MGM Debrecen - Békéscsabai Előre SC 1 : 0 17:30

2023.10.21, 22:38 (szerk.: 2023.10.21, 22:51)
    MGM Debrecen - Békéscsabai Előre 1:0 (0:0)

MGM Debrecen: Végh — Sidó, Kórodi, Terényi, Nagy I, Oláh, Németh, Puskás Hetey, Imri, Kovács. Edző: Szilágyi Sándor.
    B. Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszky, Szücs, Rakonczás, Kiss, Kassai, Papp, Batke, Zahorán, Száraz. Edző: Szombati György.

Jó iramú mérkőzésen a hazai együttes többet támadott.
    Az egyetlen gól a 67. percben esett, Puskás lövéséből.
    A debreceniek 20 percen át tíz emberrel játszottak, mert a 70. percben Kovácsot a játékvezető sportszerűtlenségért kiállította.
    Jó: Végh, Kórodi, Puskás, Hetey, ill. Kisfalvi, Szűcs, Kiss.

9. Békéscsaba 15 5 3 7 16:18 13
    ...
    12. MGM Debrecen 15 4 5 6 15:22 13

Népsport, 1967. június 26. (Arcanum DT)
    MGM Vasas - Békéscsabai Előre 1:0

A nagy hőség miatt gyér érdeklődés nyilvánult meg vasárnap az MGM Vasas - Békéscsabai Előre NB II-es labdarúgó bajnoki mérkőzés iránt, csupán 500 néző volt kíváncsi a mérkőzésre, melyet Móré bíráskodása mellett bonyolítottak le.
    MGM Vasas: Végh — Sidó, Kóródi, Terényi — Nagy, Oláh — Némethy, Puskás, Hetey, Imri, Kovács. Békéscsaba: Kisfalvi — Kvasz, Litauszky, Szűcs — Kiss, Rakonczás — Kassai, Papp, Batke, Zahorán, Száraz.

A 2. percben a veszélyesen kiugró Kassait Terényi a mezénél fogva tartotta vissza — a szabadrúgás eredménytelen volt.
    A 10. percben Kovács beadását Némethy fejelte kapura, a labdát Kiss a gólvonalról vágta ki. Változatos volt a játék.
    A 17. percben Száraz ívelt labdája a kapufa éléről pattant vissza.
    Később az MGM Vasas szabadrúgáshoz jutott, Imri labdáját Kisfalvi csak bravúrral tudta hárítani.
    A félidő befejezése előtt Imri szabadrúgását Puskás a kifutó kapus kezébe fejelte.
    A szünet utáni első 20 percben nem történt említésre méltó esemény.
    A 65. percben Imri 20 méterről küldött labdája a kapufáról vágódott vissza.
    A 67. percben eldőlt a mérkőzés sorsa - az MGM Vasas javára.
    Kovácsot buktatták a kaputól 18 méterre. A szabadrúgást Kovács végezte el, a labda a sorfalról irányt változtatott, Kisfalvi csak kiütni tudta, és a befutó Puskás hét méterről a kapu bal sarkába helyezte. 1:0.

A 70. percben Kovácsot sportszerűtlenségért kiállította a játékvezető.
    A 79. percben Zahorán lövését szögletre ütötte Végh, a 85. percben Kiss kiugratta Kassait, aki átívelte a labdát, s a tisztán álló Rakonczás 15 méterről fölé lőtt.

A veszélyesebb helyzeteket teremtő MGM Vasas megérdemelten szerezte meg az igen értékes két pontot.
    A debreceniek közül Végh, Kóródi, Nagy és Imri, a vendégcsapatból Kisfalvi, Szűcs és Kiss játszott átlagon felül.
    Móré játékvezető jól bíráskodott.

Hajdú-Bihari Napló, 1967. június 27. (Arcanum DT)
    MGM Debrecen - Bcs. Előre 1:0 (0:0)

V: Móré
    Előre: Kisfalvi — Kvasz, Litauszky, Szűcs, Rakoncás, Kiss, Kassai, Papp, Batke, Zahorán, Száraz. Edző: Szombati György.

A nagy melegben jó iramú mérkőzést vívott a két csapat.
    Mezőnyjáték után a 30. percben Zahorán szöglete a kapufáról pattant vissza.
    A 44. percben Száraz egy lépésről lőtt fölé.
    A második félidőben egyetlen helyzetüket gólra váltották a hazaiak. A 67. percben Hetey 20 m-es szabadrúgását Kisfalvi bravúrosan öklözte, de balszerencséjére Puskás elé került a labda, aki a hálóba talált.
    A csabaiak egyenlíthettek volna, de Kassai, Száraz, Zahorán és Batke jó helyzetben hibázott. Az utolsó 20 percben Kovácsot kiállította a játékvezető, a csabai együttes azonban nem tudta kihasználni emberelőnyét gyenge, puha csatársora miatt.
    Jók: Kisfalvi, Szűcs, Kiss.