Bassey Fortune magyar bajnoki mérkőzései:

# dátum ford. mérkőzés csere lap gól eredmény
1 2022.01.27 4 Puskás Akadémia FC - Ferencvárosi TC LEcserélve 1 : 0
2 2022.01.30 18 Újpest FC - Ferencvárosi TC 0 : 1
3 2022.02.06 19 Ferencvárosi TC - Paksi FC LEcserélve 0 : 3
4 2022.02.13 20 Zalaegerszegi TE FC - Ferencvárosi TC BEcserélve 1 : 3
5 2022.02.26 22 Ferencvárosi TC - Gyirmót FC Győr LEcserélve 1 x gól 1 : 1
6 2022.03.06 23 Ferencvárosi TC - Kisvárda-Master Good LEcserélve sárga lap 2 : 1
7 2022.03.18 25 Ferencvárosi TC - Mezőkövesd Zsóry FC BEcserélve 1 : 0
8 2022.04.16 28 Budapest Honvéd FC - Ferencvárosi TC BEcserélve 1 : 2
9 2022.04.29 30 Paksi FC - Ferencvárosi TC LEcserélve 1 : 2
10 2022.05.07 32 Ferencvárosi TC - MTK Budapest LEcserélve 0 : 3
11 2022.05.14 33 Gyirmót FC Győr - Ferencvárosi TC LEcserélve 1 x gól 1 : 2
11 mérkőzés 1 x sárga lap 2 x gól

2022.01.18, 10:59 (szerk.: 2022.01.18, 11:27)
    A CSEH BAJNOKSÁG GÓLKIRÁLYJELÖLTJÉVEL ERŐSÍTÜNK
    Megszereztük a Dynamo Ceske Budejovice együttesétől a 23 éves nigériai gólgyárost, Fortune Basseyt.

Rekordbajnok férfi labdarúgócsapatunk a cseh bajnokság nyolcadik helyén álló Dynamo Ceske Budejovice együttesétől szerződtette a cseh gólkirályi címre pályázó 23 éves nigériai támadót, Fortune Basseyt.

Bemutatás

Fortune Bassey 1998. október 6-án született Nigériában. 2018-ban, 20 éves korában intett búcsút hazájának, és igazolt a cseh harmadosztályban szereplő Bohemians Praha B csapatába. Fél évet töltött a prágai klubnál, majd 2018 nyarán az Olympia Radotonhoz szerződött, ahol 36 találkozón 24-szer volt eredményes.

Kiemelkedő teljesítményével felhívta magára a figyelmet, a szezon végén pedig osztályt is váltott, ugyanis a második ligában szereplő Usti nad Labem tartott igényt kivételes gólérzékenységére. Itt 30 mérkőzésen hét gólt szerzett, emellett pedig öt gólpassz is fűződött a nevéhez, de az idény végén ismét váltott: ezúttal már az első osztály ajtaján lépett be, hiszen a Budejovice szerezte meg a játékjogát.

A budejovicei együttes fél év után kölcsönadta a másodosztályban szereplő Vlasimnek, ahol 15 mérkőzésen kapta meg a lehetőséget, ezeken összesen ötször volt eredményes. Kölcsönszerződése lejárta után visszatért Budejovicébe.

Ragyogóan kezdte a 2021/22-es szezont, az első négy forduló után már két gólnál járt (előbb a Banik Ostrava, majd a Sigma Olomouc ellen volt eredményes). Ezt követően a Viktoria Plzen, a Pardubice, a Boleslav, a Bohemians, a Slovacko (ezen a találkozón duplázott), majd ismét az Olomouc ellen talált a kapuba. Így 19 mérkőzés után 9 góllal a góllövőlista negyedik helyén áll, csupán eggyel lemaradva az éllovastól, a Viktoria Plzen francia támadójától, Jean-David Beaugueltől.