Terézvárosi TC - Törekvés SE 1 : 2 15:00

2021.07.16, 18:38
    Törekvés—TTC 2:1.

( Hungária-uti pálya.) Öt mérkőzést játszott eddig a Terézvárosi Torna-Clubnak tavaly oly jól szerepeit footballcsapata, s mindannyiszor mint vesztes hagyta el a pályát. Érthető tehát, hogy vasárnap minden erejét összeszedve, teljes tudással ment a küzdelembe, hogy nehéz helyzetén valamit lendítve, a bajnoki lista utolsó helyétől megszabaduljon. Erre annyival is inkább volt esélye, mert ellenfele, a Törekvés sem tudott az idén régi formájához méltóan szerepelni. Hiába volt azonban minden igyekezet, a TTC ezt a mérkőzést is elvesztette, s most már igazán nagyon bele kell feküdnie a további küzdelmekbe, ha a kiesés veszedelmétől meg akar sza­badulni.
    A Terézvárosiaknak a Törekvés ellenében szenvedett kudarcza magyarázatát abban kell keresnünk, hc^gy a csapatnak három jó játékosa : Maly, Friedmann és Bakos nem játszottak, habár utóbbinak a játékára — nem lévén Budapesten — nem ia igen lehet állandóan szá­mítani. A Törekvés sem tudja teljes csapatát kiállítani, mert Kovácsot és Ginget nélkülözte. A match folyamán általában a TTC volt a többet támadó fél, és eredmény­telenségét csak annak köszönhette, hogy csatárai izgatott­ságukban éppen a döntő pillanatban hibáztak. A TTO csapatában kitünően játszott az egész védelem, élén Hegyivel, mig a csatársorban csak Fekete és Payer IL produkáltak figyelemreméltót. A vasutas-csapatnál is a védelem volt a jobbik rész, mig a csatársorban a kis Bőti ügyes játéka vonta magára a nézőközönség figyel­mét. Az első félidőben a TTC a többet támadó fel, a helyzeteket azonban sorra kiaknázatlanul hagyják, mig a Törekvés az első veszélyes támadást goallá értékesíti (40. p.). Félidő 1:0 a Törekvés javára. A második fél­időben már a Törekvés támad többet. Negyedórái játék után megszerzi a második goalt is, a mit a TTC csak a játékidő végefelé tud egy goallal viszonozni. Bíró: Fehéry Ákos