Újpesti Dózsa SC - Rába Vasas ETO 2 : 1 19:00

CSAK SZÜNET UTÁN

Ú. Dózsa: Kollár — Kolár, Dunai, Kardos, Tóth J . — Kovács, Nagy, Tóth A. — Herédi (Bodnár, 81. p.), Törőcsik, Fekete.
    Rába: Palla — Csonka, Pardavi, Onhausz, Magyar — Hannich, Póczik, Mile (Hajszán, 75. p.) — Szabó, Füzi (Koltai, 65. p.), Pölöskei.

Megyeri út, 5000 néző. Jv.: Pádár.

Hűvös volt a Megyeri úton, s az első 45 percben a játék sem hozta tűzbe a nézőket. Az újpestiek alig próbálkoztak, s az unalmas játszadozás a vendégekre is átragadt. A szünet után változott a helyzet, a hazai együttes negyedóra alatt szerzett két góljával eldöntötte a mérkőzést. A Rába ugyan nem adta fel, szépített is, de rutinos Ú. Dózsa az egygólos előnyt megtartotta (2-1).

Gól: Kardos (66. p.), Fekete (70. p.), Hajszán (82. p.).

Népszabadság, 1980. augusztus 14.

2017.01.15, 17:30 (szerk.: 2017.01.15, 17:37)
    Kevés izgalom

Ú. Dózsa-Rába ETO 2:1 (0:0)

Megyeri út, vezette: Pádár.
    Góllövők: Kardos, Fekete, illetve Hajszán.

Fázott és unatkozott az első félidőben az újpesti közönség. Meddő mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, Törőcsik és Fekete időnként ugyan „megvillant”, de gól nem esett. A második félidőben valamelyest javult a színvonal, nem sokkal a fordulás után Törőcsik emelt a kapu elé, a győri kapus, Palla, feleslegesen kifutott s Kardos az üres kapuba fejelt (1:0). A 60. percben Tóth András beadása után Fekete növelte a lila -fehérek előnyét (2:0). Nem sokkal később a nagy kedvvel játszó Törőcsik 20 méteres bombáját védte Palla bravúrral, mintegy jóvátéve az első gólnál elkövetett hibáját. A hajrában, a 81. percben, a csereként beállt Hajszán közelről szépített és állította be a 2:1-es végeredményt.