MGM Debrecen - Békéscsabai Előre SC 0 : 1 16:00

2023.07.09, 22:12 (szerk.: 2023.07.09, 22:34)
    Békéscsabai Előre - MGM Debrecen 1:0 (0:0)

Debrecen, 2500 néző
    V: Ungi
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Láza, Litauszki, Papp, Kiss, Bertók, Bócsik, Németh, Zahorán, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    Debrecen: Borók — Sidó, Koródi, Terényi, Kádár, Oláh, Molnár, Patai II (Kiss), Futaki, Sípos, Kovács. Edző: Imri István.

Jó iramú mérkőzésen a hazai csapat támadott többet, de a kitűnően záró csabai védelem biztosan hárított.
    A debreceni csatárok nem használták ki helyzeteiket.
    A 45. percben Németh 11-est hibázott.
    A mérkőzést eldöntő gól az 57. percben esett: Zahorán 11-esből lőtt a hálóba.
    A látottak alapján a békéscsabai együttes rászolgált a győzelemre.

Jó: Kvasz, Láza, Zahorán, ill. Borók, Koródi.

1. Békéscsaba 5 4 1 - 8:0 9
    ...
    5. MGM Debrecen 5 3 - 2 3:2 6

Népsport, 1968. április 14. (Arcanum DT)
    Békéscsabai Előre - MGM Vasas 1:0 (0:0)

Szombaton délután 2500 érdeklődő előtt Debrecenben a csapágygyári pályán játszották le a mérkőzést, amely végig nagy küzdelmet hozott. A találkozóra Békéscsabáról szépszámú szurkolósereg érkezett.
    Az MGM Vasas ebben az összeállításban játszott: Borók — Sidó, Koródi, Terényi, Kádár, Oláh, Molnár, Patai II. (Kiss L.) Futaki, Sípos, Kovács.
    A mérkőzést Ungi vezette.

A mérkőzés legnagyobb részében a debreceniek támadtak.
    A 21. percben a békéscsabai kapus kiütötte a labdát, Futaki lövése a tömörülő védőkről pattant ki.
    A 32. percben Molnár az üresen hagyott kapura fejelt, a labda a kapufán csattant.
    A 45. percben indokolatlanul 11-est ítélt a játékvezető a Békéscsabai Előre javára, a büntetőt Németh mellé küldte.
    A mérkőzést eldöntő gól 11-esből esett. Az 57. percben szögletrúgás után Terényi a 16-oson belül kezezett. A büntetőt Zahorán értékesítette, 1:0 Békéscsaba javára.
    Ezután Sípos, majd Futaki hagyott ki helyzetet, a vendégek jól tömörültek és az MGM Vasas rohamok meddőnek bizonyultak.

Jók: Kvasz, Láza, Papp, Zahorán ill. Borók, Sidó, Koródi.

Hajdú-Bihari Napló, 1968. április 14. (Arcanum DT)
    Ragyogó Bcs. Előre győzelem Debrecenben
    Bcs. Előre - MGM Debrecen 1:0 (0:0)

V: Ungi
    Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Litauszki, Papp I, Kiss, Bertók, Bócsik, Németh, Zahorán, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    Debrecen: Borók — Sidó, Kóródi, Terényi, Oláh, Kádár, Molnár, Patai, (Kiss), Futaki, Sipos, Kovács. Edző: Imri István.

Közel 600 lelkes csabai szurkoló biztatása mellett kezdődött a mérkőzés.
    Előbb a debreceniek veszélyeztették.
    A 12. percben már Némethet akasztották, szabálytalanul.
    A 20. percben Molnár nagy helyzetben fölé lőtt, majd nem sokkal később a jobbszélső kapufát fejelt.
    A 35. percben Száraz a kifutó kapus mellett mellé gurított.
    A 38. percben Németh lábát a lövés pillanatában elhúzták. A 11-est Németh mellé lőtte.
    Szünet után nagy lendülettel kezdett az Előre, de az ellentámadások során Kiss, majd Litauszky életveszélyes hazaadásait mentette Tóth.
    Az 57. percben Zahorán szögletét Terényi kézzel ütötte le. A büntetőt Zahorán biztosan lőtte a hálóba. 1:0.
    Ettől kezdve fölényben játszott, ügyesen adogatott a csabai csapat és teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

Jók: Zahorán (a mezőny legjobbja), Papp, Láza, Kvasz, ill. Kóródi, Sidó.

Nyilatkozatok:
    Pillér Sándor: A végig lelkes és harcos felfogásban játszó csapatunk megérdemelte a győzelmet.
    Imri István: Jól összekovácsolt együttes az Előre. Megérdemelten vitte haza a két pontot.

Békés Megyei Népújság, 1968. április 17. (Arcanum DT)