Újpesti Dózsa SC - Budapesti Honvéd SE 4 : 1 16:30

2016.05.03, 20:50
    U. Dózsa -Bp. Honvéd 4:1 (1:0)
    NB I-es labdarúgó-bajnoki mérkőzés a Megyeri úton

Szombaton délután a Megyeri úti sporttelepen játszották le az NB I. osztályú labdarúgó-bajnokság 20. fordulójából az Újpesti Dózsa—Bp. Honvéd rangadó mérkőzést.

Megyeri út, 15 000 néző, vezette: Babauczek (osztrák).
    Góllövők: Kuharszki (2), Bene (2) illetve Komora.

U. DÓZSA: Lung — Káposzta,Rajna dr.,Várhidi — Solymosi,Szini — Lenkei,Göröcs,Bene,Kuharszki,Rossi.
    BP. HONVÉD: Takács — Lévai,Marosi,Dudás — Tussinger,Kotász — Nagy,Balogh,Komora,Nógrádi,Katona.

A 33. percben óriási kapushibából szerzett vezetést az Újpesti Dózsa. Takácsnak már a kezében volt a labda, de kiejtette és a szemfüles Kuharszki öt méterről nyugodtan a hálóba lőtt. (1:0). A 67. percben Rossi futott el a balszélen, visszagurított labdájából Bene lőtt gólt, mintegy hét méterről. (2:0).
    A 76. percben Kotász—Nógrádi— Komora összjáték után, a középcsatár a kimozduló Lung mellett talált a hálóba. (2:1).
    A 85. percben Bene 14 méterről lőtt a léc alá, (3:1), majd a 89. percben a Marosiról lepattant labdát a résen álló Kuharszki juttatta Takács kapujába. (4:1).
    A gólarány egyáltalán nem tükrözi a játék képét. A Bp. Honvéd jobban játszott, de a két kapus közötti különbség, valamint a gólratörőbb csatárjáték az újpestiek győzelmét eredményezte.