Békéscsabai Előre SC - MGM Debrecen 2 : 0 14:30

2023.11.18, 21:33 (szerk.: 2023.11.18, 21:36)
    Békéscsabai Előre - MGM Debrecen 2:0 (1:0)

Békéscsaba, 2500 néző
    V: Szentpéteri
    B. Előre: Kucsera — Kvasz, Frankó, Szűcs, Zahorán, Kiss, Miklya, Batke, Dobó, Süle, Litauszky. Edző: Szombati György.
    Debrecen: Simon — Sidó, Koródi, Gócs, Juhász, Oláh, Szabó, Papp, Hetey, Móré, Kovács. Edző: Imri István.

A mérkőzés túlnyomó részében enyhe fölényben játszó békéscsabaiak jobban kihasználták helyzeteiket. A debreceniek támadásait biztosan hárította a jól játszó hazai védelem.
    G: Zahorán, Süle.
    Jó: Kvasz, Frankó, Szűcs, ill. Sidó, Kórodi, Móré.

5. Békéscsaba 26 12 7 7 39:30 31
    ...
    14. MGM Debrecen 26 6 8 12 33:42 20

Népsport, 1966. október 3. (Arcanum DT)
    Bcs. Előre - MGM Debrecen 2:0 (1:0)

A Bócsik nélkül felálló Előre támadásaival kezdődött a mérkőzés.
    A 29. percben Dobót szabálytalanul szerelték, a szabadrúgást mintegy 17 méterről Zahorán a sorfal fölött emelte a felső sarokba, 1:0.
    Előbb Kvasz, majd Gócs számát felírta a játékvezető.
    A 41. percben Dobó került jó helyzetbe, de hosszan szöktette magát és a labda a kapus zsákmánya lett.
    Előre-támadásokkal folytatódott a második félidő.
    A 60. percben Kvasz az utolsó pillanatban tisztázott szögletre.
    A 70. percben Batke lövését a kapufa tövénél csípte el Simon.
    Ezután Litauszky lőtt érvénytelen gólt, majd Batke hosszú labdával szöktette Sülét, aki a kapujából kifutó Simon fölött megszerezte az Előre második gólját, 2:0.
    A mérkőzés végén Kucsera csak másodszori rá vetődéssel tudott tisztázni Móré elől.
    Párharc a labdáért a debreceni kapu előtt.

Az Előre csatársora a vártnál gyengébb teljesítményt nyújtott, a védelem azonban kitűnően játszott.
    Jók: Kvasz, Frankó, Szűcs.