magyarfutball.hu

Budapest, XIX. ker., WSC-pálya (demolished ground)

  1. alias
    1. Zoltán utcai Sporttelep
    2. Hungarojacquard-pálya
    3. Ganz-pálya
    4. Wekerletelepi-pálya
  2. tags
  3. address
  4. map, route
  5. capacity
    altogether : 1.000
    seats: ?
    stands: ?
  6. population
    Budapest, XIX. ker.: 62.210 (2012)
  7. owner
    Budapest Főváros XIX. kerület Kispest
  8. home club
      dissolved / recently playing elsewhere
      1. Hungária Jacquard SE (? - ?)
      2. Lampart FC (1942 - 1943)
      3. Postajavító Wekerletelepi SC (? - ?)
    1. attendance record
      2.500
      Wekerletelepi SC - Ferencvárosi FC 6:10
      felkészülési mérkőzés
      1942.07.26
    2. pitch size
      101m x 60m
    3. pitch type
      földes
    4. score board
    5. floodlight
      n/a
    6. running track
      n/a
    7. year of surrender
    8. first match
    9. related matches
    10. help
     
     

    új hozzászólás

    Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!

    comments

    1. avatar: magyarfutball.hu
      2014.09.10, 17:23 (szerk.: 2021.09.01, 17:48)
      1964-es légifotón:
      kép
      Forrás: fentrol.hu, Lechner Nonprofit Kft.
      A felhasználás csak megrendelés számának birtokában lehetséges.
       
    2. avatar: fgymat
      2014.05.14, 22:42
      1942. július 26-án volt, a végeredmény 6:10, a Nemzeti Sport 2000 nézőt írt.
       
    3. avatar: magyarfutball.hu
      2014.05.14, 21:56
      Ennél nagyobbat még nem találtam...
      kép
      Képes Sport 1942.?
      via:
      http://www.tempofradi.hu/a-fradi-is-megkezdte
       
    4. avatar: fgymat
      2014.04.13, 17:55
      1944. április 25-ei légifelvételen:
      kép

      forrás:
      http://ncap.org.uk/frame/1-1-42-1-195
       
    5. avatar: Girgily
      2011.04.10, 21:45 (szerk.: 2011.04.10, 21:50)
      Egy kis nosztalgia Wekerletelep sportjáról
      Viló Zsófia, 2009, Szeptember 23 - 20:51

      Aki Wekerlén nőtt fel, annak elsősorban a természet közelsége, a fák, a bokrok, a virágok buja zöldjének harmóniája jelenti; vagy jelentette az igazi otthont. Nagyon sok gyereknek és főleg férfiaknak azonban hosszú évtizedekig a Wekerle-telepi W. S. C. pálya volt a második otthona. Mindez akkor jutott eszembe, amikor a Dobó Katica utcán sétálva belestem a két méter magas betonelemekkel körülvett sportpálya kerítésén. Így tettem barátaimmal 30-40 évvel ezelőtt is mindennap, amikor sráckorunkban arra voltunk kíváncsiak, hogy fociznak-e a haverok a pályán. És mivel mindig találtunk 6-8, labdát kergető gyereket, akkor aztán, uzsgyi, át a kerítésen, és kezdődhetett a derbi. Csak a sötétedés tudott hazazavarni bennünket.
      Ezek a képek tolultak emlékeimben most is, amikor a régi szeretett football pálya helyett, megpillantottam a salakos teniszpályákat. Gyereket sehol nem láttam.
      Előttem van még a nem éppen zöld fűjéről nevezetes, földes, poros, de számunkra nagyon kedves pálya, aztán Huszár bácsi, a sporttelep gondnoka; aki mindig morogva, de annál nagyobb szeretettel varrta össze nekünk a szétrugdosott labdákat, és két labdavarrás között azt figyelte; hogy a sok koszos, maszatos gyerek között, mikor lel egy igazi "gyémántra"
      A Wekerle-telepi kis munkás pálya pedig ontotta a tehetségeket. Ma már talán kevesen emlékeznek azokra a 40-es évekre, amikor a zöld-fekete színű W. S. C. az NB II-ben szerepelt. Ki ne emlékezne Bányai Nándorra az Álmos utca és Szent László útra sarkán lakó ifjú titánra; aki itt kezdte a pályafutását, majd Puskás Öcsiékkel a Honvédban lett ötszörös magyar bajnok. Aztán ott volt Vereckei, Berényi, Jankovics, Kiss II, Kulinyi Franci, akik szintén nagyszerű pályát futottak be a Csepel, az FTC vagy az Újvidék kiválóságaiként. Az edzőjük sem volt akárki, hanem Gallovich Tíbor, aki a Magyar válogatott szövetségi kapitányaként is tevékenykedett.
      Vajon ki emlékszik még az NB I-es női kézilabda csapatra, akik a Wekerle-telepi Csokor néven szereztek dicsőséget szűkebb pátriánknak? Ez a csapat olvadt be aztán a K.A.C.-ba, ahol a Bányai Nándi szomszédjában lakó hölgy, bizonyos Hunyadvári Bözsike lett a sztár. Hogy ki is ő tulajdonképpen? Hát nem más, mint Puskás Ferencné, az évszázad góllövőjének a felesége.
      A mi időnkben három egyesület labdarúgói is ezen a pályán játszották a hazai mérkőzéseiket. A Postajavító Wekerle-telepi S. C: akik már ugyan csak a B.L.SZ.-ben szerepeltek, de továbbra is ők voltak a kedvencek. A zöld-fekete fiúk mérkőzéseire még a 60-as években is több száz néző volt kíváncsi. Rotthermel Gebe, "Merev'' Tibi, Hugó és a többi kedvencek ma már legendák, csakúgy, 'mint elődjeik. A pálya tulajdonosa és névadója azokban az időkben már a Hungária Jacquard szövőgyár lett. Ők gondoskodtak a pálya és a létesítmények karbantartásáról is. A kék-fehér Jacquard fiúk is hasonló jó képességű társaságot alkottak, akiknek - és nekem is - az edzője az az Ulicska Jenő volt, aki a legendás SZAC-ban Deák "Bamba" mellett rugdosta a gólokat és NB-I-ben.
      A mostoha kistestvér a Helyipari S. C.; a legendás Magera Rudi bácsival, aki az egyesület szertárosa, edzője, intézője volt egyszemélyben. Ő, a kerület Attila utcai oldaláról hozta át a vagány fiukat, "Cigányt" és társait játszani, és akiknek a mérkőzésein mindig volt egy kis "zrí". Nekünk gyerekeknek ezért voltak szimpatikusak, mert piros-feketében játszottak, mint a régi Kispest.
      Ez a három csapat gondoskodott aztán a Wekerle-telepi embereknek a szórakoztatásáról abban az időben, és ez a pálya adott otthont több száz gyereknek, hogy a labdarúgás alapjait elsajátítsa.
      Emlékszem, felnőtté válásom egyik meghatározó eleme is labdarúgáshoz kapcsolódik. Kissrácként irigykedve néztem mindig, hogy az otthon játszó csapat, - legyen az a Jacquard, vagy a W.S.C. - hogyan vonul el a Kálmán király úti házunk előtt és megy a "Gyöngyvirág"-ba megünnepelni a győztes mérkőzést.
      Mindig arra vágytam, hogy egyszer én is ott legyek közöttük. Aztán 18 évesen én is átéreztem a férfiasság kezdetének ilyen irányú szertartását, amikor ott ballagva a győztes Jacquard fiúk között felkiabáltam édesanyámnak - aki házunk ablakából nézett bennünket - "anyu, győztünk, és most megiszunk egy sört”.
      Persze az én focitudásom nagyon szerény volt, és véletlenül sem vetekedhetett azokkal a hírességekkel, akik itt nőttek fel ezen a Dobó Katica és Zoltán utca által határolt kis pályán. Ki hinné, hogy itt rugdosta a labdát Oborzil Satya, (Honvéd, MTK), Nagy Pista "Paróka", aki az MTK színeiben lett válogatott, vagy Rotthermel Ádám, akivel együtt jártunk a Honvéd meccsekre és lobogtattuk a piros-fehér zászlót, de mégis az Újpest és a Tatabánya játékosaként lett válogatott kapus.
      Nézek be a kerítésen és a feltoluló emlékek hatására elszomorodom: Vajon miért nincs sportélet Wekerlén? Lehet, hogy csak rajtunk múlik?

      A nosztalgiázó: Piroska János
      (Wekerle Újság 1998 március)

      forrás:
      http://wekerletelep.eu/node/355
       
    6. avatar: Girgily
      2011.03.30, 21:05
      Önkormányzati kft működteti a sporttelepeket
      2011.03.30.

      Önkormányzati sporttelepek kezeléséről, valamint a Szervezeti és Működési Szabályzatot előkészítő munkacsoport létrehozásáról is döntött ma délelőtti rendkívüli ülésén Kispest önkormányzatának képviselő-testülete.

      Elfogadták a képviselők a Kispesti Atlétikai Clubbal (KAC) a Katona József utcai sporttelepre kötött megbízási-üzemeltetési szerződés megszüntetését. Az önkormányzat és a KAC 2004 novemberében kötött határozott idejű szerződést, amit 2009 novemberében határozatlan idejűre módosítottak. A felek közti egyeztetés eredményeként közös megegyezéssel szüntették meg a szerződést.

      Vagyonkezelői szerződést kötött az önkormányzat a Kispesti Sport Nonprofit Kft-vel. A megállapodás szerint az önkormányzat a Katona József utca 3. és a Nádasdy utca 10. (Zoltán utca 42.) alatti sporttelepeket adja át a társaságnak. A testület idén februárban alapította a kft-t azzal a céllal, hogy hatékonyabban tudja működtetni az önkormányzat sporttal kapcsolatos vagyonát.

      forrás:
      www.kispest.hu/news/onkormanyzati_kft_mukodteti_a_sporttelepeket/14411/51/
       
    7. avatar: Girgily
      2009.02.09, 22:17 (szerk.: 2010.03.31, 18:34)
      A pályát 1921-ben az MLSZ, Hivatalos Értesítőjében, mint hitelesített III. osztályú pályát közli. A pálya pontos mérete 100,7 x 59,7 méter, hiányosság mindösszesen: "mentőszekrény hiányosságai pótlandók".

      Wekerle 1943-ban, a WSC-pályával:
      kép

      Ma:
      kép
      Bejárat:
      kép
      Teniszpályák a futballpályán:
      kép
      Ami a futballnak maradt, betonos kézilabda- és lábtenisz-pálya:
      kép