Békéscsabai Előre SC - MGM Debrecen 2 : 0 13:30

2023.06.08, 21:38 (szerk.: 2023.06.08, 22:07)
    Békéscsabai Előre - MGM Debrecen 2:0 (2:0)

Békéscsaba, 5000 néző
    V: Kasza
    B. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Zahorán, Kiss, Süle, Mészár, Bertók, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor
    MGM: Borók (Szabó) — Kardos, Koródi, Sidó, Oláh, Kádár, Molnár, Kovács M., Kraszni (Kiss), Szabó, Kovács F. Edző: Imri István

A nagy lelkesedéssel játszó hazai együttes irányította az I. félidőben a játékot.
    Szünet után esett a színvonal, a csabaiak lelkesedése is alábbhagyott.

G: Zahorán, Németh
    Jó: Láza, Zahorán, Németh, ill. Koródi, Oláh, Kraszni.

1. Békéscsaba 27 16 6 5 49:16 38
    ...
    8. MGM Debrecen 27 8 9 10 24:28 25

Népsport, 1968. november 4. (Arcanum DT)
    Bcs. Előre - MGM Debrecen 2:0 (2:0)

V: Kasza
    Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Zahorán, Kiss, Süle, Mészár, Bertók, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    Debrecen: Borók (Szabó J.) — Kardos, Kóródi, Sidó, Oláh, Kádár, Molnár, Kovács M., Kraszni (Kiss), Szabó B., Kovács F. Edző: Imri István.

A 8. percben Zahorán 25 m-es bombája a hálóba vágódott, 1:0.
    Tovább rohamozott a csabai csapat.
    A 16. percben Németh kitört és a kimozduló kapus mellett a kapu közepébe vágta a labdát, 2:0.
    Változatos mezőnyjáték után Bertók, Németh és Száraz közösen ügyetlenkedett el egy gólszerzési alkalmat.
    A 43. percben gyors debreceni támadás végén Tóth a 16-oson kívül fejjel hárított (!) Molnár elől.
    Az 56. percben Némethet Kóródi mezénél fogva rántotta vissza, majd Kardos saját kapuja előtt - a kapufát találta el.
    A másik oldalon Kovács tiszta helyzetben lyukat rúgott.
    A 65. percben Molnár az oldalhálóba lőtt.
    A 70. percben a kitörő Bertókot Kóródi fejen rúgta.
    A hajrában óriási nyomás nehezedett a debreceni kapura.
    Németh kapuba tartó lövését Sidó mentette.
    Mészár fejesét a kapus kiöklözte, majd Németh fejesét hárította a gólvonalon Kádár.
    Száraz a felső lécet találta el, azután Németh gólhelyzetben fölé bombázott.

Kiss, a Bcs. Előre csupaszív fedezete (sötét mezben) akárcsak korábban — amikor ez a felvételünk készült —, most is megszokott, jó játékát nyújtotta.

A két gyors csabai gól megzavarta a vendégeket, akik csak szünet után rendezték soraikat.
    A csabai csatárok sok nagy helyzetet ügyetlenkedtek el.
    Jók: Láza, Szűcs, Kvasz, Zahorán, Németh, ill. Kóródi, Oláh, Kraszni.

Békés Megyei Népújság, 1968. november 5.