1. Kovacsevics nem találta a helyét.
    2. A dán srác soxor a szívbajt hozta rám, az utolsó pillanatos passzaival.
    3. Mercier jó lesz, de idő kell neki.
    4. Zakariás az a játékos, akire nem lehet azt mondani, hogy zsoldos. Hatalmas szíve van, nem lehet honosítani? Találhatnánk neki egy magyar nagymamát.
    5. Laidouni magasan kilóg a mennyeiből.

Pászka nem gyors, és védőként sem túl acélos. Viszont gyakran 2-3 ellenfele volt, tudatosan támadták le. Amikor elfelejtkeztek róla, akkor meg gólpasszt adott. Ezért írom róla, hogy nem védő.

Nem számítottam, jobb meccsre előzetesen sem. B sorral kezdve, az első meccsen, a mumus és az egyik legnagyobb kihívó ellen vállalható eredmény.
    Zaki kezd óriási kedvenccé válni. smiley

Ez a büntető.. Adható volt, de sokkal jobb játék lenne a futball, ha ezeket a pillekönnyű eséseket továbbengednék.

Jelenlegi szabályok és szemlélet szerint adható, bár ez tipikusan olyan eset, amit még így sem fúja be 10/10 bíró. Viszont szerintem a futballra nézve káros, hogy ezek a habkönnyű érintések büntetőt érnek. Nem volt lökés, egyszerűen ott volt Esiti keze.

Ez a Mezgrhani egyébként egy hihetetlen szar játékos. Figyeltem az EKL meccseken is, szinte csak rossz megoldásokat választott. Most is üres kapuval áll szemben, erre keresztberúgja, egy technikai zsonglőr na!

Elképesztően nagy helyzet volt, én a stadion másik oldalán ültem, most látom csak tévéből, mekkorát bénázott. Nagy szerencsénk volt.

Dibusz 0-Kova 6, Thelander 6.5, Knoester 6.5-Auzqui 5.5, Loncar 5.5, Laidouni 5.5, Vécsei 6.5, Pászka 6.5-Mercier 6, Bassey 5

Esiti 6, Traoré 5.5, Tokmac 5.5, Zaki 8, Botka 6

A vasárnapi találkozón egy amolyan 5-3-1-1-et / 3-5-1-1et játszottunk, majd az 58. perces cserékkel átálltunk 4-4-2-re / 4-4-1-1-re. A meccs első órájában a három belső védő előtt a két szélen Auzqui és Pászka volt a két wingback, míg előttük rombuszban a Laidouni – Loncar – Vécsei – Mercier négyes helyezkedett. 65%-ban birtokoltuk a labdát, 83%-kal, 16.6-os passztempóval játszottunk (gyakorlatilag megegyezik a Slovan ellenivel). A letámadásunk ezúttal is az átlagosnál lényegesen intenzívebb volt (7, Felcsút 13), a hosszú passzok aránya csak 6.5%.

37+1 támadásból mindössze 8 lövésig jutottunk, ebből 2 talált kaput, a vendégeknél ezek a mutatók: 26/8, 16/4. Az xG-arány 1.28 – 1.74 (a tizenegyes 0.76). Az xcG-arány 1.04 – 1.45. Beadások 29/8, Pászka 8/2 – de az egyikből lett a gól. Mi nagyon közelről (átlagosan 12.4 méter) próbálkoztunk, a vendégek messzebbről (19.5m).

A párbajokat 114-105 arányban hoztuk, mi 34, a Felcsút 32 labdát szerzett az ellenfél térfelén. 6 labdaeladás vezetett lövéshez nálunk, a kék-sárgáknál 5. Rengeteg támadópárharcot vállaltunk, több, mint kétszer annyit, mint a Slovan ellen (101), ezek 50%-át hoztuk. A 66 védekezőpárharc 55%-át, a fejpárbajokat 19-12 arányban hoztuk. Mi 14-szer, a Felcsút 31-szer tisztázott.

Dibusz 4 védést kellett fogjon (1.45), 21 passzából 19 volt jó.

Auzqui 71 percet volt a pályán, 52 akciójának 48%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.06). 76%-kal passzolt, 16 párharcól mindössze 3-at nyert. 8 labdát nyert, 9-et szerzett (6 az ellenfél térfelén), 2 passzt lopott. 2 lövést készített elő (0.29).

Kovacevic 60 percet volt a pályán, 71 akciójának 76%-a volt sikeres. 91%-kal passzolt, 14 párharcból 8-at nyert meg. 5 labdát vesztett, 9-et szerzett, 6 passzt lopott.

Thelander 119 akciójának 85%-a volt sikeres,. 1 lövése volt (0.15). 94%-kal passzolt, 19 párharcból 12-t nyert meg. 7 labdát vesztett, 12-t szerzett, 7 passzt lopott.

Knoester 94 akciójának 76%-a volt sikeres, 92%-kal passzolt, 19 párharcból 10-et nyert. 5 labdá vesztett, 8-at szerzett, 2 passzt lopott.

Pászka 87 akciójának 62%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.37), 76%-kal passzolt. 10 párharcból 4-et nyert, 15 labdát vesztett, 4-et szerzett, 2 passzt lopott. 3 lövést készített elő (0.63), ezek egyike a gól volt.

Laidouni 47 percet játszott, 65 akciójának 82%-a volt sikeres. 84%-kal passzolt, 11 párharcból 10-et nyert. 6 labdát vesztett, 12-t szerzett, 6 passzt lopott.

Loncar 60 percet kapott, 31 akciójának 52%-a volt sikeres. 88%-kal passzolt, 1 lövése volt (0.12). 3 párharcból 1-et nyert meg. 4 labdát vesztett, 4-et szerzett, 1 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.18).

Vécsei 85 akciójának 61%-a volt sikeres, 78%-kal passzolt, 21 párharcból 12-t nyert meg. 7 labdát vesztett, 5-t szerzett, 6 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.06)

Mercier 60 percet kapott, 62 akciójának 53%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.09). 75%-kal passzolt, 2 beadása és 5 csele sikeres volt, 13 párharcból 5-t nyert meg. 3 labdát szerzett.

Bassey 57 akciójának 39%-a volt sikeres, 61%-kal passzolt, 25 párharcból 11-et nyert meg. 3 labdát szerzett, 1 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.12).

Esiti 52 percet játszott, 50 akciójának 74%-a volt sikeres, 90%-kal passzolt, 13 párharcból 9-et nyert. 3 labdát vesztett, 7-et szerzett, 3 passzt lopott.

Botka 39 percet játszott, 32 akciójának 69%-a volt sikeres. 70%-kal passzolt, 10 párharcból 7-et nyert meg. 8 labdát vesztett, 4-et szerzett, 1 passzt lopott.

Traoré is 39 percet kapott, 37 akciójának 43%-a volt sikeres, 1 fejese volt (0.27). 5 cseléből 4 sikerült, 16 párharcból 5-t nyert. 4 labdát szerzett, 2 passzt lopott.

Tokmac volt a harmadik 39 perccel, 23 akciójának 48%-a volt sikeres, 80%-kal passzolt, 6 párharcból 2-t nyert. 2 labdát szerzett, 1 passzt lopott.

Zachariassennek 28 perc jutott, 24 akciójának 46%-a volt sikeres. 1 fejese volt (0.21), az gól lett. 7 passzából 3 volt pontos. 6 labdát szerzett, 2 passzt lopott.

Így értékeltétek a Felcsút elleni teljesítményt.