Békéscsabai Előre SC - MGM Debrecen 3 : 1 16:00

2023.10.20, 23:25 (szerk.: 2023.10.20, 23:47)
    Békéscsabai Előre - MGM Debrecen 3:1 (0-0)

Békéscsaba, 2000 néző
    V: Szávó
    B. Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Száraz, Zahorán, Batke, Rakonczás, Hoffmann. Edző: Szombati György
    Debrecen: Simon — Kovács II.,Kóródi, Terényi, Kádár, Sidó, Oláh, Puskás, Kiss, Imri, KovácsI. Edző: Szilágyi Sándor.
    Az I.félidőben a két 16-os között folyt a játék. Szünet után a B. Előre fölénybe került és nagyobb arányú győzelme csak azért maradtadt el, mert három biztos helyzetet kihagytak csatárai.
    G: Batke (3), ill. Oláh.
    Jó: Kvasz (a mezőny legjobbja), Szűcs, Kiss, Batke, ill. Kóródi, Kádár, Imri.

8. Békéscsaba 16 6 3 7 19:19 15
    ...
    13. MGM Debrecen 16 4 5 7 16:25 13

Népsport, 1967. augusztus 14. (Arcanum DT)
    Batke mesterhármasával győzött az Előre
    Bcs. Előre - Debrecen 3:1 (0:0)

V: Szávó
    Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Papp, Kiss, Száraz, Zahorán, Batke, Rakonczás, Hoffmann. Edző: Szombati György.

Az első félidőben többnyire a két 16-os között folyt a játék. Jellemző, hogy az első komolyabb kapura lövést csak a 35. percben láthattuk Zahorántól.
    A debreceniek szervezetben védekeztek, Kiss árnyékként követte Batkét.
    Szünet után nagyon rákapcsoltak a csabaiak.
    Szép Zahorán—Hoffmann-akció végén Batke közelről vezetést szerzett, 1:0.
    A vendégek hamar egyenlítettek Oláh távoli lövésével, 1:1.

Beszorult a Debrecen. Rakonczás két, Hoffmann egy óriási helyzetet hibázott el.
    A 80. percben Batke ismét jól ismerte fel a helyzetet, és a balösszekötő helyéről az ellenkező sarokba lőtt, 2:1.
    Az utolsó percekben Batke lefutotta a védőket és a 16-osról leadott lövése Simon kezét érintve csúszott a hálóba. Mesterhármas!, 3:1.

Batke, a mesterhármas szerzője ezúttal fejjel veszélyezteti Simon kapuját. (Fotó: Esztergály)

A csabai csapat szünet utáni játékával, jobb erőnlétével megérdemelten nyert.
    Még nagyobb arányú lehetett volna a győzelme, ha egy-két fiúnak jobban megy a játék, helyzeteiket pontosabban használják ki, és ha a debreceni támadások szervezőjét, Imrit megzavarta volna valaki a labdák összeszedésében, továbbításában.
    Jók: Kvasz (a mezőny legjobbja), Szűcs, Kiss, Batke.

Békés Megyei Népújság, 1967. augusztus 15.