Ferencvárosi TC - Győri ETO FC 2 : 0 11:30

2017.10.02, 23:20
    A Ferencváros hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Győri ETO FC együttesét a labdarúgó Borsodi Liga hetedik fordulójában. Az előző bajnokság ezüstérmese a 2005/06-os idényben először tudott nyerni.

Ferencváros-Győri ETO FC 2-0 (0-0)
    Üllői út, 1500 néző, v.: Kassai

gólszerzők: Nógrádi (67.), Laczkó (90.)
    sárga lap: Szálkai (40.), Tímár (69.), Erős G. (90.), illetve Vincze O. (34.), Lendvai (45.), Priskin (57.), Stark (80.), Kenesei (92.)

Ferencváros:
    Szűcs - Szálkai, Botis, Balog, Laczkó - Szalai (Nógrádi, 6.), Lipcsei, Csepregi (Erős G., 44.), Tőzsér, Takács (Tímár, 58.) - Rósa D.

Győri ETO FC:
    Stevanovic - Regedi, Ja:kl, Stark, Mátyus (Makra, 86.) - Lendvai, Peric, Tóth P., Vincze O. - Kenesei, Priskin (Varga Z., 78.)

I. félidő:

10. perc: Kenesei ugratta ki Pericet a 16-os vonalán, a középpályás átvette a labdát, majd 12 méterről a bal kapufa mellé helyezett.
    22. perc: Tőzsér nagyszerű passzal hozta helyzetbe Rósát, aki a kiinduló Stevanovic mellett a bal kapufára lőtt.

II. félidő:

49. perc: a vendégvédők ügyetlenkedését Nógrádi próbálta meg kihasználni, de közeli fejesét Stevanovic a léc alól kitornászta.
    67. perc: Lipcsei labdát szerzett, majd remekül ugratta ki Nógrádit, aki 12 méterről a kapu jobb oldalába passzolt (1-0).
    90. perc: Lipcsei harcos labdaszerzését követően Laczkó egyedül tört kapura, majd kicselezte Stevanovicot, és az üres kapuba passzolt (2-0).

Rendkívül alacsony színvonalú mérkőzést láthatott a közönség, ráadásul a szakadó eső csak nehezítette a játékosok feladatát. László Csaba, a Ferencváros vezetőedzője már az első félidőben gondba került, hiszen sérülések miatt kétszer is cserélni kényszerült.

A játék képe a szünet után sem változott, hiszen csak vergődtek a csapatok, ugyanakkor az egyetlen igazi támadásából gólt szerzett a hazai együttes. A Győr ezt követően csak futott az eredmény után, és a hajrában egy kontrából újabb gólt kapott, így mindhárom pont az Üllői úton maradt.

Budapest, 2005. október 2., vasárnap (MTI)