MGM Debrecen: Gillányi — Gócs, Kádár, Árva — Kovács III, Oláh — Németi, Juhász, Kiss, Móré II, Sidó. Edző: Imri István.
    B. Előre: Kucsera — Litauszki, Frankó, Radnai — Miklya, Kiss — Gál, Zahorán, Dobó, Süle, Száraz. Edző: Szombati György.

A hazai együttes végig támadott, biztosabbnál biztosabb helyzeteket hagyott ki.
    Jó: Kádár, Árva, Oláh, Móré II, ill. Kucsera, Frankó, Száraz.

...
    15. Békéscsaba 3 - 2 1 3:5 2

Népsport, 1966. március 21. (Arcanum DT)
    MGM Vasas - Békéscsabai Előre 1:1 (0:0)

Vasárnap délután a nagyerdei stadionban 1000 néző előtt játszották le az MGM Vasas - Békéscsabai Előre NB II-es labdarúgó bajnoki mérkőzést — Szkokán bíráskodása mellett.
    MGM Vasas: Gilányi — Gócs, Kádár, Árva — Kovács III., Oláh — Némethy, Juhász, Kiss, Móré II., Sidó.
    Békéscsaba: Kucsera — Litauszki, Frankó, Radnai — Milya, Kiss — Gál, Zahorán, Dobó, Süle, Száraz.

Már a 2. percben vezetéshez juthatott volna az MGM Vasas, ha Kiss a kapusról lepattant labdát nem rúgta volna a kapu fölé.
    A debreceniek támadtak, a vendégcsapat inkább védekezett az első félidőben.
    A 10. percben Kiss lefutotta a védőket, majd 12 méterről mellé lőtte a labdát.
    Ezután Juhász, majd Móré II. került biztató helyzetbe.
    A 41. percben egy formás támadás végén Kiss a kapusba lőtte a labdát, amely visszapattant hozzá, Kiss másodszor is hibázott, pedig ekkor már üres volt a kapu.
    Fordulás után a vendégek kezdeményeztek, majd az 58. percben Némethy jó labdáját Móré II. az ötösről a jobb alsó sarokba küldte. 1:0.
    Ezután kiegyenlítetté vált a játék, kiegyenlített küzdelem folyt a pályán.
    Közben Gilányi kétszer is jó érzékkel hárított.
    A 81. percben egy ártatlannak látszó támadásnál Dobó a tétovázó védők közt hét méterről a háló jobb oldalába lőtt. 1:1.

Közepes iramú küzdelem folyt ezen a mérkőzésen, s nem volt magas színvonalú a játék.
    Az MGM Vasas jobbnak mutatkozott, azonban a jobbnál jobb helyzetek kihagyása után kénytelen volt megelégedni a pontosztozkodással.
    A hazai csapatból Kádár, Árva, Oláh és Juhász, a vendégek közül Kucsera, Frankó és Száraz tűnt ki.

Hajdú-Bihari Napló, 1966. március 22. (Arcanum DT)
    MGM Debrecen - Bcs. Előre 1:1 (0:0)

vezette: Szkokán
    Bcs. Előre: Kucsera — Litauszki, Frankó, Radnai — Miklya, Kiss — Gál, Zahorán, Dobó, Süle, Száraz. Edző: Szombati György.

A 12. percben gyors Előre-támadás végén szögletre mentettek a védők. Zahorán beívelt labdája az ötösön pattogott, de nem volt senki sem a belső csatárok közül, aki a hálóba lőtt volna. Dobó, majd Gál veszélyeztette Gillányi kapuját, majd Kucserának kellett bizonyítani jó formáját.
    Csabai szöglet után Juhász bombáját védte nagy bravúrral Kucsera.
    A 44. percben Móré óriási helyzetben mellélőtt.
    Az 51. percben Dobó már csak a kapussal állt szemben, de lövése Gillányiról a mezőnybe pattant. (Óriási helyzet volt.)
    Csabai támadások közben Oláh hosszan szöktette Juhászt, aki Móréhoz továbbított, az összekötőnek még arra is volt ideje, hogy lekezelje a labdát, azután lapos lövést küldött a hálóba.
    A 75. perctől kezdve a csabaiak vették át a kezdeményezést.
    A 80. percben Zahorán ívelt a kapu elé és Dobó nyolc méterről kiegyenlített.
    A hajrában mindkét csapat nagy akarással küzdött a győztes gólért, de a kitűnően védő kapusok mellett ez nem sikerült.
    Jók: Kucsera, Frankó, Miklya, illetve Juhász, Móré, Gillányi.

Békés Megyei Népújság, 1966. március 22.